Справа № 145/1420/24
Провадження №2/145/1076/2024
У Х В А Л А
"08" листопада 2024 р. смт Тиврів
Тиврівський районний суд Вінницької області в складі :
головуючого судді Копилової Л. В. ,
за участю секретаря Мигдальської Н.М.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про визнання батьківства,
третя особа Іллінецький відділ ДРАЦС у Вінницькому районі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ),
В С Т А Н О В И В:
Під часпідготовчого судовогозасідання уданій справіпредставник позивача ОСОБА_6 заявила клопотання пропризначення судової молекулярно-генетичної експертизи з метою доведення своїх позовних вимог.
Представник відповідачів ОСОБА_7 заперечувала проти заявленого клопотання посилаючись на те, що висновок заявленої експертизи у даному випадку буде не належним доказом. Проведення такої експертизи після спливу тривалого періоду часу після загибелі сина, чоловіка та батька відповідачів зворушить їхню трагедію.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступного.
Відповідно до ст.103ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Обставина, яку позивач прагне з`ясувати в результаті проведення судової молекулярно-генетичної експертизи, має істотне значення для правильного розгляду цивільної справи, її перевірка потребує спеціальних знань в галузі генетики.
Відтак, з метою повного та всебічного розгляду цивільної справи необхідно призначити судову молекулярно-генетичну експертизу.
Статтею 104ЦПК України визначено, що про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Оскільки, для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст. 103, 104 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання представника позивача задовольнити.
Призначити уданій справісудову молекулярно-генетичну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
1.Визначити наявність та ступінь кровного споріднення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (внука) із ОСОБА_2 (бабуся) по лінії батька - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
2.Визначити наявність та ступінь кровного споріднення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (брата)із ОСОБА_8 та ОСОБА_5 (брати) по лінії батька - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Проведення експертизи доручити експертам Вінницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру НДЕКЦ МВС України (21021 Вінницька область місто Вінниця, вулиця В. Порика, будинок 8).
Експертів попередити про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384,385 КК України та надати в розпорядження матеріали цивільної справи .
Провадження у даній справі зупинити до отримання висновку експертизи.
Зобов`язати сторони з`явитись у визначений експертами день та час для відібрання біологічних зразків і проведення експертизи .
Ухвалу суду щодо зупинення провадження у справі на час проведення експертизи може бути оскаржено до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Повний текст ухвали складено 11 листопада 2024 року.
Суддя Копилова Л. В.
Суд | Тиврівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2024 |
Оприлюднено | 13.11.2024 |
Номер документу | 122926914 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Тиврівський районний суд Вінницької області
Копилова Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні