Справа 206/1915/24
Провадження 2/206/906/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
31 жовтня 2024 року Самарський районний суд м. Дніпропетровська в залі суду в м. Дніпрі у складі:
головуючий суддя Сухоруков А.О.,
секретар судового засідання Ляшко Б.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Лівобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради до ОСОБА_1 , про стягнення надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям,
за участю представника позивача ОСОБА_2 ,
ВСТАНОВИВ:
17.04.2024 року від представника позивача начальника управління Котищук С.В. через систему «Електронний суд» до суду надійшла вищезазначена позовна заява, в якій представник просить суд:
- стягнути з ОСОБА_1 на користь Лівобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради надміру виплачену суму державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю в розмірі 19004,20 грн. та надміру виплачену суму державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям в розмірі 6318,00 грн.
- стягнути з ОСОБА_1 на користь Лівобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради витрати по сплаті судового збору у розмірі 3028,00 грн.
І. Стислий виклад позиції позивача.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача посилається на те, що відповідач звернувся до управління праці та соціального захисту населення Самарської районної у місті Дніпрі ради з заявою № 550 на призначення державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, а також державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.
Одночасно з заявою відповідач надав:
- довідку Лівобережного відділу обслуговування громадян Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 23.04.2018 р. № 1022/02-06/24, згідно якої відповідач не мав права на пенсію по інвалідності 2 групи загального захворювання на загальних підставах у зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу;
- декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги, у розділі ІІ якої зазначив, що доходів за попередні шість місяців не має.
17 травня 2018 року, на запит Самарського управління, Лівобережним відділом обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області була надана виписка з акту огляду МСЕК, виданої Комунальним закладом обласним клінічним центром медико-соціальної експертизи ДОР 13 квітня 2018 року, відповідачу встановлена ІІ група інвалідності внаслідок загального захворювання з 03.01.2018 р. по 01.05.2019 р.
На підставі отриманих документів та керуючись вищезазначеними нормами законодавства рішенням управління від 2 липня 2018 року відповідачу була призначена соціальна допомога на період з 03.04.2018 р. по 30.04.2019 р. (з дня встановлення МСЕК інвалідності на весь період інвалідності).
Одночасно, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 року № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян», відповідачу була призначена щомісячна адресна допомога у зв`язку з тим, що щомісячний розмір соціальної допомоги не досягав прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність.
Тобто розмір адресної допомоги становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та розміром призначеної соціальної допомоги.
Адресна допомога була призначена на період з 03.04.2018 р. по 30.11.2018 р. у розмірі 290,40 грн. щомісячно, та з 01.12.2018 р. по 30.04.2019 р. у розмірі 299,40 грн. щомісячно.
Також Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2148-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії» було установлено, що з 1 жовтня 2017 року до встановлення прожиткового мінімуму, який буде більшим за розмір, встановлений на 1 грудня 2017 року та збільшений на 79 гривень, при призначенні та перерахунку пенсій, надбавок, підвищень, інших пенсійних виплат, встановлених законодавством, використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений на 1 грудня 2017 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», збільшений на 79 гривень.
Згідно інформації з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків ДФС України від 16 липня 2019 року отриманої Лівобережним управлінням соціального захисту населення Дніпровської міської ради (правонаступник Самарського управління, надалі-Лівобережне управління) було встановлено, що відповідач у І кварталі 2018 року отримав дохід у вигляді заробітної плати про що не зазначив у декларації про доходи та майновий стан. Тобто приховав інформацію, яка вплинула на визначення права на отримання соціальної допомоги.
Враховуючи отриману інформацію, рішенням Лівобережного управління від 7 серпня 2019 року були внесені зміни до рішення Самарського управління від 2 липня 2018 року, та відмовлено у призначенні допомоги з 03.04.2018 р. у зв`язку з тим, що середньомісячний сукупний дохід перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім`ї.
Сума коштів, яка підлягає поверненню обвинуваченим за призначеною державною соціальною допомогою особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю склала 19004,20 грн. (дев`ятнадцять тисяч чотири грн. 20 коп.).
На підставі наданих відповідачем документів, рішенням Самарського управління від 2 липня 2018 року про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям відповідачу була призначена допомога на період з 01.04.2018 р. по 30.06.2018 р. у розмірі 1029,75 грн. (1373,00 прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність станом на 01.04.2018 р.) х 75%) та з 01.07.2018 р. по 30.09.2018 р. у розмірі 1076,75 грн. (1435,00 прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність станом на 01.07.2018 р.) х 75%).
Загальна сума коштів, яка була виплачена відповідачу за призначеною державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім`ям у період з 01.04.2018 р. по 30.09.2018 р. склала 6318,00 грн.
Після проведення відповідного перерахунку, 7 серпня 2019 року Лівобережним управлінням було прийнято рішення про відмову відповідачу в наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям з 1 квітня 2018 року у зв`язку з тим, що середньомісячний сукупний дохід перевищував рівень прожиткового мінімуму для сім`ї.
Сума коштів, яка підлягає поверненню обвинуваченим за призначеною державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім`ям склала 6318,00 грн. (шість тисяч триста вісімнадцять грн. 00 коп.).
Позивачем 23 вересня 2019 року через відділення поштового зв`язку на адресу відповідача було направлено повідомлення про наявність надміру виплачених коштів та необхідність їх повернення, на які він не відреагував (а.с. 2-5).
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач в судові засідання не з`являвся, про час і місце розгляду справи повідомлялись належним чином, шляхом направлення кореспонденції засобами поштового зв`язку та оголошення про виклик то оголошення на веб порталі судової влади. Відзиву на позовну заяву на адресу суду не надходило. В матеріалах справи містяться два конверти, повернуті поштою з відміткою «повертається, за закінченням терміну зберігання» (а.с. 43, 55). Також суд завчасно (10.07.2024 та 07.10.2024) повідомляв відповідача, шляхом оголошення на сайті «Судова влада України» (а.с. 50,59). Отже, відповідно до ч. 11 ст. 128 ЦПК України, з опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи. У зв`язку з чим суддя вважає можливим застосувати положення ст. 280 ЦПК України та розглянути справу заочно.
ІІ. Заяви, клопотання. Інші процесуальні дії у справі.
Ухвалою суду від 17 травня 2024 року було відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду за правилами загального позовного провадження (а.с. 37).
17 вересня 2024 року закрито підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті (а.с. 51).
Під час розгляду справи судом заслухано пояснення представника позивача, досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
ІІІ. Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.
Судом встановлено, що 23.04.2018 відповідач звернувся до управління праці та соціального захисту населення Самарської районної у місті Дніпрі ради з заявою № 550 на призначення державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю (допомогу інвалідам ІІ групи), а також державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям (а.с. 13-14).
Одночасно з заявою відповідач надав позивачу:
- довідку Лівобережного відділу обслуговування громадян Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 23.04.2018 р. № 1022/02-06/24, згідно якої відповідач не мав права на пенсію по інвалідності 2 групи загального захворювання на загальних підставах у зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу (а.с. 12);
- декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги, у розділі ІІ якої зазначив, що доходів за попередні шість місяців не має (а.с. 14-16).
Відповідно до виписки з акту огляду МСЕК, виданої Комунальним закладом обласним клінічним центром медико-соціальної експертизи ДОР 13 квітня 2018 року, відповідачу встановлена ІІ група інвалідності внаслідок загального захворювання з 03.01.2018 р. по 01.05.2019 р. (а.с. 11-12).
Відповідно до розрахунку державної соціальної допомоги від 02.07.2018 розмір соціальної допомоги відповідачу складає з 01.04.2018 по 30.06.2018 у розмірі 1029,75 грн та з 01.07.2018 по 30.09.2018 - 1076,25 грн. (а.с. 16 з обороту).
Рішенням Лівобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради від 02.07.2018 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї відповідачу призначено соціальну допомогу з 01.04.2018 по 30.06.2018 у розмірі 1029,75 грн та з 01.07.2018 по 30.09.2018 - 1076,25 грн. (а.с. 16 з обороту).
Повідомленням від 05.04.2018 № 3734 відповідача повідомлено про надання державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї у сумі з 01.04.2018 по 30.06.2018 у розмірі 1029,75 грн та з 01.07.2018 по 30.09.2018 - 1076,25 грн. (а.с. 17).
Відповідно до розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім`ї розрахунок сукупного доходу відповідача складає 1373 грн. (а.с. 18).
Рішенням Лівобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради від 02.07.2018 про призначення допомоги відповідачу призначено виплати відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» (інвалідам ІІ групи) на період з 03.04.2018 по 30.06.2018 у розмірі 1161,60 грн. та з 01.07.2018 по 30.04.2019 - у розмірі 1161,60 грн., а також державну адресну допомогу з 03.04.2018 по 30.04.2019 у розмірі 290,4 грн. (а.с. 17 з обороту).
Повідомленням № 3733 відповідача повідомлено про надання державної допомоги особам, які не мають права на пенсію та інвалідам з 03.04.2018 по 30.06.2018 у розмірі 1161,60 грн. та з 01.07.2018 по 30.04.2019 - у розмірі 1161,60 грн., а також державну адресну допомогу з 03.04.2018 по 30.04.2019 у розмірі 290,4 грн. (а.с. 18).
Відповідно до розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім`ї сукупний дохід відповідача за 6 місяців, що передують місяцю звернення за допомогою складає 11989 грн. (а.с. 18 з обороту).
Рішенням Лівобережного управління від 7 серпня 2019 року № 802 про відмову в наданні держаної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї відповідачу відмовлено в наданні держаної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї з 01.04.2018 з підстав того, що середньомісячний сукупний дохід перевищує або дорівнює рівню прожиткового мінімуму для сім`ї (а.с. 18 з обороту).
Повідомленням від 07.08.2019 відповідача повідомлено про відмову в наданні державної соціальної допомоги з причин того, що середньомісячний сукупний дохід перевищує або дорівнює рівню прожиткового мінімуму для сім`ї (а.с. 19).
Рішенням Лівобережного управління від 7 серпня 2019 року про призначення допомоги відповідачу не призначено допомогу з 03.04.2019 по 30.04.2019 з підстав того, що середньомісячний сукупний дохід перевищує або дорівнює рівню прожиткового мінімуму для сім`ї (а.с. 19 з обороту).
Повідомленням від 07.08.2019 відповідача повідомлено про відмову в наданні державної допомоги особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, тому, що середньомісячний дохід є більшим, ніж прожитковий мінімум, або некоректні вхідні дані (а.с. 20).
Відповідно до відомостей з Держаного реєстра фізичних осіб - платників податків про джерела та суми отриманих доходів фізичних осіб, наданої на запит від 16.07.2019 № 802 та службової записки на ім`я заступника начальника Лівобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради по Самарському району відповідачу у І кварталі 2018 року був нарахований дохід, отриманий платником податку як виплати відповідно до умов цивільно-правового договору (ознака доходу 102) у розмірі 11989,35 грн. (а.с. 20 з обороту-21).
Листами Лівобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради від 19.09.2019 № 1710/14 та 1711/14 відповідача повідомлено про наявність надміру виплачених коштів та необхідність їх повернення (а.с. 21 з обороту-22).
Відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов сім`ї від 19.11.2019 № 577 за адресою: АДРЕСА_1 встановлено, що відповідач за вказаною адресою не проживає (а.с. 22 з обороту-23).
Відповідно до довідки розрахунку переплати по державній соціальній допомозі особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд розмір переплати відповідачу з 03.04.2018 по 30.04.2019 становить 19004,20 грн. (а.с. 23 з обороту).
Відповідно до довідки про розрахунок переплати по державній соціальній допомозі малозабезпеченим сім`ям розмір переплати відповідачу з 01.04.2018 по 30.09.2018 становить 6318,00 грн. (а.с. 24).
Вироком Самарського районного суду м. Дніпропетровська від 11.07.2023 відповідача визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, цивільний позов задоволено. Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 21.02.2024 року зазначений вирок скасовано, кримінальне провадження закрито на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК України (а.с. 24 з обороту-31).
ІV. Мотивована оцінка кожного аргументу, наведеного представником позивача, щодо наявності чи відсутності підстав для задоволення позову. Норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування.
Відповідно до ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Так, згідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно положень ст. 5 ЦПК України суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси юридичних осіб у спосіб, визначений законом або договором.
Частиною 1 ст. 13 ЦПК України встановлено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненнями особи, поданими відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом.
Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ст. 5 Закону України від 18 травня 2004 року №1727-IV «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» (надалі - Закон № 1727-IV) п. 12 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 2 квітня 2005 року № 261 (надалі - Порядок № 261) державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю призначається особам з інвалідністю - на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.
Відповідно до п. 3 Порядку № 261 до осіб з інвалідністю, що мають право на державну соціальну допомогу, належать особи, середньомісячний сукупний дохід яких за останні шість календарних місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги не перевищує прожитковий мінімум, визначений для осіб, які втратили працездатність.
Пунктом 8 Порядку № 261 передбачено, що соціальна допомога встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність зокрема, для осіб з інвалідністю ІІ групи, у розмірі 80 відсотків.
Для визначення розміру допомоги застосовується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, встановлений законом на дату звернення за допомогою на відповідний рік.
У разі збільшення прожиткового мінімуму перерахунок допомоги здійснюється з дати, з якої встановлений новий прожитковий мінімум.
Соціальна допомога призначається з дня звернення за допомогою. У разі коли звернення за соціальною допомогою відбулось не пізніше трьох місяців, зокрема, з дня встановлення інвалідності, допомога призначається з дня встановлення МСЕК інвалідності особі (п. 11 Порядку № 261).
Статтею 14 Закону № 1727-IV передбачено, що одержувачі допомоги зобов`язані повідомляти органи, що призначають державну соціальну допомогу, про обставини, що можуть вплинути на умови призначення державної соціальної допомоги та її виплату.
У разі невиконання цього обов`язку та одержання у зв`язку з цим зайвих сум державної соціальної допомоги одержувачі повинні відшкодовувати органам, що призначають державну соціальну допомогу, надміру виплачені суми.
Пунктом 8 Порядку призначення і виплати державної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250 (надалі-Порядок № 250) закріплено, що соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.
Розмір соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім`ї.
Стаття 7 Закону України від 11 червня 2000 року № 1768-ІІІ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» передбачає, що якщо сім`єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк державна соціальна допомога призначається не раніше ніж через шість місяців.
Таким чином, судом встановлено, що позивачем на підставі заяви відповідача та наданих до неї документів нараховано та виплачено відповідачу соціальну допомогу у період з 03.04.2018 по 30.04.2019 у розмірі 19004,20 грн. та з 01.04.2018 по 30.09.2018 - у розмірі 6318,00 грн. В той же час, в подальшому позивачем встановлено, що відповідач у І кварталі 2018 року отримав дохід у вигляді заробітної плати про що не зазначив у декларації про доходи та майновий стан. Тобто приховав інформацію, яка вплинула на визначення права на отримання соціальної допомоги.
На підставі цього позивачем було відмовлено відповідачу у призначенні допомоги з 03.04.2018 р. у зв`язку з тим, що середньомісячний сукупний дохід перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім`ї, про що останнього було письмово повідомлено з пропозицією повернути безпідставно виплачені кошти. Проте відповідач проігнорував повідомлення позивача та не повернув безпідставно виплачені йому кошти.
Відповідно до ст. 1212 ЦК України (глава 83 ЦК України), особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Положення глави 83 ЦК України застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.
Положення цієї глави застосовуються також до вимог про: 1) повернення виконаного за недійсним правочином; 2) витребування майна власником із чужого незаконного володіння; 3) повернення виконаного однією із сторін у зобов`язанні; 4) відшкодування шкоди особою, яка незаконно набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи.
Норми вказаної глави безпосередньо пов`язані з відновленням майнового стану, оскільки, зобов`язання з безпідставного збагачення є загальною підставою для відновлення майнового стану осіб (відновлення справедливості) в разі відсутності інших підстав для цього, якщо захист прав особи не може бути здійснений на підставі договору, делікту, закону тощо.
Зобов`язання з набуття або збереження майна без достатньої правової підстави має місце за наявності, зокрема такої умови: обов`язково має бути відсутність правової підстави для набуття або збереження майна за рахунок іншої особи. Тобто, мала місце помилка, обман, випадковість або інші підстави набуття або збереження майна, які не можна віднести до підстав виникнення цивільних прав та обов`язків (ст. 11 ЦК).
Відсутність правової підстави - це такий перехід майна від однієї особи до іншої, який або не ґрунтується на прямій вказівці закону, або суперечить меті правовідносин i їх юридичному змісту. Відсутність правової підстави означає, що набувач збагатився за рахунок потерпілого поза підставою, передбаченою законом, іншими правовими актами чи правочином. Аналогічні правові висновки Великої Палати Верховного Суду викладені у постановах від 13 лютого 2019 року у справі №320/5877/17, від 23 травня 2018 року у справі №629/4628/16-ц, від 20 листопада 2018 року у справі №922/3412/17.
Згідно ст.ст. 12, 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Враховуючи викладене, оцінюючи матеріали справи, а саме подані позивачем докази, що підтверджують безпідставно нараховані відповідачеві кошти у виді державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю в розмірі 19004,20 грн., а також державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям в розмірі 6318,00 грн., суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.
Згідно ч. 1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, а отже судовий збір в розмірі 3028,00 грн підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 16, 1212 ЦК України, ст.ст. 1-4, 10, 12, 13, 76-89, 95, 258, 259, 264, 265, 280-283 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Лівобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради до ОСОБА_1 , про стягнення надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ) на користь Лівобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради (код ЄДРПОУ 42788389, яке знаходиться за адресою: м. Дніпро, пр. Слобожанський, буд. 8) надміру виплачену суму державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю в розмірі 19004,20 (дев`ятнадцять тисяч чотири) гривні 20 копійок та надміру виплачену суму державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям в розмірі 6318 (шість тисяч триста вісімнадцять) гривень 00 копійок
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ) на користь Лівобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради (код ЄДРПОУ 42788389, яке знаходиться за адресою: м. Дніпро, пр. Слобожанський, буд. 8) витрати по сплаті судового збору у розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуто Самарським районним судом м. Дніпропетровська за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено відповідачем в апеляційному порядку.
Повне судове рішення складено 05 листопада 2024 року.
Суддя А.О. Сухоруков
Суд | Самарський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2024 |
Оприлюднено | 12.11.2024 |
Номер документу | 122916145 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Самарський районний суд м.Дніпропетровська
Сухоруков А. О.