Справа №:755/9029/24
Провадження №: 2/755/5750/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про витребування доказів
"07" листопада 2024 р. м. Київ
Дніпровський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді: Коваленко І.В.,
за участю секретаря судових засідань: Назаровій І.В.,
учасники справи:
представник позивача - Удовіков В.М. (в режимі відеоконференції),
представник відповідача ОСОБА_1 - адвокат Світличний О.С.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві в порядку загального позовного провадження клопотання представника позивача ОСОБА_2 про витребування доказів, подані в межах розгляду цивільної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Елітбудінвест АК» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Печерськ Девелоп» про визнання правочину недійсним,-
В С Т А Н О В И В:
28.05.2024 року до Дніпровського районного суду міста Києва надійшла позовна заява за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Елітбудінвест АК» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Печерськ Девелоп» про визнання правочину недійсним, яку у відповідності до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями передано в провадження судді Коваленко І.В.
10.06.2024 року Дніпровського районного суду міста Києва відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження; призначено підготовче судове засідання.
19.07.2024 року (вх.№40490, вх.№40493) через систему «Електронний суд» надійшли клопотання представника позивача ТОВ «Елітбудінвест АК» Удовікова В.М. про витребування доказів. Представник позивача просить витребувати від відповідача ТОВ "ПЕЧЕРСЬК ДЕВЕЛОП" додатки до договору про відступлення права вимоги від 09 червня 2023 року, які є його невід`ємними частинами, а саме: нотаріально посвідчену специфікацію № 1 від 15 травня 2019 року до договору купівлі-продажу техніки та комплектуючих від 15 травня 2019 року; нотаріально посвідчений рахунок від 15 травня 2019 року до договору купівлі-продажу техніки та комплектуючих від 15 травня 2019 року; нотаріально посвідчений акт передачі-приймання товару від 27.05.2019 року по договору купівлі-продажу техніки та комплектуючих від 15 травня 2019 року, які є додатками до договору про відступлення права вимоги від 09 червня 2023 року. В іншому клопотання позивача просить витребувати від відповідача ТОВ "ПЕЧЕРСЬК ДЕВЕЛОП" оригінали документів, якими підтверджується наявність у товариства станом на 09 червня 2023 року грошових коштів, сплачених ОСОБА_1 по договору про відступлення права вимоги від 09 червня 2023 року; оригінали документів, якими документально підтверджується сплата ОСОБА_1 у період з 02 червня 2023 року по 09 червня 2023 року 30 000 000,00 грн.
Клопотання обґрунтоване тим, що по цій справі, згідно із договором про відступлення права вимоги, обставинами, які стали підставою для заміни первісного кредитора ОСОБА_1 на нового кредитора - ТОВ "ПЕЧЕРСЬК ДЕВЕЛОП" стала сплата ОСОБА_1 30 000 000,00 грн. У доларах США зазначена сума по курсу, встановленному Національним банком України станом на 09 червня 2023 року - 36,5686 грн за 1 долар США, складала 817 750,64 доларів США, тобто виходить, що громадянин Російської Федерації ОСОБА_1 під час війни, мешкаючи в Україні, зміг стати майже доларовим міліонером. Дійсність проведення такої грошової операції між ТОВ "ПЕЧЕРСЬК ДЕВЕЛОП" і ОСОБА_1 викликає у сторони позивача сумніви.
Представник позивача - Удовіков В.М. у підготовчому судовому засіданні в режимі відеоконференції клопотання про витребування доказів підтримав та просив задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_1 - адвокат Світличний О.С. у судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання, посилаючись на факти, встановлені у судових рішеннях у інших справах, стороною яких є позивач.
Вислухавши думку учасників процесу, вивчивши матеріали справи, розглянувши клопотання про витребування доказів, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
За приписами ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін; учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом; кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як та підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом; кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. (ч.1 ст. 13 ЦПК України)
Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом. (ч.2 ст. 13 ЦПК України)
Особа, яка звертається до суду з позовом, самостійно визначає у позовній заяві, яке її право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред`явлено позов, та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права.
Виходячи з положень п. 3 ч. 2 ст. 197 Цивільного процесуального кодексу України, у підготовчому засіданні суд, у разі необхідності, заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви.
Відповідно до положень ст. 189 ЦПК України, завданнями підготовчого провадження є зокрема визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів.
У п. 7 ч. 2 ст. 197 ЦПК України передбачено, що у підготовчому засіданні суд з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Відповідно ч. 1, 5 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно із ч. 7 ст. 81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до ч.1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 ЦПК України. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. (ст. 76 Цивільного процесуального кодексу України).
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. (ч.ч.1, 2 ст. 77 Цивільного процесуального кодексу України)
Виходячи з положень статей 79-80 Цивільного процесуального кодексу України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Враховуючи предмет та підстави позову у даній справі, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, врахування всіх доказів та доводів сторін, з метою дотримання всіх процесуальних прав та забезпечення виконання всіх процесуальних обов`язків учасників процесу, суд дійшов висновку про необхідність часткового задоволення клопотання представника позивача ОСОБА_2 про витребування доказів.
Згідно ч. 3 ст. 84 ЦПК України у разі задоволення клопотання суд своє ухвалою витребовує відповідні докази.
Відповідно до частин 7-10 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Керуючись статтями 12, 81, 84, 259-261, 353 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання представника позивача ОСОБА_2 про витребування доказів - задовольнити частково.
1. Витребувати від відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕЧЕРСЬК ДЕВЕЛОП" (ідентифікаційний код юридичної особи згідно ЄДРПОУ: 45156060, юридична адреса: 03150, м.Київ, вул. Тютюнника Василя, 28-А, кв.3-А) для огляду у судовому засіданні оригінали додатків до договору про відступлення права вимоги від 09 червня 2023 року, які є його невід`ємними частинами, а саме: нотаріально посвідчену специфікацію № 1 від 15 травня 2019 року до договору купівлі-продажу техніки та комплектуючих від 15 травня 2019 року; нотаріально посвідчений рахунок від 15 травня 2019 року до договору купівлі-продажу техніки та комплектуючих від 15 травня 2019 року; нотаріально посвідчений акт передачі-приймання товару від 27.05.2019 року по договору купівлі-продажу техніки та комплектуючих від 15 травня 2019 року, які є додатками до договору про відступлення права вимоги від 09 червня 2023 року, а також належним чином засвідчені копії вказаних документів - для долучення до матеріалів цивільної справи.
2. Витребувати від відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕЧЕРСЬК ДЕВЕЛОП" (ідентифікаційний код юридичної особи згідно ЄДРПОУ: 45156060, юридична адреса: 03150, м.Київ, вул. Тютюнника Василя, 28-А, кв.3-А) для огляду у судовому засіданні оригінали документів, якими підтверджується наявність у товариства станом на 09 червня 2023 року грошових коштів, сплачених ОСОБА_1 по договору про відступлення права вимоги від 09 червня 2023 року; оригінали документів, якими документально підтверджується сплата ОСОБА_1 у період з 02 червня 2023 року по 09 червня 2023 року 30 000 000,00 грн, а також належним чином засвідчені копії вказаних документів - для долучення до матеріалів цивільної справи.
Копію ухвали направити Товариству з обмеженою відповідальністю "ПЕЧЕРСЬК ДЕВЕЛОП" - для виконання.
Витребувана інформація має бути направлена на адресу суду: м.Київ, вул. Пластова, 3, каб.6, суддя Коваленко І.В. у 15-ти денний строк з часу отримання ухвали.
У випадку неможливості подати докази, які вимагає суд, взагалі або у встановлений судом строк необхідно повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену п. 3 ч. 1, ч.2 ст. 148 ЦПК України.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати суду докази.
У підготовчому засіданні оголосити перерву до «12» грудня 2024 року до 12 години 00 хвилин.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Інформацію по справі можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернетhttp://dn.ki.court.gov.ua.
Повний текст ухвали виготовлений 11 листопада 2024 року.
Суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2024 |
Оприлюднено | 12.11.2024 |
Номер документу | 122919687 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Коваленко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні