Справа № 493/1881/24
Провадження № 2-о/493/118/24
УХВАЛА
08 листопада 2024 року м. Балта Одеської області
Суддя Балтського районного суду Одеської області Тітова Т.П., розглянувши матеріали справи за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту смерті,
В С Т А Н О В И Л А:
07.11.2024 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 , в якій вона просить встановити факт смерті її матері ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла на тимчасово окупованій території, а саме: с. Тимошівка Василівського (колишнього Михайлівсього) району Запорізької області, дата смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Перевіривши матеріали заяви та долучені до неї документи, встановлено такі недоліки.
Відповідно до п. 8 ч. 1ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті.
Згідно із ч. 1 ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути подана членами сім`ї померлого, їхніми представниками або іншими заінтересованими особами (якої встановлення факту смерті особи впливає на їхні права, обов`язки чи законні інтереси) до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт.
Відповідно до п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 17 ЗУ «Про державну реєстрацію актів цивільного стану`державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі: 1) документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров`я або судово-медичною установою; 2) рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою.
Отже, зверненню до суду з заявою про встановлення факту смерті у певний час, має передувати звернення заявника до органу відповідного територіального РАЦСу із заявою про реєстрацію смерті особи, після одержання відмови органу РАЦСу у реєстрації факту смерті, заявник має право звернутися до суду з заявою про встановлення факту смерті особи в певний час.
Заявник не зазначає, чи зверталася до відділу державної реєстрації актів цивільного стану з проханням про проведення державної реєстрації смерті та чи отримувала відмову відділу державної реєстрації актів цивільного стану у проведенні такої реєстрації, та матеріали справи не містять такої письмової відмови.
Крім того, при зверненні заявника до органів РАЦСу, останній також перевіряє, чи дійсно не проведена реєстрація смерті особи.
Також, заявник вказує, що є донькою ОСОБА_2 , однак не надала будь-яких доказів на підтвердження родинних зв`язків, оскільки в рішенні суду від 08.07.2005 року, яке долучено до матеріалів справи прізвище зазначено ОСОБА_1 , що не відповідає паспортним даним заявника ОСОБА_1 .
Згідно із ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху та встановити заявнику строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків з урахуванням положень ст. 317 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 95, 175, 177, 185, 293, 317 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И Л А:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту смерті - залишити без руху.
Встановити заявнику строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 5 днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити заявнику, що у разі невиконання вимог ухвали, заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ:
Суд | Балтський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2024 |
Оприлюднено | 12.11.2024 |
Номер документу | 122913228 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України |
Цивільне
Балтський районний суд Одеської області
Тітова Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні