Справа № 761/21184/24
Провадження № 1-кс/761/13784/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2024 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого слідчого відділу Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12021105100003650 від 13 жовтня 2021р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, -
в с т а н о в и в :
В червні 2024р. до Шевченківського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого слідчого відділу Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12021105100003650 від 13 жовтня 2021р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання слідчого мотивоване тим, що слідчим відділенням відділу поліції №4 Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021105100003650 від 13 жовтня 2021р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.
В обґрунтування вимог клопотання слідчим зазначено, що досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі по тексту - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі по тексту - ІНФОРМАЦІЯ_19), ІНФОРМАЦІЯ_4 та інших органів влади та управління, з використанням службового становища, всупереч інтересам служби, діючи в інтересах суб`єктів господарювання, які пов`язані з девелоперськими компаніями « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та « ІНФОРМАЦІЯ_6 » видали дозвільні документи, із порушенням вимог діючого містобудівного та земельного законодавства, чим спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Так, орган досудового розслідування стверджує, що на території м. Києва дивелоперські компанії « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та « ІНФОРМАЦІЯ_6 » реалізують проєкт будівництва житлового комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_7 » що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер земельної ділянки: 8000000000:76:023:0005.
За наявними даними, спроектрована висота майбутнього житлового комплексу буде складати приблизно 100 метрів (орієнтовно - 33 поверхи), при тому, що відповідно до Генерального плану м. Києва в ореалі вказаної ділянки існують обмеження висоти забудови (не більше ніж 11 поверхів).
Також, згідно публічної кадастрової карти України, цільове призначення земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:76:023:0005: - «03.11 Для будівництва та обслуговування будівель і споруд закладів науки для експлуатації та обслуговування цілісного майнового комплексу». В той же час, код цільового призначення земельної ділянки (3.11), відповідно до другого розділу Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженого Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів 23 липня 2010р. №548, є виключно «Для будівництва та обслуговування будівель і споруд закладів науки», що унеможливлює здійснення будівництва з комерційною метою.
Однак, фактично на вказаній земельній ділянці планується будівництво житлового будинку з вбудованими нежитловими (торговими) приміщеннями, про що свідчить факт розміщення на сайті девелоперської компанії « ІНФОРМАЦІЯ_5 » оголошення щодо продажу квартир в зазначеному комплексі.
В той же час, за отриманою інформацією забудовник в ході отримання дозволу ІНФОРМАЦІЯ_19 не надав передбачені містобудівними умовами та обмеженнями висновок спеціально уповноваженого органу охорони культурної спадщини щодо проєктної документації, а також історико-містобудівне обгрунтування для проектування об`єкта будівництва, та погодження проектної документації ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Враховуючи викладене, факт отримання дозволів на будівництво та містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, може свідчити про факт зловживання своїми посадовими обов`язками службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_19 України та інших органів влади та управління, які в порушення вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та наказу ІНФОРМАЦІЯ_9 «Про затвердження Порядку надання містобудівних умов та обмежень будівництва забудови земельної ділянки, їх склад та зміст» погодили та видали дозвільні документи.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що відповідно до листа ІНФОРМАЦІЯ_10 №12337/6.11.6 від 13 жовтня 2021р. земельна ділянка по АДРЕСА_1 входить до меж історичного ареалу міста Києва. Перевіркою електронної бази даних документообігу міністерства погоджень проектної документації, а також дозволів на проведення будь-яких робіт за цією адресою органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурно спадщини, не вдалось.
Разом з тим, оглядом сторінки Єдиного реєстру судових рішень встановлено, що Окружним адміністративним судом міста Києва, у справі №640/3954/20 розглядався позов громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_11 » до ІНФОРМАЦІЯ_3 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » ІНФОРМАЦІЯ_14 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » про визнання протиправних дій, зобов`язання вчинити дії.
За результатами розгляду вказаної справи, 25 травня 2020р. ухвалено судове рішення, із змісту якого вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_16 з охорони культурної спадщини розроблено Історико-містобудівне обґрунтування об`єкта «Реконструкція майнового комплексу - будівля Публічного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_12 » під багатофункціональний комплекс, погоджене ІНФОРМАЦІЯ_8 за №893/10-2/61-18 від 26 серпня 2018р.
Таким чином, в органу досудового розслідування є підстави вважати, що до проектної та дозвільної документації, а також дозволу ІНФОРМАЦІЯ_19 №ІУ113192621755 від 19 вересня 2019р. на виконання будівельних робіт об`єкта будівництва «Реконструкція майнового комплексу - будівлі « ІНФОРМАЦІЯ_12 » внесені завідомо неправдиві відомості, в результаті чого здійснюється протиправний демонтаж групи приміщень, які належать ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » та проводяться незаконні будівельні роботи на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 , яка входить до меж історичного ареалу міста Києва.
З огляду на викладене, на даний час, з метою встановлення всіх обставин кримінального правопорушення, шляхом отримання доказів у встановленому кримінальним процесуальним кодексом порядку, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_17 , що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю вилучення копій документів, які знаходяться у реєстраційній справі ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), а саме: копії рішення про створення підприємства, статуту підприємства та зміни до статуту, реєстраційних карток, наказів про призначення службових осіб, протоколів зборів учасників товариства, довіреностей на право представлення інтересів підприємства в державних органах, інших документів, що містяться в реєстраційній справі ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ).
В судове засідання слідчий не з`явився та подав заяву про розгляд клопотання без його участі, в якій зазначив, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.
Особа, у володінні якої знаходяться речі та документи, до яких планується отримати доступ, була оповіщена в установленому законом поряду, представника до суду не направила, причини неприбуття у судове засідання не повідомила, відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом вказаної особи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вважаю, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Під час розгляду клопотання встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_18 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021105100003650 від 13 жовтня 2021р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно п. 2) ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Згідно п. 5 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Згідно ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 129 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
За змістом п. 2) ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Враховуючи, що отримати дані документи в добровільному порядку органам слідства не вдається, при цьому, дані документи мають важливе значення для досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що вказані документи мають важливе значення для розкриття вказаного злочину та доведення вини осіб, які його вчинили, за таких обставин клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 129, 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
Клопотання слідчого слідчого відділу Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12021105100003650 від 13 жовтня 2021р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.
Надати дозвіл слідчим слідчого відділу Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , ОСОБА_4 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_17 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю вилучення копій документів, які знаходяться у реєстраційній справі ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), а саме: копію рішення про створення вказаного товариства, копію статуту товариства та зміни до статуту, копії реєстраційних карток, копії наказів про призначення службових осіб, протоколів зборів учасників товариства, довіреностей на право представлення інтересів товариства в державних органах, інших документів, що містяться в реєстраційній справі ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ).
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Роз`яснити посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_17 , що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала суду оскарженню не підлягає, між тим відповідно до ст. 309 КПК України може бути оскаржена в разі надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутністю яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122906030 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Волошин В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні