Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/8746/24
Провадження № 2/711/3027/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2024 року суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Булгакова Г.В., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Інсбрук» до Приватного акціонерного товариства «Українська страхова компанія «Княжа Вієнна іншуранс груп», ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,-
в с т а н о в и в:
05.11.2024 ТОВ «Інсбрук» звернулося до Придніпровського районного суду м. Черкаси із позовом, в якому просило:
- стягнути із СК «Княжа Вієнна іншуранс груп» страхове відшкодування у розмірі 40000,00 грн.;
- стягнути із ОСОБА_1 134634,21 грн. в рахунок відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди;
- стягнути із СК «Княжа Вієнна іншуранс груп» та ОСОБА_1 понесені судові витрати.
За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями справа передана для розгляду судді Придніпровського районного суду м. Черкаси Булгаковій Г.В.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про те, що вказана справа не підсудна Придніпровському районному суду м. Черкаси з огляду на наступне.
Положеннями частини 1 статті 4 ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Статтею 125 Конституції України закріплено, що судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.
Згідно частини 1 статті 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
За змістом пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Інтерпретація суті конструкції «суд, встановлений законом» викладена Європейським судом з прав людини у рішенні по справі «Сокуренко і Стригун проти України». Так, Суд наголосив, що фраза «встановленого законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність.
Отже, поняття «суд, встановлений законом» включає в себе, зокрема, таку складову, як дотримання усіх правил юрисдикції та підсудності.
Цивільна юрисдикція - це визначена законом сукупність повноважень судів щодо розгляду цивільних справ, віднесених до їх компетенції. Під підсудністю у цивільному процесуальному праві розуміють інститут, який регулює віднесення справ, які підлягають розгляду судами цивільної юрисдикції, до відання конкретного суду судової системи України для розгляду по першій інстанції.
Процесуальним законодавством передбачено наступні види підсудності: загальна (стаття 27 ЦПК України), альтернативна (стаття 28 ЦПК України), підсудність справ за участю громадян України, якщо обидві сторони проживають за її межами (стаття 29 ЦПК України) та виключна (стаття 30 ЦПК України).
За загальним правилом, визначеним статтею 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не встановлено законом. Позови до юридичних осіб пред`являються у суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно відомостей отриманих з Єдиного державного демографічного реєстру (відповідь № 895873 від 11.11.2024) відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , на яку поширюється територіальна юрисдикція Соснівського районного суду м. Черкаси.
Згідно відомостей отриманих з Єдиного державногореєстру юридичнихосіб,фізичних осіб-підприємцівта громадськихформувань (відповідь№ 895929від 11.11.2024)зареєстрованим місцезнаходженняПрАТ «УСК«Княжана ВієнаІншуранс Груп» є:вул.Глибочинська,буд.44,м.Київ, наяку поширюєтьсятериторіальна юрисдикціяШевченківського районного суду міста Києва.
Відповідно до правил альтернативної підсудності, встановлених у частині 6 статті 28 ЦПК України, позови про відшкодування шкоди, заподіяної майну фізичних або юридичних осіб, можуть пред`являтися також за місцем заподіяння шкоди.
З позовноїзаяви тадоданих донеї документів вбачається,що дорожньо-транспортнапригодасталася у місті Черкаси на перехресті бульвару Шевченка та вулиці Казбетська, на яку поширюється територіальна юрисдикція Соснівського районного суду м. Черкаси.
Таким чином, вищезазначена справа не підсудна Придніпровському районномусуду м.Черкаси ні за правилами загальної, ні за правилами альтернативної підсудності.
Частиною 9 статті 187 ЦПК України передбачено, що якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З оглядуна зазначенета враховуючи, відповідач ОСОБА_1 зареєстрований натериторії Соснівськогорайону м.Черкаси,дорожньо-транспортнапригода такожсталася натериторії Соснівськогорайону містаЧеркаси, з метою недопущення порушення правил підсудності, вважаю за необхідне передати матеріали позовної заяви ТОВ «Інсбрук»до ПрАТ«УСК «КняжанаВієна ІншурансГруп», ОСОБА_1 провідшкодування шкоди,завданої внаслідокдорожньо-транспортноїпригоди за територіальною підсудністю до Соснівського районного суду м. Черкаси.
У відповідності до положень частин 1, 2 статті 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються і справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 28,31,187,260,261,353ЦПК України,суд,-
п о с т а н о в и в:
Цивільну справу за позовом Товариства зобмеженою відповідальністю«Інсбрук» доПриватного акціонерноготовариства «Українськастрахова компанія«Княжа Вієннаіншуранс груп», ОСОБА_1 провідшкодування шкоди,завданої внаслідокдорожньо-транспортноїпригоди передати за підсудністю до Соснівського районного суду м. Черкаси (вул. Гоголя, буд. 316, м. Черкаси, 18015).
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Г. В. Булгакова
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2024 |
Оприлюднено | 12.11.2024 |
Номер документу | 122918835 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Булгакова Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні