Справа № 752/23690/24
Провадження № 2-н/752/690/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2024 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Машкевич К.В. розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Поряд.ок. Управління нерухомістю» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг.
Вивчивши матеріали заяви, прихожу до висновку про відмову у видачі судового наказу, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що заявник звертається до суду та зазначає адресу проживання боржників ОСОБА_1 , ОСОБА_2 : АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч.5 ст.165 ЦПК України, у разі, якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження такої заяви, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи про надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи - боржника.
Згідно ст. 162 ЦПК України заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Загальна підсудність визначає компетенцію суду по розгляду справи залежно від знаходження відповідача.
Альтернативною називається підсудність, за якою декілька судів є компетентними розглянути справу.
Підстав для застосування в наказному провадженні альтернативної підсудності не встановлено.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
З інформації про задеклароване/зареєстроване місце проживання особи, вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до реєстру територіальної громади м. Києва «Головного інформаційного - обчислювального центру» ГІОЦ, громадянина ОСОБА_2 - не знайдено.
Відповідно до ч.9 ст.165 ЦПК України, у разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника, суд відмовляє у видачі судового наказу.
Згідно ч.1 ст.543 ЦК України, у разі солідарного обов`язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов`язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.
Як вбачається з прохальної частини заяви про видачу судового наказу, заявник просить суд видати судовий наказ, яким стягнути з боржників солідарно на його користь заборгованість за період з 01 лютого 2024 по 30 квітня 2024 року у загальній сумі 3744,38 грн, з яких 3407, 20 грн. - заборгованість з оплати за житлово -комунальні послуги управління по кв. 1104, а також 256,17 грн. -інфляційне збільшення та 81,01 - 3 % річних.
На підставі викладеного, приймаючи до уваги, що заявник звернувся до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з боржників солідарно, а не до кожного з них окремо з визначенням конкретної суми заборгованості щодо кожного з них, суд приходить до висновку, що в зв`язку з отриманням судом інформації, з якої неможливо встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання одного з боржників, які несуть солідарну відповідальність за зобов`язанням, без визначення заявником сум заборгованості щодо кожного з них окремо, суд позбавлений права видати судовий наказ про стягнення заборгованості з боржників солідарно.
Таким чином, у видачі судового наказу за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Поряд.ок. Управління нерухомістю» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, необхідно відмовити на підставі ч.9 ст.165 ЦПК України.
Відповідно до ч.1 ст.166 ЦПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.162, 165, 166, 167, 258-260, 353 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Поряд.ок. Управління нерухомістю» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг.
Згідно ч. 1 ст. 166 ЦПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали.
Суддя К.В. Машкевич
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2024 |
Оприлюднено | 12.11.2024 |
Номер документу | 122933851 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Машкевич К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні