ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
11.11.2024 Справа № 908/2938/24
м. Запоріжжя Запорізької області
Суддя Дроздова С.С., розглянувши матеріали
за позовом: Фізичної особи-підприємця Гарабзєєва Артура Вікторовича ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
до відповідача: Об`єднання співвласників багатоквартирного багатоквартирного будинку «Ювілейний 26 А» (пр. Ювілейний, 26-А, м. Запоріжжя, 69114, ідентифікаційний номер юридичної особи 40569093)
про стягнення 41 833 грн 70 коп.
УСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець Гарабзєєв Артур Вікторович сформував в системі «Електронний суд» позовну заяву до Об`єднання співвласників багатоквартирного багатоквартирного будинку «Ювілейний 26 А» 41 833 грн 70 коп. збитків.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.06.2024 позовні матеріали № 908/2938/24 передано на розгляд судді Дроздовій С.С.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, що є підставою для залишення позовної заяви без руху відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України.
Статтями 162, 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги щодо форми і змісту позовної заяви та комплектності документів, які повинні додаватися до неї.
Відповідно до п.п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України: до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
У відповідності до вимог чинних Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 (абз. 27 п. 2, п., п. 11, 19, 61) належним доказом надіслання копії заяви (подання) з доданими до неї документами іншим учасникам справи є оригінал опису вкладення відправленої поштової кореспонденції, в якому перелічені всі документи, які надсилаються одержувачу та який засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення, а також розрахунковий документ поштової установи, а саме оригінал поштової квитанції (чеку).
Згідно пунктів 17, 62 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою, згідно з тарифами оператора поштового зв`язку.
Послуга опису вкладення до поштового відправлення полягає в підтвердженні у визначеному оператором поштового зв`язку порядку відповідно до технологічного процесу здійснення такої операції вмісту вкладення до поштового відправлення із зазначенням індивідуальних ознак відповідного вкладення (конкретний вид, кількість тощо), що відрізняє його від інших речей.
Наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку "Укрпошта" № 211 від 12.05.2006 (з наступними змінами та доповненнями) затверджено Порядок пересилання поштових відправлень, в пункті 3.2.1 якого наведено зразок оформлення опису вкладення. Так, відправник складає опис вкладення поштового відправлення у двох примірниках із зазначенням у ньому найменування одержувача та його адреси, поіменного переліку предметів, загальної вартості вкладення і підписує його.
В підтвердження направлення відповідачеві та третій особі копії позовної заяви та доданих до неї документів позивачем надані оригінали описів вкладення до цінних листів №№ 6907500249029, 6907500248987, скріплений відбитком календарного штемпеля оператора поштового зв`язку за 06.11.2024.
Однак, з наданих описів вкладення вбачається, що на адресу відповідача та третьої особи не надіслано копію самої позовної заяви.
Отже, заявнику необхідно надати описи вкладення у цінний лист на ім`я Об`єднання співвласників багатоквартирного багатоквартирного будинку «Ювілейний 26 А» та Концерну «Міські теплові мережі», які б свідчили про направлення на адресу відповідача та третьої особи саме копії позовної заяви в редакції, яка надіслана на адресу Господарського суду Запорізької області.
Крім того, у позовній заяві позивач зазначив, що він є власником нежитлового приміщення 35,1 поверху літ. А-9 по проспекту Ювілейному, 26-А у місті Запоріжжі, згідно з укладеним договором купівлі-продажу нерухомого майна від 04.09.2006 та Витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно.
Однак, до матеріалів справи позивачем не надано договір купівлі-продажу нерухомого майна від 04.09.2006 та витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно.
Частиною 2 ст. 164 ГПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення без руху позовної заяви та надання позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.
Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з п. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Частинами 3 та 4 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України, ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Надати Фізичній особі-підприємцю Гарабзєєву Артуру Вікторовичу строк протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали суду для усунення недоліків позовної заяви, вказаних в ухвалі суду, шляхом надання:
- докази надіслання позовної заяви на адреси відповідача та третьої особи;
- договір купівлі-продажу нерухомого майна від 04.09.2006 та витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно.
Роз`яснити заявнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту їх підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Повний текст ухвали складено та підписано 11.11.2024.
Суддя С.С. Дроздова
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2024 |
Оприлюднено | 12.11.2024 |
Номер документу | 122921439 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Дроздова С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні