ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
06 листопада 2024 року № 903/248/23
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Вог Трейд Ресурс, м. Луцьк
до боржника Приватного підприємства Курс, м. Луцьк
про банкрутство
Суддя Кравчук А. М.
Секретар судового засідання Мачульська Л.В.
Представники:
від кредиторів: н/з
ліквідатор: н/з
встановив: ухвалою суду від 12.04.2022 відкрито провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства Курс; визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Вог Трейд Ресурс до Приватного підприємства Курс в сумі 71 685 грн. 14 коп. четверта черга та 26 840 грн. 00 коп. перша черга (судові витрати); введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника, процедуру розпорядження майном строком на сто сімдесят календарних днів по 29.09.2023; розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Рудецьку Оксану Ярославівну; попереднє судове засідання призначено на 24.05.2023 о 12 год. 00 хв.
Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства Курс оприлюднене на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 14.04.2023.
Ухвалами суду від 24.05.2023 визнано грошові вимоги Акціонерного товариства Банк Інвестицій та заощаджень до Приватного підприємства Курс 5 368 грн. 00 коп. перша черга (витрати по сплаті судового збору), 58 577 494 грн. 06 коп. позачергово, як вимоги забезпечені заставою майна боржника; Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Фінанс Юніон С" до Приватного підприємства Курс 5 368 грн. 00 коп. перша черга (витрати по сплаті судового збору), 32 189 000 грн. 00 коп. четверта черга.
Постановою суду від 12.07.2023 припинено процедуру розпорядження майном Приватного підприємства Курс та повноваження розпорядника майна - арбітражного керуючого Рудецької Оксани Ярославівни. Визнано боржника банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців до 12.07.2024. Скасовано арешти та інші обмеження, накладені на майно боржника. Ліквідатором призначено арбітражного керуючого Рудецьку Оксану Ярославівну.
21.10.2024 на адресу суду надійшов звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс ПП Курс, звіт про нарахування та виплату грошової винагороди.
Ухвалою суду від 22.10.2024 розгляд справи призначено у судовому засіданні 06.11.2024 об 11 год 00 хв.
Ухвалою суду від 06.11.2024 визнано грошові вимоги Головного управління ДПС У Волинській області до Приватного підприємства «Курс» в сумі 1 578 671 грн 30 коп з включенням до третьої черги задоволення (без вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів), 6 056 грн грн 00 коп перша черга, як витрати по сплаті судового збору.
Ліквідатор у клопотанні від 05.11.2024 звіт та ліквідаційний баланс просить затвердити. Розгляд справи просить здійснювати без її участі.
Згідно ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
В силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, 1950 року, учасником якої є Україна, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору (§ 66-69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").
Враховуючи, що норми ст. 74 ГПК України щодо обов`язку суду витребувати у сторін документи і матеріали, необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, п. 4 ст. 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що ним, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів та вважає за необхідне розгляд справи проводити за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, господарський суд, -
в с т а н о в и в :
Згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ПП «Курс» зареєстрована за адресою вул. Карбишева, 2, м. Луцьк, код ЄДРПОУ 30034809.
Ліквідатор банкрута звернувся листом з вимогою на адресу керівника ПП «КУРС» та його засновників від 19.07.2023 про передачу бухгалтерської та іншої документації, печаток і штампів, матеріальних та інших цінностей банкрута та проведення інвентаризації активів.
Видавши наказ про проведення інвентаризації від « 21» липня 2023 року №1 ліквідатором проведено її одноособово, на підставі документів, які було надано на адресу ліквідатора та складено відповідні інвентаризаційні описи та акти.
Відповідно до ч. 1 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження, зокрема, приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; формує ліквідаційну масу; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Станом на день визнання боржника банкрутом, виробничо-господарська діяльність підприємства не здійснювалась. Приватне підприємство «КУРС» не мало режимно-секретного органу, первинної профспілкової організації, заборгованої заробітної плати та незвільнених працівників.
У розпорядження ліквідатора передано особові справи працівників, накази та розпорядження з кадрових питань, інші накази (розпорядження) з трудової діяльності.
Керівника Приватного підприємства «КУРС» Бугайову (Горіна) Ольгу Володимирівну повідомлено про звільнення з роботи відповідно до КЗпП .
Актом інвентаризації розрахунків з дебіторами засвідчено відсутність права вимоги до третіх осіб (Дебіторська заборгованість).
Під час провадження у справі про банкрутство у Приватного підприємства «КУРС» не встановлено та не виникало заборгованостей у виплаті вихідної допомоги працівникам та сплати пов`язаних з цим відповідних податків, які звільняються внаслідок ліквідації банкрута, а отже питання отримання кредиту для таких потреб ліквідатором не розглядалось.
Ліквідатором банкрута не виявлено підстав для подання до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника в межах того обсягу інформації, якою володів ліквідатор.
На виконання вимог КУзПБ ліквідатором спрямовано запити про надання інформації щодо боржника до відповідних державних установ та з отриманих відповідей встановлено, що за боржником трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні і меліоративні, причіпні та начіпні машини, повітряні судна, вагони, локомотиви, транспортні засоби, унікальні об`єкти космічної діяльності, великотоннажні та інші технологічні транспортні засоби, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, судна, земельні ділянки не зареєстровані.
Об`єкти інтелектуальної власності, що зареєстровані за ПП «Курс» за останні три роки, спеціальні дозволи на користування надрами, документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, змін до них, їх скасування чи анулювання станом на дату надання відповіді не виявлені.
Інформація щодо наявних відкритих банківських рахунків боржника відсутня.
ПП «Курс» в зоні діяльності Волинської митниці не здійснювало митного оформлення товарів.
Боржник серед власників пакетів голосуючих акцій (5 відсотків і більше) акціонерних товариств відсутній.
Згідно отриманої довідки з Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяження у боржника нерухоме майно та земельні ділянки відсутні.
Проведено роботи по визначенню переліку документів ПП «КУРС» що підлягають обов`язковому зберіганню та підготовки їх для подальшого зберігання та передачу до державної архівної установи ліквідатором. В результаті визначені документи передано до Рівненського міського трудового архіву.
Нормами ст. 62 вказаного Кодексу визначено, що усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання, включаються до складу ліквідаційної маси. Майно, визначене родовими ознаками, що належить банкруту на праві володіння або користування, включається до складу ліквідаційної маси. Індивідуально визначене майно, що належить банкруту на підставі речових прав, крім права власності і господарського відання, не може бути включене до складу ліквідаційної маси. Об`єкт довірчої власності не може бути включено до ліквідаційної маси довірчого власника або довірчого засновника. Ліквідатор, виявивши частку, яка належить банкруту у спільному майні, з метою задоволення вимог кредиторів у встановленому порядку порушує питання про виділення цієї частки.
Статтею 63 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що після проведення інвентаризації та отримання згоди на продаж майна ліквідатор здійснює продаж майна банкрута на аукціоні. Початковою вартістю продажу майна банкрута є його вартість, визначена ліквідатором. Ліквідатор може здійснювати безпосередній продаж або продаж на комісійних умовах через організацію роздрібної торгівлі за розумною ціною товарів, що швидко псуються. Ліквідатор може здійснювати безпосередній продаж або продаж на комісійних умовах через організацію роздрібної торгівлі за розумною ціною також виробничих запасів, малоцінних та швидкозношуваних предметів, ринкова вартість яких не перевищує однієї мінімальної заробітної плати. Ліквідатор здійснює продаж цінних паперів та похідних фінансових інструментів через професійного учасника фондового ринку в порядку, визначеному законодавством України, згідно з договором, укладеним між ліквідатором і торговцем цінними паперами. Умови договорів, укладених на реалізацію майна банкрута, не можуть передбачати розстрочення або відстрочення платежів за придбане майно.
Відповідно до п. 1, 5-7 ст. 75 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий визначає умови продажу за погодженням з комітетом кредиторів та забезпеченим кредитором (щодо майна, яке є предметом забезпечення). Якщо до складу майна може входити майно, яке не є предметом забезпечення, і майно, яке є предметом забезпечення, умови продажу розглядаються і комітетом кредиторів, і забезпеченими кредиторами. При цьому в початковій ціні окремо виділяється початкова ціна обох зазначених видів майна.
Кошти, отримані від продажу такого лота, розподіляються між забезпеченими кредиторами та іншими кредиторами пропорційно до початкової ціни майна, що є предметом забезпечення, та іншого майна. Комітет кредиторів, забезпечений кредитор можуть прийняти рішення про: надання згоди на продаж майна на запропонованих умовах; надання згоди на продаж майна, змінивши умови продажу; відмову в наданні згоди на продаж майна з обґрунтуванням причин. У разі якщо комітет кредиторів або забезпечений кредитор прийняв рішення про відмову в наданні згоди на продаж майна або не прийняв жодного рішення на засіданні комітету кредиторів чи протягом 20 днів з дня, коли забезпечений кредитор одержав чи мав одержати умови продажу, або якщо арбітражний керуючий не згоден з прийнятим комітетом кредиторів або забезпеченим кредитором рішенням, арбітражний керуючий зобов`язаний звернутися до суду. У такому разі умови аукціону визначаються судом.
Приписи ч.7 ст. 75 Кодексу встановлюють саме обов`язок арбітражного керуючого звернутися до суду з приводу погодження умов продажу майна боржника, у разі якщо забезпечений кредитор не прийняв жодного рішення протягом 20 днів з дня, коли забезпечений кредитор одержав чи мав одержати умови продажу.
Ліквідатором складено інвентаризаційний опис №1 від 16.08.2023, згідно якого встановлено наявність у боржника таких товарів: колонка А8 120 Д-АС в кількості 38 шт., компресор ЮДМ 115-4 К в кількості 3 шт., компресор ГОДМ 115-4 КК в кількості 18 шт., компресор ЮДМ 115-4-4 КК в кількості 1 шт., пульт управління 115-4 В в кількості 21 шт., пульт управління 115-5 В в кількості 1 шт.
Ухвалами суду від 17.01.2024, 24.04.2024 клопотання ліквідатора Приватного підприємства Курс про визначення умов продажу належного банкруту майна задоволено. Надано згоду на продаж заставного майна банкрута на відповідних умовах.
Після проведення інвентаризації та отримання згоди на продаж майна ліквідатор здійснює продаж майна банкрута на аукціоні.
Реалізовуючи надані Кодексом України з процедур банкрутства повноваження в частині продажу заставного майна Банкрута, ліквідатором здійснено таке:
Укладено договір на організацію проведення аукціонів з продажу майна з Оператором авторизованого електронного майданчика: Приватне підприємство «ФІРМА «СОМГІЗ» (код ЄДРПОУ 20810095).
Призначені 21.05.2024, 31.05.2024, 17.06.2024 перший, перший повторний та другий повторний аукціони з продажу майна банкрута на умовах, визначених ухвалою суду від 24.04.2024, не відбулися у зв`язку з відсутністю зареєстрованих учасників.
23.09.2024 відбувся другий повторний аукціон з продажу майна боржника, з ціною продажу 31 631,85 грн.
Повний розрахунок за придбане на аукціоні майно проведено 26.09.2024, за наслідками чого складено акт про придбання майна на аукціоні з продажу майна банкрута у справі про банкрутство від 26.09.2024.
10.10.2024 на засіданні комітету кредиторів боржника схвалено звіт ліквідатора про проведену роботу та ліквідаційний баланс боржника.
Заперечення щодо вчинення ліквідатором повноти дій у ліквідаційній процедурі, затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу боржника на адресу суду не надходили.
Згідно фінансового аналізу ПП «Курс» скрутне фінансове становище підприємства-боржника зумовлене тією економічною та геополітичною ситуацією, в якій зараз перебуває держава в цілому, та переважаюча частка українського бізнесу зокрема. Реалії військового стану негативно вплинули на діяльність ПП «КУРС», наразі підприємство не має можності доступу та вільного розпорядження власними оборотними активами, які в даним момент знаходяться на тимчасово окупованій території. В процесі аналізу наявної документально підтвердженої інформації, фактів приховування чи заниження вартості майна, яке знаходиться у розпорядженні ПП «КУРС» не було виявлено, отже, ознаки дій щодо приховування банкрутства відсутні. Також не встановлено фактів перерозподілу майна на користь іншого суб`єкта підприємницької діяльності, тобто економічних ознак фіктивного банкрутства ПП «КУРС» немає. Для з`ясування причин негативних тенденцій погіршення показників, за якими оцінювався фінансовий стан підприємства - боржника ПП «КУРС», було проведено аналіз укладених підприємством договорів, за результатами якого не було виявлено фактів укладання завідомо економічно невигідних угод, або таких, які могли б визнаватися недійсними. Отже, немає підстав вважати стійку неплатоспроможність ПП «КУРС» наслідком цілеспрямованих неправомірних дій відповідальних осіб підприємства, які б могли завдати істотної матеріальної шкоди інтересам як самого боржника, так і інтересам його кредиторів, тобто у діях керівництва ПП«КУРС» не виявлено присутності фактів навмисного погіршення фінансово-господарського стану підприємства. Наведені аргументи дають підстави для висновку про відсутність ознак доведення до банкрутства ПП «КУРС» шляхом «вимивання» прибутку, отриманого від операційної, фінансової або інвестиційної діяльності, оскільки, навіть уживши певних заходів підприємство не могло б власними силами і засобами погасити усі свої борги. Наведені аргументи також свідчать про відсутність у діях власників чи інших посадових осіб ПП «КУРС» ознак правочинів, які могли б кваліфікуватися за статтею 219 Кримінального кодексу України як доведення до банкрутства, отже, відсутні підстави для притягнення до субсидіарної та/або солідарної відповідальності посадових осіб боржника, оскільки, в процесі проведення аналізу не було встановлено фактів незаконних дій пов`язаних осіб та не виявлено угод, які могли б визнаватися недійсними у ліквідаційній процедурі.
Правильне завершення ліквідаційної процедури є основним завданням ліквідатора, який, з урахуванням покладених на нього Законом про банкрутство повноважень, повинен наполегливо та добросовісно працювати упродовж всієї процедури ліквідації.
Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх необхідних заходів ліквідаційної процедури, вчинення адекватних дій щодо виявлення кредиторів та активів боржника, за результатами розгляду яких суд приймає ухвалу про ліквідацію боржника та закриття провадження у справі.
Отже законодавцем передбачено певну сукупність дій, які необхідно вчинити в ході ліквідаційної процедури та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом з зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів).
Подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за результатом проведених дієвих заходів, які передбачені у ліквідаційній процедурі.
Законом не визначено вичерпний перелік таких заходів, які має вчинити ліквідатор для завершення ліквідаційної процедури, визначені тільки основні напрямки таких заходів, що дозволяють сформувати ліквідаційну масу та задовольнити, за умови виявлення майна (ліквідних активів), вимоги кредиторів, що логічно випливає із визначених Законом повноважень ліквідатора та надає останньому можливість відповідно до власного самостійного та незалежного розсуду вчиняти дії щодо виявлення та розшуку активів банкрута для формування ліквідаційної маси.
Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти заходів, спрямованих на виявлення активів боржника, при цьому ні у кого не повинен виникати обґрунтований сумнів щодо їх належного здійснення - принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі (постанова Верховного Суду від 14.02.2018 у справі №927/1191/14).
В той же час, принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора встановлює, зокрема, критерій обґрунтованості сумнівів щодо повноти дій ліквідатора, таким чином покладає на особу, яка оспорює дотримання цієї домінанти, обов`язок обґрунтовувати, що саме не вчинив ліквідатор і як це вплинуло на результат формування ліквідаційної маси (висновки викладені у постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 06.06.2018 у справі № 904/4863/13, від 28.11.2019 у справі № 904/6144/16, від 10.12.2020 у справі № 916/95/18, від 02.09.2021 №910/3438/13).
Відповідно до положень ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не погашені у зв`язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.
Частиною 3 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.90 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Таким чином оскільки за результатами ліквідаційної процедури у банкрута не залишилось майна, за рахунок якого можливе погашення кредиторських вимог, підприємницька діяльність підприємства припинена, що відображено у ліквідаційному балансі, господарський суд дійшов висновку про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, ліквідацію ПП «Курс» та закриття провадження у справі.
Як визначено ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених пп. 4-6 ч. 1 цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Відповідно до ч.6 ст.65 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи - банкрута.
Керуючись ст. ст. 46, 48, 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -
У Х В А Л И В :
1. Звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс Приватного підприємства Курс (вул. Карбишева, 2, м. Луцьк, код ЄДРПОУ 30034809) затвердити.
2. Ліквідувати юридичну особу - Приватне підприємство Курс (вул. Карбишева, 2, м. Луцьк, код ЄДРПОУ 30034809).
3. Провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства Курс (вул. Карбишева, 2, м. Луцьк, код ЄДРПОУ 30034809) закрити.
4. Зобов`язати державного реєстратора вчинити дії, передбачені Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" та спрямовані на припинення юридичної особи Приватного підприємства Курс (вул. Карбишева, 2, м. Луцьк, код ЄДРПОУ 30034809)
5. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України.
Ухвала суду підписана 11.11.2024.
Ухвала суду підлягає оскарженню до Північно-західного апеляційного господарського суду відповідно до ст.ст. 255-256, п. 17.5 Перехідних положень ГПК України.
СуддяА. М. Кравчук
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 12.11.2024 |
Номер документу | 122921107 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Кравчук Антоніна Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні