Провадження № 1-кс/537/857/2024
Справа № 537/5926/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.11.2024 року слідчий суддя Крюківського районного суду міста Кременчука ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду міста Кременчука клопотання слідчого СВ ВП № 1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 12024170530000631 від 11.10.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України,
УСТАНОВИВ:
Слідчий СВ ВП № 1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді із клопотанням, у встановленому законом порядку, погодженим з прокурором Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до охоронюваної законом банківської таємниці, а саме: до документів, що містять банківську таємницю, а саме тих, що стосуються банківської картки № НОМЕР_1 , яку відкрито в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з можливістю вилучення копій документів, вказаних в прохальній частині клопотання.
На обґрунтування вказаного вище клопотання зазначено, що слідчим СВ відділення поліції № 1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024170530000631 від 11.10.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України.
У ході досудового розслідування встановлено, що 10.10.2024 року о 12:14 год. невстановлена особа під приводом придбання товару, діючи в умовах воєнного стану, заволоділа грошовими коштами в сумі 6 550 гривень з банківської карти № НОМЕР_2 , відкритої в банку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на ім`я ОСОБА_5 . Кошти були надіслані на карту з № НОМЕР_1 , яку відкрито в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
В ході досудового розслідування установлено, що незаконні операції проводились на банківську карту № НОМЕР_1 , яку відкрито в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
У зв`язку з викладеним, на даний час виникла необхідність у з`ясуванні обставин даного кримінального правопорушення та встановлення руху коштів на банківській картці № № НОМЕР_1 , яку відкрито в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за період з 10.10.2024 року по час винесення ухвали, у зв`язку з чим слідчий і звернулася до слідчого судді із вказаним клопотанням.
Слідчий ОСОБА_3 у судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлена належним чином, подала письмову заяву про розгляд клопотання за її відсутності, клопотання підтримує в повному обсязі.
Прокурор ОСОБА_4 у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, подав письмову заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання слідчого підтримує в повному обсязі.
Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у володінні якого знаходяться необхідні слідству документи, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду клопотання в судове засідання не з`явився, про причини неявки не повідомив.
За викладених підстав, згідно з нормами частини 4 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, клопотання розглядається за його відсутності.
В п.п. 8 п. 2.5. Узагальнення судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження від 2014 року Вищий Спеціалізований Суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ дав роз`яснення, що КПК не містить конкретної вказівки слідчому судді на те, яким чином необхідно діяти в разі неявки на розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів сторони кримінального провадження, якою таке клопотання було подане, враховуючи, що відповідно до частини 4 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, клопотання цієї категорії розглядається за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання. В такому випадку слідчим суддям необхідно керуватись частиною 5 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, відповідно до якої слідчий суддя вправі постановити ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що мають місце обставини, передбачені пунктами 1, 2, 3, частини 5 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України.
Згідно частини 4 статті 107 Кримінального процесуального кодексу України, фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.
Вивчивши клопотання та представлені в суд матеріали в його обґрунтування, слідчий суддя дійшов таких висновків:
Слідчим суддею достовірно встановлено, що у провадженні СВ ВП № 1 Кременчуцького відділу поліції ГУ НП в Полтавській області перебуває досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024170530000631 від 11.10.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України.
Згідно витягу Єдиного реєстру досудових розслідувань, вбачається, що 11.10.2024 року на підставі заяви ОСОБА_5 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості наступного змісту: «10.10.2024 о 12:14 невстановлена особа під приводом придбання товару, діючи в умовах воєнного стану, заволоділа грошовими коштами в сумі 6550 гривень з банківської карти № НОМЕР_2 відкритої в банку АТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " на ім`я ОСОБА_5 ».
На час розгляду клопотання повідомлення про підозру за описаними вище фактом жодній фізичній особі не вручено.
З протоколу допиту потерпілого ОСОБА_5 від 11.10.2024 року вбачається, що він є клієнтом АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та має картку цього банку. 10.10.2024 року він розмістив на Інтернет-майданчику « ІНФОРМАЦІЯ_3 » оголошення з продажу латунного самовару, вартість якого оголосив в 1 000 гривень. Об 11:28 год. йому в особисті повідомлення написала дівчина на ім`я « ОСОБА_6 », в мессенджер «Viber», з номеру НОМЕР_3 , яка цікавилася чи актуальне ще оголошення, він відповів, що так. Дівчина поцікавилася у нього чи можлива відправка товару в інше місто « ІНФОРМАЦІЯ_3 » доставкою, він відповів, що так, на що вона написала оформлюю, зараз оплачу замовлення, після чого йому було надіслано посилання на сайт для підтвердження отримання коштів, перейшовши за посиланням, на сторінці потрібно було внести дані щодо банківської картки, що він і зробив, але йому не приходив код підтвердження отримання коштів. З даного приводу він написав в техпідтримку, даного посилання, йому було надіслано інше посилання для авторизації в онлайн банкінгу « ІНФОРМАЦІЯ_2 », оскільки картка у нього оформлена в ньому. Він авторизувався і у нього було знято кошти з банківської картки відкритої в банку « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_2 в розмірі 6 555 гривень, з яких комісія в розмірі 5 гривень, про що одразу прийшло смс-повідомлення та було встановлено, що кошти були надіслані на карту з номером НОМЕР_1 . Після списання коштів він написав цій дівчину повідомлення з текстом «що мене було ошукано», на що вона його звинуватила, сказала вона все проплатила, і що це він винен не підтверджує проплату про отримання коштів, що вона до цього не причетна.
Згідно положень частини 1 статті 159 Кримінального процесуального кодексу України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до частини 5 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В силу частини 6 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ять цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя, беручи до уваги матеріали, подані в обґрунтування необхідності отримання дозволу на тимчасовий доступ до документів, з яких слідує наявність ознак кримінального правопорушення, відомості про яке внесено до ЄРДР за № 12024170530000631, дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та підтвердженим доданими до нього матеріалами в їх сукупності, а саме: протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 10.10.224 року, протоколом огляду речей від 10.10.2024 року, протоколом допиту потерпілого від 11.10.2024 року, довідкою банку.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що вказані слідчим в клопотанні документи перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подано клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, при цьому доведеною є можливість використання витребуваних відомостей як доказів у кримінальному провадженні та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є законним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Тимчасовий доступ може бути наданий лише слідчим, які здійснюють досудове розслідування у даному кримінальному провадженні згідно з наданим слідчому судді витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Керуючись статтями 159, 160, 163, 164, 376 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ ВП № 1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.
Надати групі слідчих ВП № 1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 тимчасовий доступ до охоронюваної законом банківської таємниці, а саме: до документів по відкриттю та обслуговуванню банківської карти № НОМЕР_1 , яку відкрито в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , адреса: АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення копій:
-договору по відкриттю та обслуговуванню платіжної картки № НОМЕР_1 (в т.ч. додатків до них);
-детальну інформацію про операції (рух коштів), виконаної по банківській платіжній картці № НОМЕР_1 , з 10.10.2024 року по 08.11.2024 року, із зазначенням усіх реквізитів (типу операції, дати та часу операції, місця вчинення операції, суми операції, термінали, які використовувалися для здійснення операцій, повну інформацію щодо отримувачів грошових коштів);
-номери телефонів (їх геолокація), які використовувалися як фінансові по банківській платіжній картці № НОМЕР_1 , в т.ч. відобразити всі зміни фінансового телефону, вказати номери цих телефонів, зазначити точну дату та час такої зміни, а також процедуру, за допомогою якої відбулася така зміна;
-вказати (надати, зазначити) IP-адреси, з яких здійснювалося відвідування (зокрема, вхід та авторизація) до Інтренет-банку чи інших Інтернет-ресурсів (Інтренет-банків, Інтернет-платформ, інтернет-сайтів - вказати їх), за допомогою яких переведені грошові кошти з рахунків, та вказати (надати, зазначити) MAC-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з надання повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах;
-у випадку переведення грошових коштів - даних їх отримувача;
-даних щодо підключення карткових рахунків до NFC-безконтактного способу авторизації карткового рахунку з зазначенням ідентифікаційних даних про пристрій на якому відбулося підключення;
-у разі, якщо грошові кошти переведені на абонентський номер оператора зв`язку, вказати абонентський номер, відомості про оператора, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах;
-у разі, якщо грошові кошти використано на оплату послуг, надати повну інформацію по таких операціях (транзакціях) та користувачах;
-фото- та/або відеоматеріали щодо особи, яка проводила розрахункові операції (зняття готівки в банкоматах) з вищевказаних рахунків за період з 10.10.2024 року 08.11.2024 року.
Відповідальних за забезпечення тимчасового доступу попередити про те, що в разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
З цієї ухвали виготовлено лише дві копії.
Ухвала діє до 07.01.2025 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2024 |
Оприлюднено | 13.11.2024 |
Номер документу | 122932658 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Крюківський районний суд м.Кременчука
ЗОРІНА Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні