Справа № 588/1999/24
провадження № 2-о/588/106/24
У х в а л а
про залишення заяви без руху
08 листопада 2024 року м. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Огієнко О.О., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , заінтересована особа: Боромлянська сільська рада, про встановлення факту батьківства,
У С Т А Н О В И В:
Представник заявниці адвокат Вдовіченко О.Л. у жовтні 2024 року звернувся до суду в інтересах ОСОБА_2 з указаною заявою, у якій просить суд: 1) встановити факт батьківства громадянина України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 стосовно його доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянки України, народження якої зареєстровано виконавчим комітетом Боромлянської селищної ради Тростянецького району Сумської області 07.04.2010 за актовим записом №7; 2) встановити факт батьківства громадянина України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 стосовно сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, народження якого зареєстровано виконавчим комітетом Боромлянської селищної ради Тростянецького району Сумської області 14.06.2013 за актовим записом №17.
Дослідивши заяву та додані до неї документи, вважаю, що заява підлягає залишенню без руху, виходячи з таких мотивів.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до ч. 4 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Згідно роз`яснень, які містяться в пункті 5 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.1995 року для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, у кожній справі після її порушення суддя зобов`язаний провести підготовчі дії, зокрема, з`ясувати, які фізичні особи і організації можуть бути заінтересовані у вирішенні даної справи і підлягають виклику в судове засідання, у необхідних випадках запропонувати заявникові та заінтересованим особам подати додаткові докази на підтвердження заявлених вимог чи заперечень проти них.
Встановлення факту, що має юридичне значення, в окремому провадженні можливе за умови, що факти, які підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто, від них мають безпосередньо залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичної особи без повторного звернення до суду на підставі цього рішення та встановлення такого факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
В поданій до суду заяві представником заявниці не зазначена мета звернення до суду із заявою про встановлення батьківства.
Суб`єктний склад заінтересованих осіб у справі визначається в залежності від мети встановлення факту.
Отже дана заява не відповідає вимогам цивільного процесуального законодавства та заявниці слід визначитися із колом заінтересованих осіб у цій справі, на права та обов`язки яких вплине прийняте судом рішення.
Відповідно доч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
За такихобставин,вважаю занеобхідне залишитизаяву безруху ізнаданням заявницічасу дляусунення недоліків,а самеподати досуду належнимчином оформленузаяву іззазначенням заінтересованихосіб,враховуючи їхюридичний інтересу справі та вказати яке юридичне значення саме для неї має встановлення факту батьківства ОСОБА_3 по відношенню до дітей та які її особисті чи майнові права залежать від даного факту.
Керуючись статтями 175, 185, 260, 293 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , заінтересована особа: Боромлянська сільська рада, про встановлення факту батьківства залишити без руху.
Надати ОСОБА_2 строк 10(десять)днів,який обчислюєтьсяз дняотримання копіїцієї ухвали,для усуненнянедоліків,а самеподання досуду належнимчином оформленузаяву іззазначенням заінтересованихосіб,враховуючи їхюридичний інтересу справі та вказати яке юридичне значення саме для неї має встановлення факту батьківства ОСОБА_3 по відношенню до дітей та які її особисті чи майнові права залежать від даного факту.
Роз`яснити заявнику, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву буде визнано неподаною та повернуто.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. О. Огієнко
Суд | Тростянецький районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2024 |
Оприлюднено | 12.11.2024 |
Номер документу | 122912850 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Тростянецький районний суд Сумської області
Огієнко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні