ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,
тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2024 рокуСправа № 912/2420/24
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Бестаченко О.Л., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін справу № 912/2420/24
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛКВ ГРУПП СН4"
про стягнення 312 127,95 грн.
Без виклику сторін.
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", яка містить вимоги до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛКВ ГРУПП СН4" про стягнення 312 127,95 грн, з яких: 193 869,49 грн основного боргу, 16 897,20 грн пені, 17 354,45 грн 3% річних та 84 006,81 грн інфляційних втрат, з покладенням на відповідача судового збору.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив про невиконання відповідачем умов Договору постачання природного газу від 01.06.2021 № 101/ПГ-2575-К в частині своєчасної сплати вартості поставленого газу.
Ухвалою від 26.09.2024 суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі № 912/2420/24; постановив справу № 912/2420/24 розглядати за правилами спрощеного позовного провадження; розгляд справи № 912/2420/24 здійснювати без повідомлення учасників справи за наявними матеріалами; розпочати розгляд справи по суті в порядку спрощеного позовного провадження через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву на позов та не повідомив суд про наявність заперечень з приводу заявлених позовних вимог.
Органом поштового зв`язку повернуто конверт з вкладенням (ухвала від 26.09.2024) з відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою", який направлявся на адресу відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Згідно з п. 5 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день прославлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Враховуючи викладене, відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи судом.
Крім того, господарський суд повідомив відповідача про відкриття провадження у справі № 912/2420/24 телефонограмою від 08.10.2024 № 231, відповідно до якої за наявними засобами зв`язку зв`язатись з відповідачем не вдалось, а також шляхом розміщення оголошення на вебсайті Судової влади України.
Згідно положень ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
За ч. 2 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, господарський суд встановив наступні обставини, які є предметом доказування у справі.
01.06.2021 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" (далі - Постачальник, Позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ЛКВ ГРУПП СН4", ЕІС-код: 56XO000160RGU006 (далі - Споживач, Відповідач) укладено Договір постачання природного газу № 101/ПГ-2575-К (далі - Договір, а.с. 12-15), за умовами п. 1.1. якого Постачальник зобов`язується поставити Споживачеві природний газ (за кодом згідно УКТЗЕД 2711 21 00 00), власного видобутку (природний газ, видобутий на території України) та/або імпортований природний газ, а Споживач зобов`язується прийняти його та оплатити на умовах цього Договору.
Розділом 2 Договору передбачено порядок та умови постачання, приймання та обліку газу.
Відповідно до п. 2.6.-2.10. Договору приймання - передача газу, поставленого Постачальником та прийнятого Споживачем у розрахунковому періоді, оформлюється шляхом підписання та скріплення печаткою (за наявністю) акту приймання-передачі природного газу, в якому зазначається фактичні обсяги спожитого газу та його вартість.
Для складання акту приймання-передачі природного газу за підсумками розрахункового періоду Постачальник використовує дані з Інформаційної платформи Оператора ГТС, не раніше 9 числа місяця наступного за розрахунковим періодом.
Постачальник направляє Споживачу два примірника підписаного та скріпленого печаткою акту до 12 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом.
Споживач протягом 2 (двох) банківських днів з дати отримання актів приймання-передачі природного газу зобов`язується повернути Постачальнику один примірник оригіналу акту приймання-передачі природного газу, підписаний уповноваженим представником Споживача та скріплений його печаткою (за наявності), або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання акту приймання-передачі природного газу.
У випадку не повернення Споживачем підписаного оригіналу акту приймання-передачі природного газу, не надання письмово обґрунтованого заперечення проти підписання акту або у разі відмови Споживача від підписання акту приймання-передачі природного газу до 15 (п`ятнадцятого) числа місяця, наступного за розрахунковим періодом, обсяг (об`єм) спожитого газу вважається встановленим та узгодженим відповідно до даних Інформаційної платформи Оператора ГТС, а вартість поставленого газу розраховується відповідно до умов Договору. Звіряння спожитого природного газу протягом розрахункового періоду здійснюється відповідно до даних Інформаційної платформи Оператора ГТС. Дані Інформаційної платформи Оператора ГТС щодо обсягів природного газу, спожитих Споживачем, вважаються обов`язковими для Сторін, якщо судом не буде встановлено інше.
Розділом 3 Договору передбачено ціну газу та порядок проведення розрахунків.
У відповідності до п. 3.1. Договору ціна за 1 тис.куб.м газу протягом дії цього Договору, публікується/оприлюднюється Постачальником на офіційному сайті Постачальника відповідно до п. 4.4.6. цього Договору.
Пунктом 3.4. Договору визначено, що до ціни газу, визначеної пунктом 3.1. цього Договору, додається тариф на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи, встановлений постановою НКРЕКП від 24.12.2019 № 3013 - 136,576 грн за 1 000 куб.м на добу без ПДВ, крім того ПДВ 20%, всього з ПДВ 163,89 грн за 1000 куб.м на добу.
Відповідно до п. 3.5. Договору Споживач зобов`язується сплатити за цим Договором за 1000 куб. м. газу вартість, яка складається з ціни, визначеної у п. 3.1. цього Договору та тарифу на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи, визначеного у п. 3.4. цього Договору.
Пунктом 3.7. Договору визначено, що оплата за цим Договором здійснюється Споживачем на рахунок Постачальника у наступні строки: 100% суми платежу за газ до 30 числа місяця, що передує розрахунковому періоду (газовому місяцю).
Відповідно до п. 3.8., 3.9. Договору Споживач самостійно розраховує суму платежу за газ і забезпечує оплату в строки, передбачені пунктом 3.6. цього Договору. При цьому Споживач вказує у платіжному дорученні наступну інформацію про призначення платежу: "Оплата за природний газ, згідно Договору від __ ___20___№___, в т.ч. ПДВ__грн.".
Остаточний розрахунок по оплаті вартості фактично поставленого газу здійснюється до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом, на підставі акта (актів) приймання-передачі природного газу.
У п. 4.2.1. Договору передбачено обов`язок Споживача забезпечувати своєчасну та повну оплату поставленого природного газу та інших платежів згідно з умовами цього Договору.
За умовами п. 6.2. Договору в разі порушення Споживачем порядку та строків оплати поставленого Постачальником газу/інших платежів Споживач сплачує Постачальнику пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла протягом періоду, за який сплачується пеня, за кожний день прострочення.
Розділом 9 Договору передбачено застосування електронного цифрового підпису.
Відповідно до п. 9.1.,9.3. Договору Сторони на підставі ч. 3. ст. 207 та ст. 627 Цивільного кодексу України домовилися про можливість вчинення, підписання, укладання в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису даного Договору, додатків до нього, додаткових угод, актів приймання-передачі газу, первинної бухгалтерської документації, актів звірки взаєморозрахунків та інших документів, пов`язаних із виконанням Договору.
Сторони домовилися, що будь-який правочин, який буде вчинений (укладений, підписаний) відповідно до умов даної Угоди із застосуванням Сторонами (однією із Сторін) відповідного електронного цифрового підпису вважається вчиненим з додержанням письмової форми правочину в розумінні ст. 207 Цивільного кодексу України.
Договір набирає чинності з моменту його підписання та скріплення печатками (за наявності) та діє у частині постачання природного газу до 31.12.2021, а в частині розрахунків між сторонами - до повного їх виконання. За взаємною згодою Сторін Договір може бути припинено достроково. При цьому, Сторона, яка має намір розірвати Договір письмово попереджає про це іншу Сторону за 30 календарних днів до запланованої дати розірвання (п. 10.1. Договору).
Договір підписаний повноважними представниками сторін та скріплений печатками.
Протягом червня-серпня 2021 позивач передав у власність відповідача природний газ в об`ємі 15,11400 тис.м.куб на загальну суму 193 869,49 грн, що підтверджується актами приймання - передачі природного газу від 30.06.2021 № 10248, від 31.07.2021 № 11668 та від 31.08.2021 № 12553 (а.с. 20-22).
Вказані акти були направлені відповідачу.
Позивач зазначає, що докази направлення актів на адресу Споживача відсутні, оскільки Споживач забирав акти у відділенні "Центру обслуговування споживачів" особисто.
Однак Позивачем на адресу Відповідача було направлено лист щодо повернення оригіналів документів від 04.12.2023 № 119/4.1.3-50428-2023, в якому Товариство з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" нагадало Товариству з обмеженою відповідальністю "ЛКВ ГРУПП СН4" про обов`язок повернути підписані акти на адресу Постачальника (а.с. 36).
Також Позивачем на адресу Відповідача було направлено лист щодо виконання умов Договору в частині документообігу від 02.01.2024 № 119/4.1.3-152-2024 з актами приймання-передачі у додатках (а.с. 40), що підтверджується списком згрупованих відправлень № 02.01.2023-Сердюк. (а.с. 41-42).
З метою доведення обсягів природного газу, поставлених Відповідачу в період з червня по серпень 2021, Позивач звернувся з адвокатським запитом від 05.03.2024 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України" (далі - Оператор ГТС, а.с. 28-29).
На адвокатський запит Позивача від Оператора ГТС було отримано лист від 07.03.2024 № ТОВВИХ-24-3558 з інформацією з Інформаційної платформи Оператора ГТС (а.с. 30-31), відповідно до якої споживач з ЕІС-кодом 56XO000160RGU006 був закріплений в Реєстрі споживачів за постачальником ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" (ЕІС-код: 56XO000160RGU006) у період з 01.06.2021 по 31.08.2021 та спожив з ресурсу Позивача за червень 2021 року природний газ в обсязі (об`ємі) 8,758 тис.м.куб, липень 2021 року природний газ в обсязі (об`ємі) 5,39 тис.м.куб, серпень 2021 року природний газ в обсязі (об`ємі) 0,966 тис.м.куб, що відповідає обсягу природного газу, зазначеному в непідписаних Відповідачем актах приймання-передачі природного газу за червень-серпень 2021 року.
Позивач зазначає, що вартість поставленого в червні-серпні 2021 природного газу, розрахована з урахуванням ціни, визначеної в п. 3.1. Договору, становить 101 802,04 грн за червень, 75 912,17 грн за липень та 16 155,25 грн за серпень, що також відповідає вартості газу, зазначеній в непідписаних Відповідачем актах приймання-передачі природного газу за червень-серпень 2021 року.
Також на підтвердження здійснення господарських операцій (факту поставки природного газу) в період, за який з боку Відповідача не підписано акти приймання-передачі природного газу, Позивачем надано копії зареєстрованих податкових накладних від 30.06.2021 № 607, від 31.07.2021 № 730, від 31.08.2021 № 643 за період поставки червень-серпень 2021 (а.с. 23-25).
З метою спонукання відповідача до оплати поставленого природного газу Позивачем 28.04.2023 було відправлено на адресу відповідача вимогу № 119/4.3-13250-2023 про сплату суми основного боргу у сумі 193 869,49 грн (а.с. 33-35).
Позивач вказує, що повну оплату за переданий газ за період червень-серпень 2021 року Відповідач не здійснив та не виконав зобов`язання у строк, визначений Договором.
Розглядаючи спір по суті, господарський суд враховує приписи ст. 11, 509, 525, 526, 530 Цивільного кодексу України та ст. 174, 193 Господарського кодексу України, в силу яких договір є підставою виникнення зобов`язань, які повинні виконуватись належним чином і в установлений законом строк. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Кожна сторона повинна вжити всіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Згідно зі ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ч. 2 ст. 714 Цивільного кодексу України до договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.
Згідно із загальними положеннями про купівлю-продаж (ст. 662-663, 689, 691-692 Цивільного кодексу України) продавець зобов`язаний передати покупцеві товар, визначений договором та у встановлений договором строк. В свою чергу, покупець зобов`язаний прийняти товар та оплатити його за ціною, встановленою в договорі та в обумовлений строк.
На підставі наведеного, відповідач зобов`язаний оплатити повну вартість отриманого газу в установлений Договором строк.
Господарський суд враховує, що на підтвердження постачання Відповідачу природного газу у період червень-серпень 2021 на загальну суму 193 869,49 грн Позивач надав акти приймання-передачі природного газу.
Відповідачем зазначені Акти приймання-передачі за період червень-серпень 2021 не підписані, однак фактично направлялися останньому.
У визначений Договором строк Споживач не повернув підписані акти приймання-передачі, а також не надав мотивовану відмову від їх підписання, матеріали справи не містять будь-яких заперечень щодо обсягів споживання Відповідачем природного газу (з врахуванням умов п. 2.10. Договору та інформації Оператора ГТС, викладеної в листі від 07.03.2024 № ТОВВИХ-24-3558), факт постачання природного газу у визначених обсягах за спірний період Відповідачем не спростовано.
Наявність основного боргу у розмірі 193 869,49 грн не заперечено Відповідачем.
З огляду на викладене, враховуючи умови Договору, норми законодавства, якими врегульовано зобов`язальні правовідносини з поставки, господарський суд вважає позовні вимоги в частині стягнення з Відповідача суми основного боргу в розмірі 193 869,49 грн обґрунтованими, документально підтвердженими та такими, що підлягають задоволенню.
Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 610 та ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України).
Позивачем заявлено також до стягнення з Відповідача 16 897,20 грн пені, 17 354,45 грн 3% річних та 84 006,81 грн інфляційних втрат.
У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки (ст. 611 Цивільного кодексу України).
Відповідно до положень ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Статтею 216 Господарського кодексу України встановлено, що учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Штрафними санкціями згідно зі ст. 230 Господарського кодексу України визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання. Суб`єктами права застосування штрафних санкцій є учасники відносин у сфері господарювання, зазначені у ст. 2 цього Кодексу.
Пунктом 6.2. Договору передбачено, що в разі порушення Споживачем порядку та строків оплати поставленого Постачальником газу/інших платежів Споживач сплачує Постачальнику пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла протягом періоду, за який сплачується пеня, за кожний день прострочення.
Оскільки фактичні обставини справи свідчать про порушення Відповідачем умов договору щодо оплати поставленого позивачем природного газу, наявні достатні правові підстави для стягнення з відповідача передбаченої пунктом 6.2. Договору пені.
Згідно з розрахунком позивача (а.с. 17-18) сума пені складає 16 897,20 грн, зокрема: за зобов`язаннями червня 2021 року за період з 21.07.2021 по 20.01.2022 складає 8 693,61 грн; за зобов`язаннями липня 2021 року за період з 21.08.2021 по 20.02.2022 складає 6 744,75 грн; за зобов`язаннями серпня 2021 року за період з 21.09.2021 по 20.03.2022 складає 1 458,84 грн.
Відповідач щодо здійсненого позивачем розрахунку пені не заперечив.
Суд перевірив розрахунок пені та вважає його обґрунтованим, а позовні вимоги про стягнення 16 897,20 грн пені такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно ст. 625 Цивільного кодексу України правовими наслідками порушення грошового зобов`язання є нарахування процентів річних від простроченої суми та інфляційних втрат. Так, згідно частини другої наведеної норми боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Виходячи з положень ст. 524, 533, 625 Цивільного кодексу України, грошовим є зобов`язання, яке виражається в грошових одиницях України (грошовому еквіваленті в іноземній валюті), тобто будь-яке зобов`язання зі сплати коштів.
Інфляційні нарахування на суму боргу та сплата трьох процентів річних від простроченої суми (якщо інший їх розмір не встановлений договором або законом), які передбачені ст. 625 Цивільного кодексу України, не є штрафними санкціями, а виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення коштів внаслідок інфляційних процесів та отриманні від боржника компенсації (плати) за користування утримуваними ним коштами, належними до сплати кредиторові.
Кредитор вправі вимагати, в тому числі в судовому порядку, сплати боржником сум інфляційних нарахувань та процентів річних як разом зі сплатою суми основного боргу, так і окремо від неї. Період нарахування вказаних платежів законодавством не обмежений та здійснюється протягом всього часу існування прострочки виконання грошового зобов`язання.
Отже, кредитор вправі вимагати стягнення з боржника в судовому порядку сум інфляційних нарахувань та процентів річних до повного виконання грошового зобов`язання.
Згідно з розрахунком позивача (а.с. 17-18) сума 3 % річних складає 15 415,75 грн, зокрема: за зобов`язаннями червня 2021 року за період з 21.07.2021 по 31.03.2024 складає 8 239,70 грн; за зобов`язаннями липня 2021 року за період з 21.08.2021 по 31.03.2024 складає 5 950,79 грн; за зобов`язаннями серпня 2021 року за період з 21.09.2021 по 31.03.2024 складає 1 225,26 грн.
Згідно з розрахунком позивача (а.с. 17-18) сума інфляційних втрат складає 75 864,03 грн, зокрема: за зобов`язаннями червня 2021 року за період з 01.08.2021 по 31.03.2024 - 39 842,09 грн; за зобов`язаннями липня 2021 року за період з 01.09.2021 по 31.03.2024 складає 29 921,26 грн; за зобов`язаннями серпня 2021 року за період з 01.10.2021 по 31.03.2024 складає 6 100,68 грн.
Згідно ч. 1 ст. 14 Господарського процесуального кодексу України, яка визначає диспозитивність господарського судочинства, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Господарський суд звертає увагу, що Позивачем у мотивувальний та прохальній частині позову зазначено про нарахування та стягнення з Відповідача 17 354,45 грн 3 % річних та 84 006,81 грн, однак за розрахунком самого позивача, наведеним вище та перевіреним судом, вбачається, що 3 % річних за спірний період (який визначено самим позивачем), складають 15 415,75 грн, а інфляційні втрати 75 864,03 грн відповідно.
З урахуванням вищенаведеного, а також принципу диспозитивності господарського судочинства, стягненню з Відповідача підлягають 15 415,75 грн 3 % річних та 75 864,03 грн інфляційних втрат.
Згідно з ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень (ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України).
Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи (ч. 3 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України).
За приписами ст. 76 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Отже, на підставі повного, всебічного, об`єктивного та безпосереднього дослідження наявних у справі доказів та встановивши усі обставини справи, господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню зі стягненням з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛКВ ГРУПП СН4" 193 869,49 грн основного боргу, 16 897,20 грн пені, 15 415,75 грн 3% річних та 75 864,03 грн інфляційних втрат.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛКВ ГРУПП СН4" (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Олексія Скічка, буд. 37; код ЄДРПОУ: 42027606) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 1, код ЄДРПОУ: 40121452) 193 869,49 грн основного боргу, 16 897,20 грн пені, 15 415,75 грн 3% річних та 75 864,03 грн інфляційних втрат, а також 3 624,56 грн судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
В іншій частині позову відмовити.
Ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень можна за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Копії рішення надіслати Товариству з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" та його уповноваженому представнику, адвокату Ягольник А.П. до електронних кабінетів у системі "Електронний суд"; Товариству з обмеженою відповідальністю "ЛКВ ГРУПП СН4" (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Олексія Скічка, буд. 37).
Повне рішення складено 11.11.2024.
Суддя О.Л. Бестаченко
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2024 |
Оприлюднено | 12.11.2024 |
Номер документу | 122921969 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Бестаченко О.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні