Справа №504/895/24
Провадження №2/504/1572/24
Комінтернівський районний суд Одеської області
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.10.2024с-ще Доброслав
Комінтернівський районний суд Одеської області у складі:
Головуючого судді - Барвенка В.К.,
секретаря Білаш О.В.,-
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду № 5, смт. Доброслав, в порядку спрощеного провадження, цивільну справу за позовом Обслуговуючого кооперативу «Приморські Сади» (67562, Одеська область, Одеський район, с. Крижанівка, вул. Марсельська, б. 33/3 та 33/4, код ЄДРПОУ: 43314153) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) про стягнення заборгованості по оплаті комунальних послуг, стягнення судових витрат, -
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача звернувся до суду із вказаним позовом до відповідача, яким просить стягнути заборгованість по оплаті комунальних послуг у розмірі 16729,95 гривень та судовий збір у розмірі 3028,00 гривень у зв`язку з простроченням відповідачем внесення оплати за спожиті комунальні послуги.
Крім того, позивач просить суд стягнути з відповідача 10000 грн. витрат на правничу допомогу, та 2064,00 грн. витрат на копіювання документів.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_2 та є членом обслуговуючого кооперативу «Приморські Сади», не своєчасно та не в повному розмірі сплачує отримані житлово-комунальні послуги за утримання будинків та прибудинкових територій, за використану послугу з водопостачання та водовідведення, за використану електричну енергію та інші послуги, які були надані відповідачу починаючи з дати виникнення права власності на майно, тобто з 08 серпня 2021 року, заборгованість зі сплати станом на 19.02.2024 становить - 16 729,95 грн.
Щодо територіальної юрисдикції Комінтернівського районного суду Одеської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної її частини.
Згідно з положеннями статті 181 ЦК України до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Таким чином, правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.
З урахуванням наведеного, позов про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання нерухомого майна має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності.
Саме така правова позиція викладена у постанові Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 10 квітня 2019 року у справі N 638/1988/17).
Щодо предметної юрисдикції Комінтернівського районного суду Одеської області.
Юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку (стаття 80 Цивільного кодексу України).
Статтею 81 ЦК України визначено, що юридична особа може бути створена шляхом об`єднання осіб та (або) майна. Юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права. Юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу.
За змістом статей 83, 85, 86 ЦК України юридичні особи можуть створюватися у формі товариств, установ та в інших формах, установлених законом. Товариством є організація, створена шляхом об`єднання осіб (учасників), які мають право участі у цьому товаристві. Товариство може бути створено однією особою, якщо інше не встановлено законом. Непідприємницькими товариствами є товариства, які не мають на меті одержання прибутку для його наступного розподілу між учасниками. Непідприємницькі товариства (кооперативи, крім виробничих, об`єднання громадян тощо) та установи можуть поряд зі своєю основною діяльністю здійснювати підприємницьку діяльність, якщо інше не встановлено законом і якщо ця діяльність відповідає меті, для якої вони були створені, та сприяє її досягненню.
Товариства, які здійснюють підприємницьку діяльність з метою одержання прибутку та наступного його розподілу між учасниками (підприємницькі товариства), можуть бути створені лише як господарські товариства (повне товариство, командитне товариство, товариство з обмеженою або додатковою відповідальністю, акціонерне товариство) або виробничі кооперативи (стаття 84 Цивільного кодексу України).
Для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження (стаття 87 ЦК України).
Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Дані державної реєстрації включаються до єдиного державного реєстру, відкритого для загального ознайомлення. До єдиного державного реєстру вносяться відомості про організаційно-правову форму юридичної особи, її найменування, місцезнаходження, органи управління, філії та представництва, мету установи, а також інші відомості, встановлені законом (стаття 89 ЦК України).
Корпоративні права характеризуються, зокрема, тим, що особа, яка є учасником (засновником, акціонером, членом) юридичної особи має право на участь в управлінні останньою й інші правоможності, передбачені законом і статутом (див. постанови Великої Палати Верховного Суду від 24 квітня 2019 року у справі № 509/577/18, від 01 жовтня 2019 року у справі № 910/7554/18 (пункт 5.31)).
Отже, справи, що виникають з корпоративних відносин, - це справи зі спорів між юридичними особами та їх учасниками (засновниками, акціонерами, членами), у тому числі учасниками, які вибули, а також між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи, що пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності такої особи. Предметом відповідних позовів можуть бути вимоги про визнання недійсними: актів органів управління юридичної особи; її установчих документів; правочинів, укладених юридичною особою, якщо позивач обґрунтує свої вимоги порушенням його корпоративних прав або інтересів, тощо. Виняток становлять трудові спори за участю юридичної особи.
Правові, організаційні, економічні та соціальні основи функціонування кооперації в Україні визначаються Законом України "Про кооперацію".
Кооператив - юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які добровільно об`єдналися на основі членства для ведення спільної господарської та іншої діяльності з метою задоволення своїх економічних, соціальних та інших потреб на засадах самоврядування (стаття 2 Закону України "Про кооперацію").
Основними принципами кооперації згідно із статтею 4 Закону України "Про кооперацію" є, зокрема, безпосередня участь членів кооперативної організації у її діяльності, рівного права голосу під час прийняття рішень (один член кооперативу - один голос), соціальної справедливості, взаємодопомоги та співробітництва, демократичного контролю за діяльністю кооперативних організацій та їх посадових осіб з боку членів кооперативних організацій.
Згідно з частиною першою статті 12 Закону України "Про кооперацію" основними правами члена кооперативу є участь в господарській діяльності кооперативу, а також в управлінні кооперативом, право голосу на його загальних зборах, право обирати і бути обраним в органи управління; користування послугами кооперативу; одержання кооперативних виплат та виплат на паї; одержання паю у разі виходу з кооперативу в порядку і в строки, визначені його статутом; право вносити пропозиції щодо поліпшення роботи кооперативу, усунення недоліків у роботі його органів управління та посадових осіб; право звертатися до органів управління та органів контролю за діяльністю кооперативу, посадових осіб кооперативу із запитами, пов`язаними з членством у кооперативі, діяльністю кооперативу та його посадових осіб, одержувати письмові відповіді на свої запити.
Відповідно до статті 19 Закону України "Про кооперацію"для досягнення мети своєї діяльності кооператив набуває та використовує майно, фінансові та інші ресурси. Джерелами формування майна кооперативу є: вступні, членські та цільові внески його членів, паї та додаткові паї; майно, добровільно передане кооперативу його членами; кошти, що надходять від провадження господарської діяльності; кошти, що надходять від створених кооперативом підприємств, установ, організацій; грошові та майнові пожертвування, благодійні внески, гранти, безоплатна технічна допомога юридичних і фізичних осіб, у тому числі іноземних інші надходження, не заборонені законодавством. Кооператив є власником будівель, споруд, грошових та майнових внесків його членів, виготовленої продукції, доходів, одержаних від її реалізації та провадження іншої передбаченої статутом діяльності, а також іншого майна, придбаного на підставах, не заборонених законом. Володіння, користування та розпорядження майном кооперативу здійснюють органи управління кооперативу відповідно до їх компетенції, визначеної статутом кооперативу.
Обслуговуючий кооператив - це кооператив, який утворюється шляхом об`єднання фізичних та/або юридичних осіб для надання послуг переважно членам кооперативу, а також іншим особам з метою провадження їх господарської діяльності. Обслуговуючі кооперативи надають послуги іншим особам в обсягах, що не перевищують 20 відсотків загального обороту кооперативу (стаття 2 Закону України "Про кооперацію").
Таким чином, обслуговуючий кооператив незалежно від напряму його діяльності є господарською організацією - юридичною особою, яка здійснює некомерційну господарську діяльність з моменту державної реєстрації на підставі закону та свого статуту.
Особи, які є членами створеного ним обслуговуючого кооперативу, є правомочними брати участь в управлінні обслуговуючим кооперативом, отримувати певну частку активів обслуговуючого кооперативу в разі ліквідації останнього відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами, що випливають з їх участі у кооперативі.
За змістом наведених вище норм корпоративні права характеризуються, зокрема, тим, що особа, яка є учасником (засновником, акціонером, членом) юридичної особи має право на участь в управлінні господарською організацією та інші правомочності передбачені законом і статутними документами. Відповідно, члени обслуговуючого кооперативу незалежно від напряму його діяльності є носіями корпоративних прав, а відносини між його членами та кооперативом, які пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, є корпоративними.
Аналогічний за змістом висновок у відповідних правовідносинах викладено, зокрема у постановах Великої Палати Верховного Суду від 24 квітня 2019 року у справі № 509/577/18 (провадження № 14-170цс19), від 01 жовтня 2019 року у справі № 910/7554/18 (провадження № 12-8гс19).
Корпоративні права характеризуються, зокрема, тим, що особа, яка є учасником (засновником, акціонером, членом) юридичної особи має право на участь в управлінні господарською організацією та інші правомочності передбачені законом і статутними документами. Отже, члени обслуговуючого кооперативу незалежно від напряму його діяльності є носіями корпоративних прав, а відносини його членів з кооперативом, що пов`язані зі створенням, діяльністю, припиненням діяльності такої юридичної особи, а також з управлінням нею, є корпоративними (аналогічний за змістом висновок викладений у постановах Великої Палати Верховного Суду від 24 квітня 2019 року у справі № 509/577/18 та від 01 жовтня 2019 року у справі № 910/7554/18).
Таким чином, спір між членом (учасником) юридичної особи щодо членства та цією ж юридичною особою, пов`язаний з діяльністю та управлінням останньої, є корпоративним.
Разом із тим, суд встановив, що предметом спору у даній справі не є корпоративні відносини, оскільки спір не стосується відносин між членом кооперативу та кооперативом з приводу діяльності та управління кооперативом.
Спір у даній справі випливає з правовідносин споживання житлово- комунальних послуг, отже предметно відноситься до спорів цивільної юрисдикції.
Рух справи в суді:
Ухвалою судді від 29.02.2024 року було відкрито провадження по цивільній справі.
Призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні.
Ухвалою Комінтернівського районного суду Одеської області від 31.10.2024 року постановлено розглянут справу у заочному порядку за наявними у справі доказами.
Особи, що беруть участь у справі, про час і місце судового розгляду сповіщені належним чином у порядку ст.ст. 128-130 ЦПК України.
В судове засідання сторони не з`явились.
Поштова кореспонденція адресована відповідачу повернута до суду із відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».
Дослідивши матеріали справи суд дійшов до наступного висновку:
Встановлені судом фактичні обставини справи:
Судом встановлено, що обслуговуючий кооператив «Приморські Сади» зареєстровано в Єдиному державного реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 29 жовтня 2019 року.
ОСОБА_1 є власницею квартири АДРЕСА_2 .
Актом приймання-передачі житлового комплексу в обслуговування та в експлуатацію від 20 травня 2021 року ТОВ «БУДМАРИН» передав в обслуговування Кооперативу будинок АДРЕСА_3 .
24 травня 2021 року ТОВ «БУДМАРИН» та відповідач актом огляду технічного стану приміщення та інвентаризації № 3.6./12, шляхом спільного огляду, засвідчили стан об`єкта нерухомості як задовільний та такий, що підлягає прийманню відповідачем.
Протоколом № 02/2-2021 загальних зборів членів Кооперативу від 27 квітня 2021 року у зв`язку зі здачею забудовником будинків та їх прийняттям Кооперативом - затверджено УГОДУ 1 «Про умови забезпечення реалізації прав мешканця будинку на отримання благ та задоволення його житлових, соціальних і побутових потреб, задоволення господарсько-побутових потреб мешканця, забезпечення реалізації прав, виконання обов`язків та відповідальності правовласника в результаті здійснення обслуговуючим кооперативом утримання, використання, ремонту, експлуатації та обслуговування спільного майна будинку, а також іншого майна для забезпечення належних умов проживання/перебування мешканця у його приміщення (нях) в будинку та для задоволення його господарсько-побутових потреб» (надалі «Угода 1») від 27 квітня 2021 року та Декларацію правовласника.
Разом з тим, протоколом затверджено, що дана угода чинна для будинків 33/3 та 33/4, та будинків, які будуть у подальшому прийняті відповідно Акту приймання-передачі між Забудовником та Обслуговуючим кооперативом.
Угода 1 за своїм правовим змістом є договором приєднання укладеним відповідно до вимог ст. 634 ЦК України між Обслуговуючим кооперативом «Приморські Сади», в особі Голови Кооперативу Яцканича Сергія Михайловича, який діє на підставі Статуту, та власником майнових прав ( в тому числі прав вимоги) на житлові ( в тому числі кварти) чи нежитлові приміщення, машино-місця, у Будинку, право власності на які не зареєстровані та/або власником житлових (в тому числі прав вимоги що виникли відповідно до прав найму, оренди, користування, тощо) на нежитлові, житлові приміщення, машино-місця.
Відповідно до п.1 ст. 634 ЦК України Договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Офе?рта (від лат. offero пропоную) пропозиція певній стороні укласти договір з урахуванням викладених умов. Може мати письмову або усну форму. Оферта вважається прийнятою після її акцепту.
Акце?пт (лат. acceptus прийнятий) згода на оплату або гарантування оплати документів.
Прийняття (акцепт) оферти є юридично значущею дією, наслідком якої є виникнення між сторонами договору.
Відповідно до декларації правовласника № ПС/2/3.6.12 від 28.05.2021 відповідач задекларувала та підтвердила, що розуміє зміст, умови та правові наслідки укладення угоди № 1 від 27.04.2021 з Кооперативом, засвідчила повне та безумовне прийняття умови та зобов`язалась їх виконувати належним чином, і вказане засвідчила особистим підписом.
Згідно Угоди 1, зокрема п.1.1.3. Мешканці Будинку або Мешканці власники майнових прав (у тому числі прав вимог)/, особи що спільно проживають із ними в їх квартирах в Будинку, в тому числі їх сімей (орендарі, наймачі) приміщень власників в Будинку.
До Мешканців відносяться Правовласники машино-місць, а також власники об`єктів нерухомості (житлових та нежитлових приміщень) в Будинках.
Пунктом 1.1.15 Угоди 1 передбачено, що Внески на Заходи з обслуговування або Внески внески та платежі, які сплачують (вносять) Правовласники Будинку до Кооперативу Заходів з обслуговування.
Відомості щодо змісту, складу, розміру та порядку (в т. ч. строків) сплати (внесення) Внесків на Заходи обслуговування до Кооперативу розміщуються Кооперативом на спеціальних конструкціях, розміщених у загальнодоступних місцях Будинку, в тому числі у приміщенні приймальної Кооперативу для публічного вивчення та огляду.
Зміст, склад, розмір та порядок (в т. ч. строки) сплати (внесення) кожного виду Внесків на Заходи з обслуговування до Кооперативу встановлюється Кооперативом в порядку, передбаченому Статутом Кооперативу.
Відповідно до п. 2.2.3. Угоди 1 у разі прострочення сплати (внесення) Внесків до Кооперативу Правовласники зобов`язані сплачувати Кооперативу неустойку у розмірі, встановленому Угодою 1, у випадку її нарахуванню Кооперативом.
Разом з тим, згідно п. 2.2.36. Угоди 1 Правовласники зобов`язані своєчасно та в повному обсязі сплачувати (вносити) до Кооперативу Внески на заходи з обслуговування на підставі рахунків (квитанцій) Кооперативу у строки, зазначені в цих рахунках (квитанціях), або на підставі інших документів, які містять вимоги та/або обов`язки щодо сплати відповідного Внеску Кооперативу.
Кооператив має право (п. 2.3.10, 2.3.12. Угоди 1) вимагати від Правовласників відшкодування шкоди або збитків, що були спричинені Правовласником Спільному майну Будинку, ОІВНМ у Будинку, майну Мешканців Будинку, безпосередньо Мешканцям або Кооперативу, в результаті порушення Правовласником умов цієї Угоди або іншої протиправної поведінки; компенсації витрат понесених Кооперативом для застосування правового характеру, технологічного впливу та інших заходів до Приміщення Правовласника і Правовласника у разі заборгованості із відповідних Внесків сплачується Правовласником згідно кошторису.
Згідно витягу № 273490167 від 06.09.2021 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності відповідач зареєструвала право власності, на квартиру, загальною площею 56.9 кв.м., за адресою: АДРЕСА_4 , номер запису про право власності 43773248 від 26.08.2021.
Пунктом 13 Порядку № 461 прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року зареєстрована декларація або сертифікат є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об`єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об`єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.
Підключення об`єкта, прийнятого в експлуатацію, до інженерних мереж здійснюється відповідно до Закону № 3038-VІ протягом десяти днів з дня відповідного звернення замовника до осіб, які є власниками відповідних елементів інженерної інфраструктури або здійснюють їх експлуатацію. Замовник несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації чи акті готовності об`єкта до експлуатації, за експлуатацію об`єкта без зареєстрованої декларації або сертифіката (пункт 16 Порядку № 461).
Зареєстрована декларація або сертифікат є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об`єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об`єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.
Підключення об`єкта, прийнятого в експлуатацію, до інженерних мереж здійснюється відповідно до Закону № 3038-VІ протягом десяти днів з дня відповідного звернення замовника до осіб, які є власниками відповідних елементів інженерної інфраструктури або здійснюють їх експлуатацію.
Замовник несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації чи акті готовності об`єкта до експлуатації, за експлуатацію об`єкта без зареєстрованої декларації або сертифіката (пункт 16 Порядку № 461).
Протоколом № 30-09/20 загальних зборів членів Обслуговуючого кооперативу «Приморські Сади» від 30.09.2020 затверджено в новій редакції Статут ОК «Приморські Сади», наділено ОСОБА_2 повноваженнями представляти інтереси Кооперативу.
Протоколом № 05-2021 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 07.12.2021 у зв`язку з прийняттям в експлуатацію будинків 33/1 та 33/2, за адресою: АДРЕСА_5 , від 20.05.2021 року та необхідністю надання послуг ОК «Приморські Сади», відповідно до Статуту, а також у зв`язку зі зміною складових витрат, що виникли в процесі введенні господарської діяльності у будинках 33/3 та 33/4, для забезпечення виконання Статутних завдань по обслуговуванню житлового будинку на підставі проведених розрахунків затвердили розмір внесків з 01 листопада 2021 року та порядок їх сплати, а саме у будинках 33/4, 33/3, 33/2,33/1 внески на відшкодування витрат на:
утримання багатоквартирного житлового будинку і споруд та прибудинкової території, та внески на формування резервного фонду: житлового приміщення (квартири), нежитлові приміщення (офіси) 10,29 грн/ кв.м. приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; формування резервного фонду 2,0 грн/кв.м. житлового приміщення (квартири), нежитлового приміщення (офісу), що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
охорону комплексу: житлові приміщення (квартири) - 99,29 грн/прим., що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб, нежитлові приміщення (офіси) 198,57 грн/прим., що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
систему контролю доступу до комплексу (калітка): житлового приміщення (квартири), нежитлові приміщення (офіси) 3,53 грн/прим., що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
внески на вивезення побутових відходів (ТБО): житлові приміщення (квартири) -17,00 грн/прим, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб, нежитлові приміщення (офіси) 34,00 грн/прим., що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Протоколом № 01-2022 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 04.01.2022 затверджено розмір внесків на утримання багатоквартирних житлових будинків, споруд та прибудинкової території та на відшкодування витрат на диспетчерів охорони, вивіз побутового сміття (ТБО), резервного фонду та додаткові тимчасові внески з 01 грудня 2021 року. Будинки 33/4,33/3,33/2,33/1:
утримання багатоквартирного житлового будинку і споруд та прибудинкової території, та внески на формування резервного фонду: житлового приміщення (квартири), нежитлові приміщення (офіси) 10,29 грн/ кв.м. приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; формування резервного фонду 2,0 грн/кв.м. житлового приміщення (квартири), нежитлового приміщення (офісу), що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
охорону комплексу: житлові приміщення (квартири) - 99,29 грн/прим., що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб, нежитлові приміщення (офіси) 198,57 грн/прим., що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
систему контролю доступу до комплексу (калітка): житлового приміщення (квартири), нежитлові приміщення (офіси) 3,53 грн/прим., що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
внески на вивезення побутових відходів (ТБО): житлові приміщення (квартири) -17,00 грн/прим, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб, нежитлові приміщення (офіси) 34,00 грн/прим., що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Протоколом № 02-2022 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 06.01.2022 затверджено розмір внесків у секціях 33/4, 33/3,33/2,33/1 за адресою: АДРЕСА_6 , у грудні 2021 року, а саме:
Внески на відшкодування витрат на обслуговування котельні, зокрема: житлові приміщення (квартири) та нежитлові приміщення (офіси) 5,11 грн/кв.м. приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2,33/1;
Внески на відшкодування витрат на опалення, зокрема:
- за опалювальною площею, житлові приміщення (квартири) 18,92 грн/кв. приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2, у секціях 33/1 нарахування проводити по факту підключення до теплових мереж; нежитлові приміщення (офіси) 43,57 грн/кв. приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2, у секціях 33/1 нарахування проводити по факту підключення до теплових мереж;
- за показниками теплолічильників, житлові приміщення (квартири) 1027,68 грн. за 1 Гкл. по приміщенням, оснащеним теплолічильників, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2, у секціях 33/1 нарахування проводити по факту підключення теплових мереж, нежитлові приміщення (офіси) 3 308,90 грн. за 1 Гкл. по приміщенням, оснащеним теплолічильників, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2, у секціях 33/1 нарахування проводити по факту підключення теплових мереж.
Внески на відшкодування витрат на розподіл газу, зокрема житлові приміщення (квартири) та нежитлові приміщення (офіси) 0,29 грн/кв. м. приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4, 33/3, 33/2,33/1.
Протоколом № 03-2022 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 07.02.2022 затвердили розмір внесків на утримання паркінгу з 01.01.2022, а саме:
Внески на утримання паркінгу та прибудинкової території, та внески на формування резервного фонду: парко-місце 18,12 грн/кв.м. паркомісце, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; внески на формування резервного фонду 20,0 грн/кв. м. парко-місця, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Внески на покриття додаткових витрат на: диспетчера охорони 99,29 грн за паркомісце, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; систему контролю доступу (СКУД, калітка) 3 53, грн за паркомісце, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; систему контролю доступу (СКУД, доступ до паркінгу) 68,49 грн за паркомісце, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; технічне обслуговування воріт у паркінг 24,66 грн за паркомісце, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Протоколом № 04-2022 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 08.02.2022 затвердили розмір внесків у січні 2022 року на обслуговування котельні, опалення за опалювальною площею та по показникам лічильника, розподілу газу та порядку їх сплати, у будинках, які розташовані за адресою: АДРЕСА_7 та АДРЕСА_8 у січні 2022 року, а саме:
Внески на відшкодування витрат на обслуговування котельні: житлові приміщення (квартири) та нежитлові приміщення (офіси) 5,11/кв.м приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2,33/1;
Внески на відшкодування витрат на опалення: за опалювальною площею: житлові приміщення (квартири) 25,38 грн/ кв.м. приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2, у секціях 33/1 нарахування проводити по факту підключення до теплових мереж; нежитлові приміщення (офіси) 50,87 грн/кв.м. приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2, у секціях 33/1 нарахування проводити по факту підключення до теплових мереж; за показниками теплолічильників: житлові приміщення (квартири) 1210,66 грн за 1 Гкл. по приміщенням, оснащеним теплолічильниками, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2, у секціях 33/1 нарахування проводити по факту підключення до теплових мереж; нежитлові приміщення (офіси) 3352,62 грн за 1 Гкл. по приміщенням, оснащеним теплолічильниками, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2, у секціях 33/1 нарахування проводити по факту підключення до теплових мереж.
Внески на відшкодування витрат на розподіл газу: житлові приміщення (квартири) та нежитлові приміщення (офіси) 0,23 грн/ кв.м. приміщення що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2,33/1.
Протоколом № 06-2022 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 10.03.2022 затвердили розмір внесків на відшкодування витрат на: обслуговування котельні, опалення за опалювальною площею та по показникам лічильника, розподілу газу та порядку їх сплати, у будинках, які розташовані за адресою: АДРЕСА_9 у лютому 2022 року, а саме:
Внески на відшкодування витрат на обслуговування котельні: житлові приміщення (квартири) та нежитлові приміщення (офіси) 5,11/кв.м приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2,33/1;
Внески на відшкодування витрат на опалення: за опалювальною площею: житлові приміщення (квартири) 34,10 грн/ кв.м. приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2, у секціях 33/1 нарахування проводити по факту підключення до теплових мереж; нежитлові приміщення (офіси) 98,20 грн/кв.м. приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2, у секціях 33/1 нарахування проводити по факту підключення до теплових мереж; за показниками теплолічильників: житлові приміщення (квартири) 1554,64 грн за 1 Гкл. по приміщенням, оснащеним теплолічильниками, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2, у секціях 33/1 нарахування проводити по факту підключення до теплових мереж; нежитлові приміщення (офіси) 3127,54 грн за 1 Гкл. по приміщенням, оснащеним теплолічильниками, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2, у секціях 33/1 нарахування проводити по факту підключення до теплових мереж.
Внески на відшкодування витрат на розподіл газу: житлові приміщення (квартири) та нежитлові приміщення (офіси) 0,37 грн/ кв.м. приміщення що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2,33/1.
Протоколом № 07-2022 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 04.04.2022 затвердили розмір внесків на відшкодування витрат на: обслуговування котельні, опалення за опалювальною площею та по показникам лічильника, розподілу газу та порядку їх сплати, у будинках, які розташовані за адресою: АДРЕСА_6 /4,33/3,33/2,33/1 у березні 2022 року, а саме:
Внески на відшкодування витрат на обслуговування котельні: житлові приміщення (квартири) та нежитлові приміщення (офіси) 5,11/кв.м приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2,33/1;
Внески на відшкодування витрат на опалення: за опалювальною площею: житлові приміщення (квартири) 39,19 грн/ кв.м. приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2, у секціях 33/1 нарахування проводити по факту підключення до теплових мереж; нежитлові приміщення (офіси) 90,10 грн/кв.м. приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2, у секціях 33/1 нарахування проводити по факту підключення до теплових мереж; за показниками теплолічильників: житлові приміщення (квартири) 1529,71 грн за 1 Гкл. по приміщенням, оснащеним теплолічильниками, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2, у секціях 33/1 нарахування проводити по факту підключення до теплових мереж; нежитлові приміщення (офіси) 3069,18 грн за 1 Гкл. по приміщенням, оснащеним теплолічильниками, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2, у секціях 33/1 нарахування проводити по факту підключення до теплових мереж.
Внески на відшкодування витрат на розподіл газу: житлові приміщення (квартири) та нежитлові приміщення (офіси) 0,37 грн/ кв.м. приміщення що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/4,33/3,33/2,33/1.
Протоколом № 08-2022 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 03.05.2022 затвердили розмір внесків на утримання багатоквартирного житлового будинку та прибудинкової території (УБПТ), диспетчерів охорони, вивіз побутових відходів (ТБО) та ін, а також порядок їх сплати за адресою: АДРЕСА_6 /1,33/2,33/3,33/4,33/5,33/6 за квітень 2022 року та затвердити витрати за рахунок резервного фонду у секції 33/1 та 33/2, які розташовані за адресою:
АДРЕСА_6 встановлено, що у зв`язку з військовою агресією рф проти України та запровадження воєнного стану - збори членів ОК «Приморські Сади» мінімізували розмір внесків на утримання будинку, споруд та прибудинкових територій за рахунок зменшення на 50% розміру заробітної плати працівників Кооперативу та відмови/часткової відмови у послугах підрядних організацій, які не вплинуть на життєдіяльність багатоквартирного будинку за квітень 2022 року, а саме:
утримання багатоквартирного житлового будинку і споруд та прибудинкової території (УБПТ): житлові приміщення (квартири), нежитлові приміщення (офіси) 6,39 грн/кв.м. приміщення, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб (будинки АДРЕСА_5 та 33/2);
вивезення побутових відходів (ТБО): житлові приміщення (квартири) 17,00 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб, нежитлові приміщення (офіси) 34,00 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Внески на покриття додаткових витрат: диспетчерів охорони комплекса: житлові приміщення (квартири) 99,29 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб, нежитлові приміщення (офіси) 198,57 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Систему контролю доступу до комплексу (СКУД,калітка): житлові приміщення (квартири), нежитлові приміщення (офіси) 3,53 грн. за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Протоколом № 09-2022 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 04.05.2022 затвердили розмір внесків на відшкодування витрат з розподілу природного газу та порядку їх сплати для житлових будинків, які розташовані за адресою: АДРЕСА_6 /4,33/3,33/2,33/1 у зв`язку з необхідністю сплачувати АТ «Одесагаз» щомісячний платіж з 01.04.2022 до початку опалювального сезону 2022-2023, а саме: житлові приміщення (квартири), нежитлові приміщення (офіси) 0,29 грн/кв.м. приміщення, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Протоколом № 10-2022 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 03.06.2022 затвердили розмір внесків на утримання багатоквартирного житлового будинку та прибудинкової території (УБПТ), диспетчерів охорони, вивіз побутових відходів (ТБО) та ін, а також порядок їх сплати за адресою: АДРЕСА_6 /1,33/2,33/3,33/4,33/5,33/6 у травні 2022 року.
Судом встановлено, що у зв`язку з військовою агресією РФ проти України та запровадження воєнного стану - збори членів ОК «Приморські Сади» мінімізували розмір внесків на утримання будинку, споруд та прибудинкових територій за рахунок зменшення на 50% розміру заробітної плати працівників Кооперативу та відмови/часткової відмови у послугах підрядних організацій, які не вплинуть на життєдіяльність багатоквартирного будинку у травні 2022 року, а саме: АДРЕСА_6 /1,33/2,33/3,33/4 та паркінг.
Утримання багатоквартирного житлового будинку і споруд та прибудинкової території (УБПТ): житлові приміщення (квартири), нежитлові приміщення (офіси) 6,39 грн/кв.м. приміщення, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб (будинки АДРЕСА_5 та 33/2); вивезення побутових відходів (ТБО): житлові приміщення (квартири) 17,00 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб, нежитлові приміщення (офіси) 34,00 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Внески на покриття додаткових витрат: диспетчерів охорони комплекса: житлові приміщення (квартири) 99,29 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб, нежитлові приміщення (офіси) 198,57 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
систему контролю доступу до комплексу (СКУД, калітка): житлові приміщення (квартири), нежитлові приміщення (офіси) 3,53 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
систему контролю доступу до будинку: житлові приміщення (квартири) 6,69 грн . за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб (будинки 33/1,33/2);
обслуговування системи відеоспостереження житлові приміщення (квартири) та нежитлові приміщення (офіси) 24,58 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
обслуговування систем відеодомофон: житлові приміщення (квартири) 30,00 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб, нежитлові приміщення (офіси) 60, 00 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Утримання паркінгу та прибудинкової території 18,12 грн/кв.м. приміщення, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Внески на покриття додаткових витрат на: диспетчерів охорони 99,29 грн за паркомісце, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; систему контролю доступу до (СКУД, калітка) 3,53, за паркомісце, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; систему контролю доступу до СКУД, доступ до паркінгу) 68,49 грн за паркомісце, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; технічне обслуговування воріт у паркінг 24,66 грн за паркомісце, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Протоколом № 11-2022 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 04.07.2022 у зв`язку зі зміною складових витрат, що виникли в процесі введення господарської діяльності, для забезпечення виконання Статутних завдань по обслуговуванню житлового будинку на підставі проведених розрахунків затвердили розмір внесків на утримання багатоквартирного житлового будинку і споруд та прибудинкової території, охорону комплексу, вивіз побутових відходів (ТБО), систему контролю доступу до комплексу та відеоспостереження у червні 2022, за адресою: АДРЕСА_6 /1,33/2,33/3,33/4,33/5,33/6, а саме:
Утримання багатоквартирного житлового будинку і споруд та прибудинкової території, та внески на формування резервного фонду секціях 33/3,33/4 10,29 грн/кв.м. приміщення, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Формування резервного фонду 2,00 грн/кв.м житлового приміщення (квартири) та нежитлового приміщення (офісу), що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/3,33/4;
Охорону комплексу: житлові приміщення (квартири) 99,29 грн/кв.м. приміщення, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; нежитлового приміщення (офісу) 198,57 грн/кв.м. приміщення, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
С истему контролю доступу до комплексу (СКУД, калітка): житлові приміщення (квартири), нежитлові приміщення (офіси) 3,53 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
вивезення побутових відходів (ТБО): житлові приміщення (квартири) 17,00 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб, нежитлові приміщення (офіси) 34,00 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Систему контролю доступу до будинку у секціях 33/1,33/2 : житлові приміщення (квартири) 20,07 грн. з приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Протоколом № 16-2022 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 03.08.2022 затвердили розмір внесків на утримання багатоквартирного житлового будинку і споруд та прибудинкової території, резервного фонду, вивіз побутових відходів (ТБО) та ін, у липні 2022 року у секціях 33/1,33/2,33/3,33/4.
Утримання багатоквартирного житлового будинку і споруд та прибудинкової території у секції 33/3, 33/4 10,29 грн/кв.м. приміщення, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Охорони комплексу: житлові приміщення (квартири) 99,29 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб, нежитлові приміщення (офіси) 198,57 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Систему контролю доступу до комплексу (СКУД, калітка): житлові приміщення (квартири), нежитлові приміщення (офіси) 3,53 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Внески вивезення побутових відходів (ТБО): житлові приміщення (квартири) 17,00 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб, нежитлові приміщення (офіси) 34,00 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб
Внески на систему контролю доступу до будинку у секціях 33/1,33/2 : житлові приміщення (квартири) 6,69 грн . з приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Також у липні 2022 року затвердили одноразовий внесок 61,74 грн. власникам паркомісць у зв`язку з відшкодуванням витрат на ремонт в`їзних воріт у паркінг.
Протоколом № 17-2022 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 04.09.2022 затверджено провести частину витрат на ремонт в`їзних воріт у паркінг, а сама: 1650,00 грн, за рахунок нарахованого Резервного фонду паркінгу.
Протоколом № 18-2022 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 01.09.2022 затвердили розмір внесків на утримання багатоквартирного житлового будинку і споруд та прибудинкової території, резервного фонду, вивіз побутових відходів (ТБО) та ін, з 01 серпня 2022 року у секціях 33/1,33/2,33/3,33/4.
Утримання багатоквартирного житлового будинку і споруд та прибудинкової території у секції 33/3, 33/4 10,29 грн/кв.м. приміщення, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Охорони комплексу: житлові приміщення (квартири) 99,29 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб, нежитлові приміщення (офіси) 198,57 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Систему контролю доступу до комплексу (калітка): житлові приміщення (квартири), нежитлові приміщення (офіси) 3,53 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Внески вивезення побутових відходів (ТБО): житлові приміщення (квартири) 17,00 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб, нежитлові приміщення (офіси) 34,00 грн за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб
Внески на систему контролю доступу до будинку у секціях 33/1,33/2 : житлові приміщення (квартири) 6,69 грн . з приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Протоколом № 19-2022 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 07.10.2022 затверджено нарахувати у вересні 2022 власникам паркомість одноразовий внесок 30,91 грн за 1 паркомісце у зв`язку з необхідністю відшкодування витрат на ремонт в`їзних воріт у паркінг.
Протоколом № 05-2023 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 08.05.2023 у зв`язку із закінченням опалювального періоду затвердили внесок на «розподіл газу» з квітня по жовтень 2023- 0,44 грн/кв.м. житлових та нежитлових приміщень.
Протоколом № 06-2023 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 08.06.2023 вирішили нарахувати власникам паркомісць одноразовий внесок на ремонт виїзних воріт паркінгу 238,89 грн. за одне паркомісце; встановити з 01.06.2023р. у секціях 33/1-33/4 внески на:
утримання багатоквартирного житлового будинку і споруд та прибудинкової території, та внески на формування резервного фонду: житлові приміщення (квартири), нежитлові приміщення (офіси) : у секціях 33/1-33/4 - 10,09 грн./кв.м житлових та нежитлових приміщень, що знаходиться у власвості/користуванні фізичних та юридичних осіб; формування резервного фонду - 2,00 грн./кв.м житлового (квартири) та нежитлового приміщення (офіса), що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб тільки у секціях 33/1-33/2;
Охорону комплексу: житлові приміщення (квартири) - 111,51 грн./прим., що знаходиться y власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; нежитлові приміщення (офіси) - 223,01 грн./прим., що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Систему контролю доступу до комплексу (калітка): житлові (квартири) та нежитлові (офіси) приміщення - 3,53 грн./ приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Внески на вивезення побутових відходів (ТБО:) житлові приміщення (квартири) - 17,00 грн. за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; нежитлові приміщення (офіси) - 34,00 грн. за 1 приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Внески на: систему відеонагляду: у секціях 33/3-33/4 житлові приміщення (квартири) та нежитлові приміщення (офіси), що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб - 24,58 грн./прим.; систему контролю доступу до будинку: у секціях 33/1-33/2 житлові приміщення (квартири) - 6,69 грн./ приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; у секціях 33/3-33/4 житлові приміщення (квартири) - 20,07 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Протоколом № 08 - 2023 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 01.08.2023 вирішили затвердити внески:
у секціях 33/1-33/4: утримання багатоквартирного житлового будинку і споруд та прибудинкової території (УБПТ): житлові приміщення (квартир), нежитлові приміщення (комерційні приміщення, комори, які здані в експлуатацію) :
у секції 33/1 - 10,09 грн./кв.м житлових та нежитлових приміщень, що знаходяться у власності користуванні фізичних та юридичних осіб;
у секціях 33/2-33/4 - 10,29 гри./кв.м житлових та нежитлових приміщень, що знаходяться у власності користуванні фізичних та юридичних осіб;
Формування резервного фонду - 2,00 грн./кв.м житлових приміщень (квартири) та нежитлових приміщень (комерційні приміщення), що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб тільки у секціях 33/1-33/2;
Охорону комплексу: житлові приміщення (квартири) - 111,51 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; нежитлові приміщення (комерційні приміщення) - 223,01 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Систему контролю доступу до комплексу (калітка): житлові (квартири) та нежитлові (комерційні) приміщення 3,53 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Внески на вивезення побутових відходів (ТБО:) житлові приміщення (квартири) - 17,00 грн./приміщення, що знаходиться y власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; нежитлові приміщення (комерційні приміщення) - 34,00 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Внески на: систему відеонагляду:
у секціях 33/3-33/4 житлові приміщення (квартири) та нежитлові приміщення (комерційні приміщення) - 24,58 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; систему контролю доступу до будинку :
у секціях 33/1-33/2 житлові приміщення (квартири) - 6,69 грн./ приміщення, знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
у секції 33/3 житлові приміщення (квартири)- 20,07 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
у секції 33/4 житлові приміщення (квартири)- 12,66 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Протоколом № 10 - 2023 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 02.10.2023 вирішили затвердити з 01.09.2023р. внески:
у секціях 33/1-33/4: утримання багатоквартирного житлового будинку і споруд та прибудинкової території (УБПТ): житлові приміщення (квартири), нежитлові приміщення (комерційні приміщення, комори, які здані в експлуатацію) :
у секції 33/1 - 10,09 грн./кв.м житлових та нежитлових приміщень, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
у секціях 33/2-33/4 - 10,29 грв./кв.м житлових та нежитлових приміщень, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Формування резервного фону - 2,00 грн./кв.м житлових приміщень (квартирн) та нежитлових приміщень (комерційні приміщення), що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб тільки у секціях 33/1-33/2;
Охорону комплексу: житлові приміщення (квартири) - 111,51 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; нежитлові приміщення (комерційні приміщення) - 223,01 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Систему контролю доступу до комплексу (калітка): житлові (квартири) та нежитлові (комерційні) приміщення - 3,53 грн./ приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Внески на вивезення побутових відходів (ТБО:) житлові приміщення (квартири) - 11,75 гри./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; нежитлові приміщення (комерційні приміщення) - 35,49 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Внески на: систему відеонагляду:
у секціях 33/3-33/4 житлові приміщення (квартири) та нежитлові приміщення (комерційні приміщення) - 24,58 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; систему контролю доступу до будинку :
у секціях 33/1-33/2 житлові приміщення (квартири) - 6,69 гра./ приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
у секції 33/3 житлові приміщення (квартири)- 20,07 гри./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб, у секції 33/4 житлові приміщення (квартири)- 12,66 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Протоколом № 12 - 2023 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 11.10.2023 вирішили затвердити з 01.10.2023р. внески:
у секціях 33/1-33/4: утримання багатоквартирного житлового будинку і споруд та прибудинкової території (УБПТ):
- житлові приміщення (квартири), нежитлові приміщення (комерційні приміщення, комори, які здані в експлуатацію) :
у секції 33/1 - 10,09 грн./кв.м житлових та нежитлових приміщень, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
у секціях 33/2-33/4 - 10,29 грн./кв.м житлових та нежитлових приміщень, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Формування резервного фонду - 2,00 грн./кв.м житлових приміщень (квартири) та нежитлових приміщень (комерційні приміщення), що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб тільки у секціях 33/1-33/2;
Охорону комплексу: житлові приміщення (квартири) - 111,51 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; нежитлові приміщення (комерційні приміщення) - 223,01 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Систему контролю доступу до комплексу (калітка): житлові (квартири) та нежитлові (комерційні) приміщення - 4,62 грн./ приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Внески на вивезення побутових відходів (ТБО:) житлові приміщення (квартири) - 17,75 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; нежитлові приміщення (комерційні приміщення) - 35,49 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб,
Внески на: систему відеонагляду:
у секціях 33/3-33/4 житлові приміщення (квартири) та нежитлові приміщення (комерційні приміщення) - 25,32 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; систему контролю доступу до будинку:
у секціях 33/1-33/2 житлові приміщення (квартири) - 6,76 грн./ приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; у секції 33/3 житлові приміщення (квартири)- 20,27 грн./приміщення, що знаходиться у власності користуванні фізичних та юридичних осіб;
у секції 33/4 житлові приміщення (квартири)- 12,66 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Внесок на обслуговування системи відеодомофонізації (по факту підключення) - 40 грн. в місяць за 1 житлове приміщення та 60 грн. в місяць за 1 нежитлове приміщення. Для власників паркомісць та комор, розташованих у паркінгу: утримання паркінгу та прибудинкової території - 18,12 грн./кв.м паркомісць та комор, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Додаткові витрати на: диспетчерів охорони - 111,51 грн.; зa паркомісце, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; систему контролю доступу (СКУД, калітка)- 4,62 грн. за паркомісце, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; систему контролю доступу (СКУД, доступ до паркінгу)- 44,44 грн. за паркомісце, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; обслуговування воріт у паркінг 11,11 грн. за паркомісце, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб: система відеоспостережения -2,22 грн. за паркомісце, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; для власників паркомісць , згідно з щомісячним переліком №2: утримання паркінгу та прибудинкової території - 7,49 грн./кв.м паркомісць та комор, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Додаткові витрати на: диспетчерів охорони- 111,51 грн. за паркомісце, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; систему контролю доступу (СКУД, калітка)- 4,62 грн. за паркомісце, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; систему контролю доступу (СКУД, доступ до паркінгу)- 44,44 грн. за паркомісце, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; обслуговування воріт у паркінг - 11,11 грн. за паркомісце, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; система відеоспостереження -2,22 грн. за паркомісце, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Протоколом № 13 - 2023 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 13.10.2023 вирішили затвердити внески:
У секціях 33/1-33/4: Утримання багатоквартирного житлового будинку і споруд та прибудинкової території (УБПТ): житлові приміщення (квартири), нежитлові приміщення (комерційні приміщення, комори, які здані в експлуатацію) :
у секції 33/1 - 14,49 грн./кв.м житлових приміщень та комор, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб та 14,74 грн./кв.м комерційних приміщень, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
у секціях 33/2-33/4 - 14,94 грн./кв.м житлових приміщень та комор, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб та 15,18 грн./кв.м комерційних приміщень, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Формування резервного фонду - 2,00 грн./кв.м житлових приміщень (квартири) та нежитлових приміщень (комерційні приміщення тa комори), що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб ;
Охорону комплексу: житлові приміщення (квартири) та комори - 111,51 грв./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; нежитлові приміщення (комерційні приміщення) - 223,01 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Систему контролю доступу до комплексу (калітка): житлові (квартири) та нежитлові (комерційві та комора) приміщення - 4,62 грн./ приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб,
Внески на вивезення побутових відходів (ТБО:) житлові приміщення (квартири) - 17,75 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; нежитлові приміщення (комерційні приміщення) - 35,49 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Внески на: систему відеонагляду:
у секціях 33/3-33/4 житлові приміщення (квартири) та нежитлові приміщення (комерційні приміщення та комори) - 25,32 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; систему контролю доступу до будинку :
у секціях 33/1-33/2 житлові приміщення (квартири) та комори - 6,76 грн./ приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
у секції 33/3 житлові приміщення (квартири) та комори - 20,27 грв./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
у секції 33/4 житлові приміщення (квартири) та комори - 12,66 гри./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Внесок на обслуговування системи відеодомофонізації (по факту підключення) - 30 грн. в місяць за 1 житлове приміщення та 60 грн. в місяць за 1 нежитлове приміщення.
Протоколом № 14 - 2023 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 08.12.2023 вирішили затвердити внески на:
Відшкодування витрат на обслуговування котельні: житлові приміщення (квартири) та нежитлові приміщення (офіси) - 5,88 грн./кв.м приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/1-33/4;
Відшкодування вартості газу:
за опалювальною площею: житлові приміщення (квартири) - 10,57 грн./кв.м приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/1-33/4; нежитлові приміщення (офіси) - 13,30 гри./кв.м приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/1-33/4;
за показниками теплолічильників: житлові приміщення (квартири) - 447,73 грн. за 1 гал. за показниками лічильників, встановлених у житлових приміщеннях у секціях 33/1-33/4; нежитлові приміщення (офіси) - 488,42 грн. за 1 гал. за показниками лічильників, встановлених у нежитлових приміщеннях у секціях 33/1-33/4;
Внески на відшкодування витрат на розподіл газу: житлові приміщення (квартири) та нежитлові приміщення (офіси) - 0,44 грн./кв.м, приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб у секціях 33/1-33/4.
Також, по другому питанню загальних зборів вирішили витрати на ремонтні роботи в розмірі 196 019,40 грн., провести за рахунок резервного фонду.
Протоколом № 15 - 2023 загальних зборів членів ОК «Приморські Сади» від 21.12.2023 вирішили затвердити внески:
У секціях 33/1-33/4: Утримания багатоквартирного житлового будинку і споруд та прибудинкової території житлові приміщення (квартири), нежитлові приміщення (комерційні приміщення, комори, які здані в експлуатацію) :
у секції 33/1 - 14,49 грн./кв.м житлових приміщень та комор, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб та 14,74 грн./в.м комерційних приміщень, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; у секціях 33/2-33/4 - 14,94 грн./кв.м житлових приміщень та комор, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб та 15,18 грн./кв.м комерційних приміщень, що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Формування резервного фонду - 2,00 грн./кв.м житлових приміщень (квартири) та нежитлових приміщень (комерційні приміщення та комори), що знаходяться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Охорону комплексу: житлові приміщення (квартири) та комори - 111,51 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; нежитлові приміщення (комерційні приміщення) - 223,01 грн./приміщення, знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Систему контролю доступу до комплексу (калітка): житлові (квартири) та нежитлові (комерційні комори) приміщення - 4,62 грн./ приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Внески на вивезення побутових відходів (ТБО:) житлові приміщення (квартири) - 25,88 гри./приміщення, що знаходиться y власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; нежитлові приміщення (комерційні приміщення) - 51,75 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
Внески на: систему відеонагляду:
у секціях 33/3-33/4 житлові приміщення (квартири) та нежитлові приміщення (комерційні приміщення та комори) - 25,32 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб; систему контролю доступу до будинку :
у секціях 33/1-33/2 житлові приміщення (квартири) та комори - 6,76 грн./ приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
у секції 33/3 житлові приміщення (квартири) та комори - 20,27 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб;
у секції 33/4 житлові приміщення (квартири) та комори - 12,66 грн./приміщення, що знаходиться у власності/користуванні фізичних та юридичних осіб.
Внесок на обслуговування системи відеодомофонізації (по факту підключення) - 30 грн. в місяць за 1 житлове приміщення та 60 грн. в місяць за 1 нежитлове приміщення.
Для виконання завдань та предмету, які зазначені у Статуті ОК «Приморські Сади», Кооператив уклав ряд договорів, а саме: з АТ «ДТЕК Одеські Електромережі» про надання послуг з розподілу електричної енергії; з ТОВ «НОРГЄ» на виконання робіт з обслуговування теплових лічильників; з МП «ГОДСЕНД ЛТД» ТОВ від 15.11.2021 на виконання технічного обслуговування системи протипожежного захисту та цілодобового спостереження; заява-приєднання до умов договору розподілу природного газу від 01.04.2021; з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» № 1494-ПСО -23 щодо постачання природного газу; з ТОВ «ВПІ ЛІФТ» про технічне обслуговування та ремонт ліфтів № 10 від 01.02.2022; з ФОП ОСОБА_3 про надання послуг № 4 від 01.09.2021; з ФОП ОСОБА_4 про технічне обслуговування та ремонт ліфтів № 11-ТО від 01.10.2022; з ТОВ «ЕКО Ренесанс» на вивіз твердих побутових відходів № 5265-20к/с від 01.03.2020; з ТОВ «Центральне протипожежне охоронне спостереження» про обслуговування системи протипожежного захисту.
Також, суд встановив, що ОК «Приморські Сади» 25.11.2020 уклав договір оренди обладнання № ОД-10/19 з ФОП ОСОБА_5 .
Судом встановлено, згідно розрахунку заборгованості за особовим рахунком НОМЕР_2 (квартира АДРЕСА_10 заборгованість з 01.04.2021 року по 19.02.2024 року складає 16729,95 грн.
При цьому суд, безумово, враховує, що відповідач у вказаний період проводила часткові оплати за надані ій послуги з житлово- комунальних послуг, тим самим акцептувала умови надання їй комунальних послуг.
У теперішній час рішення загальних зборів членів (уповноважених) ОК «Приморські сади» щодо встановлення тарифів на оплату житлово- комунальних послуг не оспорені та є діючими.
Правила та положення Статуту ОК «Приморські сади» не оспорювались.
Релевантні джерела права:
Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є: договори та інші правочини; інші юридичні факти.
Цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов`язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов`язки можуть виникати з рішення суду. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства або договором, підставою виникнення цивільних прав та обов`язків може бути настання або ненастання певної події.
Згідно ст. 319 Цивільного кодексу України визначено (надалі «ЦК України»), що власність зобов`язує.
В Постанові від 14.09.2021 № 359/5719/17 (14-8 цс 21) Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що за умови виконання інвестором власних зобов`язань за інвестиційним договором після завершення відповідно до вимог закону будівництва об`єкту інвестування у інвестора виникають права тотожні праву власності.
Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом (частина друга статті 328 ЦК України).
Відповідно до частини другої статті 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Згідно частині 2 статті 8 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
Зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку (ст. 509 ЦК України).
Згідно із ст.ст. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 360 ЦК України передбачено, що співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном.
Відповідно до ст. 384 ЦК України, будинок, споруджений або придбаний житлово-будівельним (житловим) кооперативом, є його власністю.
Відповідно до ст. 24 Закону України «Про кооперацію», кооперативи реалізують товари та надають послуги за цінами і тарифами, встановленими самостійно, а у випадках, передбачених законом, - за державними цінами і тарифами.
Законами, що регулюють діяльність окремих типів кооперативів або кооперативів за напрямами їх діяльності, та статутом кооперативу можуть бути передбачені додаткові права та обов`язки його членів.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил; балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно до вимог закону.
Виконавець - суб`єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору;
Виробник - суб`єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги;
власник приміщення, будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - власник) - фізична або юридична особа, якій належить право володіння, користування та розпоряджання приміщенням, будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, зареєстроване у встановленому законом порядку;
Пунктом 1 ст. 5 Закону України «Про споживо-комунальні послуги» передбачено, що до житлово-комунальних послуг належать:1)житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком.
Послуга з управління багатоквартирним будинком включає:
забезпечення утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, якщо прибудинкова територія, за даними Державного земельного кадастру, знаходиться у власності або користуванні співвласників багатоквартирного будинку відповідно до вимог законодавства, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; Поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; інші додаткові послуги, які можуть бути замовлені співвласниками багатоквартирного будинку; комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
Також відповідно до ч.2 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Статтею 19 цього ж Закону встановлено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник.
Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.
За змістом статей 20, 21 Закону України «Про житлово-комунальні-послуги» та п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків (далі - Правил) затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 1992 року №572 (в редакції постанови Кабінету Міністрів №5 від 14 січня 2009 року, власник та наймач (орендар) квартири, житлового приміщення у гуртожитку зобов`язаний: укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем відповідно до типового договору; оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Пунктом 1 частини 1 статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно законодавства та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, при цьому такому праву прямо відповідає визначений у пункті 5 частини 3 статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» обов`язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст. 137 Житлового кодексу УРСР, Житлово-будівельний кооператив діє на основі статуту, прийнятого відповідно до Примірного статуту житлово-будівельного кооперативу загальними зборами громадян, які вступають до організовуваного кооперативу, і зареєстрованого в установленому порядку.
Відповідно до ст. 156, 162 Житлового кодексу УРСР, власник зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги щомісячно у встановлені строки.
Відповідно до висновку Верховного Суду України, висловленого у постанові від 20 квітня 2016 року у справі №6-2951цс15, хоч у частині першій статті 19 Закону й передбачено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах, проте відповідно до пункту 1 частини першої статті 20 цього Закону споживач має право, зокрема, одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг.
Споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними.
Факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.
Аналогічні висновки викладені у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 26 вересня 2018 року у справі №750/12850/16-ц і у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 06 листопада 2019 року у справі №642/2858/16).
Власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 322 ЦК України).
Таким чином, згідно із вищезазначеними нормами законодавства споживачі послуг зобов`язані оплатити такі послуги, якщо вони фактично користувались ними.
Факт відсутності договору сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг, якими він користувався.
Щодо права ОК «Приморські сади» укладати колективні договори від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку:
Статтею 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що за рішенням співвласників багатоквартирного будинку, прийнятим відповідно до закону, з виконавцем відповідної комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергій укладається договір про надання комунальних послуг, а саме:
- індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем, що укладається кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно, за умови що співвласники прийняли рішення про вибір відповідної моделі організації договірних відносин та дійшли згоди з виконавцем комунальної послуги щодо розміру плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку;
- колективний договір, що укладається від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою;
- договір про надання комунальних послуг з колективним споживачем, що укладається з об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об`єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір.
Співвласники багатоквартирного будинку самостійно обирають одну з моделей організації договірних відносин, визначених цією частиною, за кожним видом комунальних послуг (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії).
У межах одного багатоквартирного будинку дозволяється обрання різних моделей організації договірних відносин за різними видами комунальних послуг.
Відповідно до вимог п. 13 Правил надання послуг з постачання теплової енергії від 21 серпня 2019 року послуга надається споживачеві згідно з умовами договору, що укладається відповідно до типових договорів про надання послуги відповідно достатей 13і14Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
З пропозицією про укладення договору про надання комунальних послуг або про внесення змін до нього (крім індивідуальних договорів, укладених відповідно дочастини п`ятоїстатті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги») може звернутися будь-яка сторона, надавши письмово другій стороні проект відповідного договору (змін до нього), складений згідно з типовим договором.
Фактом приєднання споживача до умов індивідуального договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка за надані послуги, факт отримання послуги.
Згідно ст. 2 Закону України «Про житлово комунальні послуги», предметом регулювання цього Закону є відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами, а також відносини, що виникають у процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових, садибних, садових, дачних будинках.
Відповідно до п. п. 12 п. 1 ст. 7 Закону України«Про житлово комунальні послуги», споживач має право у встановленому законодавством порядку відключитися від систем централізованого теплопостачання та постачання гарячої води.
Підпунктом 13 п. 1 ст. 7 Закону України«Про житлово комунальні послуги» встановлено, що споживач має право розірвати договір про надання комунальної послуги, попередивши про це виконавця відповідної комунальної послуги не менш як за два місяці до дати розірвання договору, за умови допуску виконавця для здійснення технічного припинення надання відповідної послуги. Це право не поширюється на договір про постачання теплової енергії, укладений зі споживачами у багатоквартирному будинку , крім випадку розірвання такого договору колективним споживачем.
Відповідно до п. п. 1, 2 п. 3 ст. 7 Закону України «Про житлово комунальні послуги»,колективний споживач має право укладати договір про надання комунальної послуги відповідно до статуту в інтересах споживачів об`єднаних таким колективним споживачем; розірвати договір про надання комунальної послуги, укладений ним в інтересах споживачів об`єднаних таким колективним споживачем, попередивши про це виконавця відповідної комунальної послуги не менш як за два місяці до дати розірвання.
Згідно ч. 1 ст. 12 та п. 5 ст. 13 Закону України «Про житлово комунальні послуги»,надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.
У разі якщо співвласники багатоквартирному будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії), з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання.
Як було встановлено судом, та підтверджується матеріалами справи, відповідач не здійснювала жодних дій, які б свідчали про їх бажання укласти прямий договір з виконавцем послуг, зокрема надання виконавцю підписаної заяви-приєднання, сплату рахунків за надані послуги, факт отримання послуги.
Натомість судом встановлено, що кооператив використав своє право укласти договір (договори) про надання комунальної (них) послуги (послуг) відповідно до Статуту, в інтересах споживачів, об`єднаних таким колективним споживачем, як це визначено правилом ч.3 ст. 7 Закону України «Про житлово- комунальні послуги».
Висновки суду:
Суд вважає, що зібрані по справі докази у повній мірі доводять виникнення у вказаний період заборгованості з боку відповідача, і тому позовні вимоги в цій частині позову обгрунтовані і підлягають задоволенню.
Судові витрати:
При поданні позову до суду позивач сплатив судовий збір в сумі 3028,00 грн. (платіжа інструкція № 1629 від 21.02.2024 року)
Відповідно до ст. 141 ЦПК України вказана сума судового збору підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
Щодо витрат на правничу допомогу.
Позивач просить стягнути з відповідача витрати пов`язані з наданням професійної правничої допомоги у сумі 10000 гривень.
Частиною 1статті 133 ЦПК України визначено перелік витрат, пов`язаних з розглядом справи, в тому числі є витрати на професійну правничу допомогу.
Статтею 59 Конституції України гарантується право на професійну правничу допомогу. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
Представництво інтересів в суді як форма правничої допомоги полягає у сприянні особи у здійсненні нею права на захист, що є способом реалізації нею її прав та обов`язків, у разі неможливості з певних причин взаємодіяти із учасниками правових відносин. Одним із видів представництва є представництво за договором, тобто письмовою угодою, якою особа уповноважує іншу особу представляти її інтереси у правових право відношеннях, як із судом так і з учасниками судового процесу.
Витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Разом з тим, ч. 2ст.137 ЦПК України визначено, що за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Згідно з ч.8 ст.141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Статтею 59 Конституції України гарантується право на професійну правничу допомогу. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
Представництво інтересів в суді як форма правничої допомоги полягає у сприянні особи у здійсненні нею права на захист, що є способом реалізації нею її прав та обов`язків, у разі неможливості з певних причин взаємодіяти із учасниками правових відносин.
Одним із видів представництва є представництво за договором, тобто письмовою угодою, якою особа уповноважує іншу особу представляти її інтереси у правових правовідношеннях, як із судом так і з учасниками судового процесу.
Стаття 30 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» визначає, що гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.
Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата),підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги.
При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
Аналізуючи викладені вище норми права, слід зазначити, що підставою для відшкодування відповідних судових витрат є детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги, а також відповідні докази на підтвердження таких витрат.
Ці розрахунки повинні бути надані суду до закінчення судових дебатів.
Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (SERYAVIN AND OTHERS v. UKRAINE, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).
Європейський суд з прав людини у рішенні від 29 червня 2006 року у справі «Пантелеєнко проти України» зазначив, що засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом.
У рішенні від 31 липня 2003 року у справі «Дорани проти Ірландії» Європейський суд з прав людини зазначив, що поняття «ефективний засіб» передбачає запобігання порушенню або припиненню порушення, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права. Причому, як наголошується у рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Дорани проти Нідерландів», ефективний засіб - це запобігання тому, щоб відбулося виконання заходів, які суперечать Конвенції, або настала подія, наслідки якої будуть незворотними.
При вирішенні справи «Каіч та інші проти Хорватії» (рішення від 17 липня 2008 року) Європейський Суд з прав людини вказав, що для Конвенції було б неприйнятно, якби стаття 13 декларувала право на ефективний засіб захисту але без його практичного застосування. Таким чином, обов`язковим є практичне застосування ефективного механізму захисту. Протилежний підхід суперечитиме принципу верховенства права.
Таким чином, Держава Україна несе обов`язок перед зацікавленими особами забезпечити ефективний засіб захисту порушених прав, зокрема - через належний спосіб захисту та відновлення порушеного права. Причому обраний судом спосіб захисту порушеного права має бути ефективним та забезпечити реальне відновлення порушеного права.
На це вказується, зокрема, і у пункті 4 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 2 листопада 2004 року №15-рп/2004 у справі №1-33/2004 , де зазначено, що верховенство права вимагає від держави його втілення у правотворчу та правозастосовну діяльність, яка здійснюється, зокрема і судом як основним засобом захисту прав, свобод та інтересів у державі.
Крім того, Конституційний Суд України у п. 9 мотивувальної частини рішення від 30 січня 2003 року №3-рп/2003 у справі № 1-12/2003 наголошує на тому, що правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах.
Згідно з вимогами ст.ст.124,129 Конституції України, задачами цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних, прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Основними засадами судочинства є законність, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, забезпечення доведеності вини, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, гласність судового процесу та його повне фіксування технічними засобами, забезпечення апеляційного та касаційного оскарження та обов`язковість рішень суду до виконання
Водночас Вирішуючи питання про відшкодування витрат на професійну правову допомогу, суд має враховувати складність справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); час, витрачений адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсяг наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціну позову та (або) значення справи для сторони (постанова КЦС ВС від 23 червня 2022 у справі 607/4341/20).
При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану сторін (висновок ВП ВС викладений у постанові від 19 лютого 2020 року, справа № 755/9215/15-ц).
Тобто, вирішуючи питання про відшкодування витрат на професійну правову допомогу, суд має урахувати розумність розміру витрат на професійну правову допомогу , а також пересвідчитись, що заявлені витрати є співмірними зі складністю провадження, а наданий адвокатом обсяг послуг і витрачений час на надання таких послуг відповідають критерію реальності витрат.
До заяви про відшкодування витрат на правничу допомогу додано договір, , акт прийому передачі виконаних робіт, що, на думку суду, не може вважатись розрахунком - детальним описом робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом тому, що у ньому відсутній детальний опис витраченого адвокатом часу по кожному із видів робіт, необхідних для надання правничої допомоги, подання якого є необхідною умовою для стягнення витрат на професійну правничу допомогу.
Крім того, витрати на правову допомогу, граничний розмір якої визначено відповідним законом, стягуються не лише за участь у судовому засіданні при розгляді справи, а й у разі вчинення інших дій поза судовим засіданням, безпосередньо пов`язаних із наданням правової допомоги у конкретній справі (наприклад, складання позовної заяви, надання консультацій, переклад документів, копіювання документів).
Позивачем надано суду доказ укладення з адвокатом договору про надання друкарських послуг, а також додаткову угоду в якій визначена конкретна сума витрат на копіювання (друкування) документів, які додаються до позову у кількості, відповідно до кількості сторін (учасників) справи.
Зокрема, у справі, яка розглядається, наявні докази здійснення позивачем витрат на друкування (копіювання) документів на суму 2064,00 грн., які підлягають стягненню з відповідача на користь позивача у повному обсязі.
Суд вважає, що в даній конкретній справі, розумною, справедливою та достатньою сумою відшкодування витрат на правничу допомогу адвоката буде сума 8000,00 грн. (за основним договором про надання правничої допомоги) + 2064,00 грн. (за договором про надання друкарських послуг).
Решта витрат на правничу допомогу на переконання суду є надмірною та не розумною.
У зв`язку з вищевикладеним, на підставі повного, об`єктивного та безпосереднього дослідження наявних у справі доказів, з`ясування фактичних обставин, на які позивач посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, оцінивши наявні у справі докази, з`ясувавши їх достатність і взаємний зв`язок у сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.4, 12, 13, 76-81, 133, 137, 141, 247, 258-260, 263, 264, 268, 270,280-289, 353, 354 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Обслуговуючого кооперативу «Приморські Сади» (67562, Одеська область, Одеський район, с. Крижанівка, вул. Марсельська, б. 33/3 та 33/4, код ЄДРПОУ: 43314153) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ), про стягнення заборгованості по оплаті комунальних послуг, стягнення судових витрат, - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь обслуговуючого кооперативу «Приморські Сади» код ЄДРПОУ: 43314153 (67562, Одеська область, Одеський (Лиманський) район, село Крижанівка, вулиця Марсельська, будинок 33/2) заборгованість по оплаті фактично спожитих комунальних послуг за період з 08.08.2021 та по 19.02.2024 року у загальній сумі 16729,95 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь обслуговуючого кооперативу «Приморські Сади» код ЄДРПОУ: 43314153 (67562, Одеська область, Одеський (Лиманський) район, село Крижанівка, вулиця Марсельська, будинок 33/2) 3028,00 грн сплата судового збору за подання позовної заяви.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь обслуговуючого кооперативу «Приморські Сади» код ЄДРПОУ: 43314153 (67562, Одеська область, Одеський (Лиманський) район, село Крижанівка, вулиця Марсельська, будинок 33/2) 10064,00 (8000,00+ 2 064,00) грн. витрат за надання правничої допомоги.
В решті позову відмовити.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.
Заочне рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з моменту його отримання в апеляційному порядку, шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду.
Суддя В. К. Барвенко
Суд | Комінтернівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122908885 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Комінтернівський районний суд Одеської області
Барвенко В. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні