Справа № 761/40161/24
Провадження № 1-кс/761/26627/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2024 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 72023000310000014, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14 березня 2023 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 204 КК України, -
в с т а н о в и в:
24.10.2024 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 72023000310000014, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14 березня 2023 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 204 КК України, в якому ставилось питання про накладення, з метою збереження речових доказів, арешту на майно, тимчасово вилучене 19 жовтня 2024 під час обшуку земельних ділянок, приміщень, будівель, споруд та резервуарів автозаправної станції за адресою: АДРЕСА_1 (координати згідно додатку «Google Maps» - НОМЕР_4, НОМЕР_1 ), а саме на: грошові кошти в сумі 30920 гривень; рідину з характерним запахом дизельного палива у кількості 1170 літрів; рідину з характерним запахом бензину у кількості 1488 літрів; модульну заправну станцію, яка складається із наземного резервуару фірми «Shelf» /12/1/Н100-2-0, серійний номер №1629 та паливо-роздавальної колонки фірми «Shelf» серійний номер №15251, з тимчасовим позбавленням права на відчуження, розпорядження та користування з метою збереження речових доказів та запобігання можливості їх приховування, знищення, перетворення, відчуження.
Своє клопотання прокурор обґрунтовує тим, що Головним підрозділом детективів Бюро економічної безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 72023000310000014, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14 березня 2023 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 204 КК України.
Так, прокурор зазначає, що протягом 2023-2024 років на території Київської області група невстановлених осіб, діючи за попередньою змовою, в порушення вимог ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовується в електронних сигаретах, та пального», організували незаконну діяльність з виготовлення підакцизних товарів, а саме пального (бензину та дизелю) з нафтопродуктів невідомого походження без відповідної ліцензії, яке в подальшому за відсутності будь-яких дозвільних документів реалізовується через мережу автозаправних станцій на території м. Києва та Київської області.
Так, під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що невстановлені особи використовують нафтобазу на якій виготовляють та зберігають недоброякісне паливо (бензин, дизпаливо) з невстановленої сировини, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 . Власником зазначеної земельної ділянки є ТОВ «ФОРС ГАРД» (код ЄДРПОУ 43846404).
ТОВ «ФОРС ГАРД» як платник акцизного податку з реалізації пального у Системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі - СЕАРП та СЕ) не зареєстрований.
Відповідно до Єдиного державного реєстру суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним ТОВ «ФОРС ГАРД» ліцензій не отримувало.
Крім того, за даними «Податковий блок» за зазначеною адресою: м. Боярка, вулиця Білогородська, буд. (53) 53А, зареєстровано ТОВ «АСТРА СІТІ ГРУП» (код 43730000), та відповідно звіту за формою 20-ОПП, ТОВ «ТРАНСМОБІЛ» (код 42867580) задекларовано паливний склад.
В результаті аналізу встановлено пов`язаність зазначених суб`єктів господарювання (ТОВ «ФОРС ГАРД», ТОВ «АСТРА СІТІ ГРУП», ТОВ «ТРАНСМОБІЛ») через спільних засновників: ОСОБА_4 (код НОМЕР_2 ), ОСОБА_5 (код НОМЕР_3 ).
Зазначені громадяни також є засновниками ТОВ «СМАРТ АЗС» (код 44373100), та ОСОБА_4 є директором підприємства, яке займається незаконним встановленням АЗС (без будь-яких дозвільних документів), у тому числі на земельних ділянках, власником яких є ТОВ «ФОРС ГАРД» (код ЄДРПОУ 43846404), через які здійснюється роздрібна реалізація незаконно виготовлених паливно мастильних матеріалів на території міста Києва та Київської області.
Відповідно до Єдиного державного реєстру суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним ТОВ «АСТРА СІТІ ГРУП» ліцензій не отримувало, ТОВ «СМАРТ АЗС» від 15.11.2021 отримало ліцензію на право здійснення оптової торгівлі пальним за відсутності місця оптової торгівлі, яка від 14.12.2023 анульована контролюючим органом у зв`язку із встановленням факту відсутності суб`єкта господарювання за місцезнаходженням та/або за місцезнаходженням провадження діяльності, які зазначені у виданій ліцензії.
ТОВ «ТРАНСМОБІЛ» від 06.02.2023 отримало ліцензію на право здійснення оптової торгівлі пальним за відсутності місця оптової торгівлі за адресою: АДРЕСА_2 .
За даними бази даних Єдиного реєстру акцизних накладних (ЄРАН) в адресу ТОВ «ТРАНСМОБІЛ» не задекларовано переміщення пального для зберігання за адресами визначеними в ліцензіях.
Одна з таких автозаправних станцій, на якій реалізовується незаконно виготовлене пальне, розташована за адресою: АДРЕСА_1 (координати згідно додатку «Google Maps» - НОМЕР_4, НОМЕР_1).
Проведеними заходами встановлено, що на вищевказаній автозаправній станції працюють особи без офіційного працевлаштування, відсутні сертифікати якості на пальне, відомості про суб`єкта господарської діяльності який здійснює діяльність, касові апарати, витратомірні лічильникі, документи щодо походження та відвантаження пального (договори, ТТН, платіжні доручення, тощо). Згідно наявних даних, на вищевказаній АЗС відсутні ліцензії на право здійснення оптової та роздрібної торгівлі пальним, що свідчить про незаконний збут підакцизних товарів.
З метою виявлення та фіксації обставин кримінального правопорушення, 19.10.2024 в період часу з 12:40 годин по 17:35 годин, на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 09.10.2024 проведено обшук земельних ділянок, приміщень, будівель, споруд та резервуарів автозаправної станції за адресою: АДРЕСА_1 (координати згідно додатку «Google Maps» - НОМЕР_4, НОМЕР_1 ), в ході якого було виявлено та вилучено:
грошові кошти в сумі 30920 гривень;
рідину з характерним запахом дизельного палива у кількості 1170 літрів;
рідину з характерним запахом бензину у кількості 1488 літрів;
модульну заправну станцію, яка складається із наземного резервуару фірми «Shelf» /12/1/Н100-2-0, серійний номер №1629 та паливо-роздавальної колонки фірми «Shelf» серійний номер №15251.
Крім цього, під час обшуку встановлена відсутність діючої ліцензії на роздрібну торгівлю пальним за вищевказаною адресою розташування АЗС, відсутність реєстратору розрахункових операцій, документів щодо походження та відвантаження пального (договори, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення, тощо), облікові документи на пальне.
21.10.2024 виявлені та вилучені вищезазначені речі, а саме грошові кошти, рідини з характерним запахом паливно-мастильних матеріалів, модульні заправні станції, мобільний телефон визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні, оскільки вони відповідають критеріям ст. 98 КПК України.
Згідно інформації з Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, відомості про власника приміщень, будівель та споруд розташованих на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 (координати згідно додатку «Google Maps» - НОМЕР_4 , НОМЕР_1 ), відсутні.
Право власності юридичних та фізичних осіб на земельну ділянку виникає з моменту її реєстрації. Враховуючи відсутність зазначених відомостей в державних реєстрах, а також зміст ч. 2 ст. 83 Земельного кодексу України, є підстави вважати що вказана земельна ділянка знаходиться у комунальній власності Бучанської міської ради.
Крім того, згідно матеріалів досудового розслідування є підстави вважати, що земельна ділянка на якій розташована вищевказана АЗС, самовільно занята та використовується службовими особами ТОВ «ФОРС ГАРД» (код ЄДРПОУ 43846404), ТОВ «АСТРА СІТІ ГРУП» (код 43730000), ТОВ «ТРАНСМОБІЛ» (код 42867580), ТОВ «СМАРТ АЗС» (код 44373100) та пов`язаними з ними особами.
У судове засідання прокурор ОСОБА_3 не з`явився. Надіслав на адресу суду заяву про розгляд справи без своєї участі.
Власників тимчасово вилученого майна, органом досудового розслідування не встановлено, у зв`язку з чим слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без їх виклику та участі.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Так, згідно зі статтями 131 та 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Положенням ч. 2 ст. 170 КПК України встановлено, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Частиною 3 ст. 170 КПК України передбачено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Частиною 1 ст. 98 КПК України встановлено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Положенням ч. 2 ст. 173 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги зміст винесеної 21 жовтня 2024 року постанови про визнання майна речовим доказом, зважаючи на наявність достатніх доказів того, що зазначене у клопотанні майно відповідає критеріям ст. 98 КПК України, а саме є майном, щодо якого є наявність розумних підозр вважати, що воно може бути предметом, знаряддям кримінального правопорушення, а також майном, отриманим внаслідок його вчинення, слідчий суддя з метою запобігання можливості приховування, пошкодження, знищення, передачі та відчуження такого майна, приходить до висновку про наявність достатніх підстав для накладення арешту на майно, тимчасово вилучене 19 жовтня 2024 під час обшуку земельних ділянок, приміщень, будівель, споруд та резервуарів автозаправної станції за адресою: АДРЕСА_1 (координати згідно додатку «Google Maps» - НОМЕР_4, НОМЕР_1 ), а саме на: грошові кошти в сумі 30920 гривень; рідину з характерним запахом дизельного палива у кількості 1170 літрів; рідину з характерним запахом бензину у кількості 1488 літрів; модульну заправну станцію, яка складається із наземного резервуару фірми «Shelf» /12/1/Н100-2-0, серійний номер №1629 та паливо-роздавальної колонки фірми «Shelf» серійний номер №15251, з тимчасовим позбавленням права на відчуження, розпорядження та користування з метою збереження речових доказів та запобігання можливості їх приховування, знищення, перетворення, відчуження.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 98, 131, 132, 170-173, 309, 310, 392, 393, 395, 532 КПК України, слідчий суддя -
у х в а л и в :
Клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 72023000310000014, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14 березня 2023 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 204 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на майно, тимчасово вилучене 19 жовтня 2024 під час обшуку земельних ділянок, приміщень, будівель, споруд та резервуарів автозаправної станції за адресою: АДРЕСА_1 (координати згідно додатку «Google Maps» - НОМЕР_4, НОМЕР_1 ), а саме на: грошові кошти в сумі 30920 гривень; рідину з характерним запахом дизельного палива у кількості 1170 літрів; рідину з характерним запахом бензину у кількості 1488 літрів; модульну заправну станцію, яка складається із наземного резервуару фірми «Shelf» /12/1/Н100-2-0, серійний номер №1629 та паливо-роздавальної колонки фірми «Shelf» серійний номер №15251, з тимчасовим позбавленням права на відчуження, розпорядження та користування з метою збереження речових доказів та запобігання можливості їх приховування, знищення, перетворення, відчуження.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Крім того, відповідно до ст. 174 КПК України арешт майна може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законних представників, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутніми при розгляді питання про арешт майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2024 |
Оприлюднено | 12.11.2024 |
Номер документу | 122920238 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Сидоров Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні