Справа № 202/12448/24
Провадження № 1-кс/202/7046/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 листопада 2024 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Індустріального районного суду м. Дніпропетровська клопотання слідчого слідчої групи СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та додані до клопотання матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42024052110000100 від 30.08.2024 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло зазначене клопотання.
В обґрунтування вказаного клопотання слідчий посилається на те, що посадові особи ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », зловживаючи своїм службовим становищем, в 2022 році надали представникам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » доступ до залізничної колії підприємства, які із залученням військовослужбовців Збройних сил України незаконно здійснили її демонтаж, що причинило тяжкі наслідки у вигляді заподіяння майнової шкоди ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
В ході досудового розслідування встановлено, що після початку агресії рф у березні 2022 року представниками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), одним з власників якого є ОСОБА_5 , за сприяння посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_3 , було повністю демонтовано 4 кілометри залізничної колії, яка перебуває у власності ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , м. Дніпро, ІНФОРМАЦІЯ_6). Вказана колія з?єднує військовий склад ПММ на території МА «ІНФОРМАЦІЯ_4» з залізничною мережею загального користування. За наявними даними, роботи проводились без жодних дозволів та погоджень з боку ІНФОРМАЦІЯ_4 тощо.
Окрім того, з?ясовано, що при виконанні вказаних робіт з демонтажу залізничних колій була задіяна ремонтна бригада за участю кадрового військовослужбовця.
За отриманою інформацією, керував зазначеною бригадою офіцер НОМЕР_3 - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянин України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_4 , м.т. НОМЕР_5 .
Також, за попередніми висновками вартість незаконно демонтованої залізничної колії становить приблизно 10 млн. гривень.
03.09.2024 за вих. №2/9990 було направлено запит в порядку ст. 93 КПК України до ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , м. Дніпро, ІНФОРМАЦІЯ_6), на що 09.09.2024 за вих. № 1.1.230275 отримано відповідь відповідно до якої:
«Однак порядок реалізації повноважень (правова процедура) слідчого щодо витребування документів від підприємств, установ та організацій визначений главою 15 КПК України і здійснюється у формі отримання тимчасового доступу до речей і документів.
У зв?язку з цим обов?язок ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надати копії документів виникає лише на виконання вимог ухвали слідчого судді про надання тимчасового доступу до речей і документів.
Водночас керівництво ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », усвідомлюючи всю важливість функцій та завдань, які покладаються на правоохоронні органи, готове сприяти слідству, однак виключно за умови, якщо правоохоронні органи будуть діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.»
У зв`язку з вищевказаним, та неможливістю отримання від ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » документації щодо наявності на балансі ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » залізничної колії, яка з`єднує територію МА « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з залізничною мережею загального користування, інакшим способом як проведення тимчасового доступу до речей та документів, з метою повного, всебічного і об`єктивного розслідування обставин справи необхідно забезпечити тимчасовий доступ до завірених належним чином копій документів, які знаходяться у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , м. Дніпро, ІНФОРМАЦІЯ_6), та мають значення для встановлення істини у кримінальному провадженню.
Беручи до уваги, що вилучені при тимчасовому доступі документи будуть використані як доказ, та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, які знаходяться у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , м. Дніпро, ІНФОРМАЦІЯ_6), мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, іншими способами встановити обставини, якими передбачається довести за допомогою цих документів неможливо, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , м. Дніпро, ІНФОРМАЦІЯ_6), слідчий звернувся до слідчого судді з даним клопотанням.
На підставі викладеного слідчий звернувся до слідчого судді з даним клопотанням.
В судове засідання слідчий не з`явився, до суду надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Представник особи у володінні якого знаходяться документи, в судове засідання не з`явився, його неявка відповідно до ст. 163 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя виходить з наступного.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням проводиться досудове розслідування кримінального провадження №42024052110000100 від 30.08.2024 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Разом з тим, згідно зі ст. 84 КПК доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, процесуальними джерелами яких можуть бути показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Одним з таких порядків є саме тимчасовий доступ до речей
і документів, як захід забезпечення кримінального провадження, який полягає у наданні можливості ознайомлення з речами та документами, виготовленні їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, їх вилученні.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК заходи забезпечення кримінального провадження, в т. ч. тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості кримінального провадження.
Частиною 1 ст. 159 КПК передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК.
Згідно з вимогами ч. 5 ст. 163 КПК слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Крім того, у ч. 6 вищевказаної статті зазначається, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Ураховуючи вищевикладене, з метою подальшого досудового розслідування та встановлення всіх осіб, які винні у вчиненні злочину забезпечення кримінального провадження, виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів, які містять фактичні дані, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а саме завдяки їй можливо дослідити схему перерахування грошових коштів, встановити місцезнаходження осіб причетних до злочинної діяльності, встановити взаємозв`язок між фігурантами та визначити роль кожного з них, їх причетність до вчинення кримінального правопорушення.
Слідчий суддя вважає, що сторона кримінального провадження довела, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, отримання зазначеної інформації для кримінального провадження буде мати доказове значення і забезпечувати виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою відомостей, які містяться у визначених у клопотанні документах не можливо, отже потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться у клопотанні у зв`язку із чим слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити.
Керуючись ст. ст. 159, 163-164, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , які входять до складу слідчої групи у кримінальному провадженні №42024052110000100 від 30.08.2024 тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , м. Дніпро, ІНФОРМАЦІЯ_6), з можливістю вилучення належним чином завірених копій наступних документів:
копії інвентаризаційних актів залізничної колії яка з`єднує територію МА « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з залізничною мережею загального користування.
- технічного паспорту залізничної колії яка з`єднує територію МА « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з залізничною мережею загального користування.
- документацію щодо залізничної колії, яка з`єднує територію МА « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з залізничною мережею загального користування.
Визначити строк дії ухвали тривалістю у 2 (два) місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 12.11.2024 |
Номер документу | 122915657 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Логвіненко Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні