Ухвала
від 08.11.2024 по справі 336/6025/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

ЄУН: 336/6025/24

Провадження №: 2-с/336/52/2024

УХВАЛА

іменем України

08 листопада 2024 року м. Запоріжжя

Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Петренко Л.В.,

розглянувши матеріали справи № ЄУН 336/6025/24 (провадження № 2-с/336/52/2024) за заявою ОСОБА_1 про скасування судового наказу Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 01 липня 2024 року у справі № 336/6025/24 (номер провадження 2-н/336/446/2024) за заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Богдана Завади-22» до ОСОБА_1 про видачу судового наказу з вимогою про стягнення заборгованості по внескам на управління багатоквартирним будинком у сумі 10405,50 грн. та судового збору,

встановила:

07 листопада 2024 року ОСОБА_1 звернулась до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя із заявою про скасування судового наказу, в якій просить скасувати судовий наказ № 336/6025/24 від 01 липня 2024 року та зобов`язати заявника Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Богдана Завади-22» сплатити судовий збір у сумі 302,80 грн.

Відповідно до автоматизованої системи документообігу вказану заяву було розподілено та передано судді Петренко Л.В.

Заява про скасування судового наказу повинна відповідати вимогам щодо форми і змісту, передбаченим ст. 170 ЦПК України.

Дослідивши заяву та додані до неї документи, суддя вважає, що подана заява неналежно оформлена.

Відповідно до ст. 170 ЦПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.

Заява про скасування судового наказу має містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника боржника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження; 4) наказ, що оспорюється; 5) зазначення про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача.

Заява підписується боржником або його представником.

До заяви про скасування судового наказу додаються: 1) документ, що підтверджує сплату судового збору; 2) документ, що підтверджує повноваження представника боржника, якщо заява подається таким представником; 3) клопотання про поновлення пропущеного строку, якщо заява подається після спливу строку, передбаченого частиною першою цієї статті.

У разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення без розгляду не пізніше двох днів з дня її надходження до суду.

Заявниця в заяві про скасування судового наказу зазначає, що вона звільнена від сплати судового збору на підставі частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір».

З такими доводами заявниці не можна погодитися, оскільки частина 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» містить 28 пунктів, заявницею не конкретизовано, якою саме нормою передбачено звільнення від сплати судового збору за подання заяви про скасування судового наказу.

Відповідно до пункту 1 частини 5 статті 170 ЦПК України до заяви про скасування судового наказу додаються: документ, що підтверджує сплату судового збору.

Згідно з підпунктом 4-2 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI за подання до суду заяви про скасування судового наказу ставка судового збору становить 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року 3028 грн.

Як слідує з додатку до заяви документ, що підтверджує сплату судового збору не додано заявником.

Відповідно до частини 6 статті 170 ЦПК України у разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення без розгляду не пізніше двох днів з дня її надходження до суду.

Таким чином, заява про скасування судового наказу є неналежно оформленою.

Так як заява про скасування наказу є неналежно оформленою, то суддя відповідно до частини 6 статті 170 ЦПК України постановляє ухвалу про її повернення без розгляду.

Керуючись ст.ст. 170, 171, 258, 260, 261 ЦПК України, суддя, -

постановила:

Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 01 липня 2024 року у справі № 336/6025/24- повернути заявнику без розгляду.

Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Суддя:

СудШевченківський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення08.11.2024
Оприлюднено12.11.2024
Номер документу122911424
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості

Судовий реєстр по справі —336/6025/24

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Петренко Л. В.

Ухвала від 08.11.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Петренко Л. В.

Судовий наказ від 01.07.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Дмитрюк О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні