Рішення
від 01.11.2024 по справі 521/15906/23
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 521/15906/23

Номер провадження № 2-др/521/106/24

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 листопада 2024 року м. Одеса

Малиновський районний суд міста Одеси у складі:

головуючого судді Громіка Д.Д.,

при секретарі Котигорох Н.С.,

розглянувши заяву адвоката Чугунова С.О. про ухвалення додаткового рішення про стягнення суми витрат на правничу допомогу у цивільній справі №521/15906/23 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Акціонерне товариство «Страхова компанія «Країна», про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, -

встановив:

Представник позивача, ОСОБА_3 , подав до суду заяву про ухвалення додаткового рішення по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 . В обґрунтування заяви заявник посилався на те, що ОСОБА_1 під час розгляду цієї справи поніс витрати на професійну правничу допомогу в сумі 9500,00 грн., докази на підтвердження яких було подано після ухвалення рішення з дотриманням строку, встановленого ч.8 ст. 141 ЦПК України, а тому вважає, що виникла необхідність у вирішенні питання про судові витрати, а саме щодо стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені ним витрати на професійну правничу допомогу.

Представник позивача, ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином у встановленому законом порядку, а тому відповідно до ч. 4 ст. 270 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути заяву за його відсутності.

Відповідач та його представник в судове засідання не з`явились, від представника відповідача ОСОБА_4 надійшли заперечення на заяву про винесення додаткового рішення, відповідно до яких він просив відмовити в задоволенні вказаної заяви, про що надав письмові пояснення та просив розглядати справу у їх відсутність.

Згідно ч. 4 ст. 270 ЦПК України, у разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Додаткове рішення ухвалено за відсутності учасників справи на підставі ч. 4 ст. 270 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1,2 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Відповідно до ч. 8 ст. 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

Згідно п. 1 ч. 3 ст. 133 ЦПК України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Відповідно до ч.ч. 2,3 ст. 137 ЦПК України за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

3) для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Згідно із ч. 4 ст. 137 ЦПК України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 27.06.2018 року у справі №826/1216/16 зазначено, що склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмета доказування у справі.

Крім того, відповідно до постанови Великої Палати Верховного Суду по справі №751/3840/15-ц від 20 вересня 2018 року на підтвердження розміру витрат на професійну правничу допомогу суду повинні бути надані договір про надання правової допомоги (договір доручення, договір про надання юридичних послуг та ін.), розрахунок наданих послуг, документи, що свідчать про оплату гонорару та інших витрат, пов`язаних із наданням правової допомоги, оформлені у встановленому законом порядку (квитанція до прибуткового касового ордера, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки, посвідчення про відрядження). Наявність документального підтвердження витрат на правову допомогу та їх розрахунок є підставою для задоволення вимог про відшкодування таких витрат.

Так, зі змісту рішенням від 16 жовтня 2024 року, повний текст якого було виготовлено 18 жовтня 2024 року, вбачається, що позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Акціонерне товариство «Страхова компанія «Країна», про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди було задоволено частково.

Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 суму франшизи у розмірі 2600 (дві тисячі шістсот) грн.

Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 моральну шкоду у розмірі 5 000 (п`ять тисяч) грн.

Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 1073 грн. 60 коп.

Однак питання щодо стягнення витрат на професійну правничу допомогу, судом не вирішувалось.

Також, встановлено, що за змістом позовної заяви позивач повідомив, що очікує понести витрати на правничу допомогу адвоката, який прийматиме участь у судових засіданнях щодо стягнення з ОСОБА_2 матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.

Як вбачається з матеріалів справи, інтереси сторони позивача під час розгляду справи представляв адвокат Чугунов С.О., повноваження якого підтверджуються ордером.

Так, на підтвердження факту надання і отримання професійної правничої допомоги, а також факту її оплати, заявником у строк, встановлений ч.8 ст. 141 ЦПК України, подано до суду договір про надання правової допомоги№ 15-05/23 від 15.05.2024р., Додаткову угоду до договору № 2 від 21.10.2024р., акт приймання-передачі до Договору № 1 від 21.10.2024р. та квитанцію до прибуткового касового ордера № 6, відповідно до яких загальний розмір отриманої професійної правничої допомоги складає 9500,00 грн.

Суд зазначає, що позивач просив стягнути загальну суму відшкодування в розмірі 17600,00 грн. З відповідача ОСОБА_2 стягнуто 7600,00 грн, що складає (43%).

Тому,виходячи ізпідлягаючої достягнення ізвідповідача загальноїсуми витратна правовудопомогу врозмірі 9500грн.,пропорційно розмірузадоволених позовнихвимог,з відповідача ОСОБА_2 підлягає стягненню 4085,00 грн., що відповідає 43%.

Водночас матеріалами справи підтверджується, що розмір понесених ОСОБА_1 витрат на оплату послуг адвоката є співмірним зі складністю справи, ціною позову та обсягом наданих послуг, однак з врахуванням того, що позов задоволено частково, в силу положень ст. 141 ЦПК України, на переконання суду, витрати на професійну правничу допомогу підлягають стягненню пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

За такихобставин,оскільки підчас розглядусправи,за результатамиякої судомухвалено рішенняпро частковезадоволення позову,сторона позивачапонесла витратина професійнуправничу допомогув сумі9500,00грн.,при цьомудокази напідтвердження цихвитрат поданопісля ухваленняданого рішенняз дотриманнямвстановленого закономстроку,суд вважаєза необхіднезадовольнити частковозаяву ОСОБА_1 та ухвалитидодаткове рішенняпро стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрат на професійну правничу допомогу пропорційно розміру задоволених позовних вимог в сумі 4085,00 грн.

Керуючись ст.ст. 141, 246, 259, 263-265, 268, 270, 273, 352-355 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву представника позивача, ОСОБА_3 , про ухвалення додаткового рішення задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ), в рахунок відшкодування витрат на професійну правничу допомогу 4085 (чотири тисячі вісімдесят п`ять) гривень 00 коп.

В задоволенні решти вимог - відмовити.

Додаткове рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду протягом 30 днів з дня складення рішення.

Учасник справи, якому повне додаткове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на додаткове рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного додаткового рішення суду.

Додаткове рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги додаткове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на додаткове рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення або складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне додаткове рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Повне додаткове рішення складено 06 листопада 2024 року.

Суддя: Д.Д. Громік

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення01.11.2024
Оприлюднено13.11.2024
Номер документу122927587
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП

Судовий реєстр по справі —521/15906/23

Рішення від 01.11.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Громік Д. Д.

Рішення від 16.10.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Громік Д. Д.

Ухвала від 16.07.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Громік Д. Д.

Ухвала від 11.04.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Громік Д. Д.

Ухвала від 12.02.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Громік Д. Д.

Ухвала від 22.11.2023

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Леонов О. С.

Ухвала від 11.07.2023

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Леонов О. С.

Ухвала від 26.06.2023

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Леонов О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні