печерський районний суд міста києва
Справа № 757/16550/24-к
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30.10.2024 Печерський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у залі суду у м. Києві кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 72024101000000014 від 27.03.2024 за обвинуваченням
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця міста Добропілля, Донецької області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України,
за участю учасників судового провадження:
прокурора ОСОБА_4 ,
захисника обвинуваченого ОСОБА_5 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 упродовж грудня 2023 та початку січня 2024 року, визначивши вчинення злочину одним із джерел для здобуття коштів та матеріальних благ для свого існування, переслідуючи корисливі цілі, спрямовані на протиправне збагачення, діючи умисно, посягаючи на встановлені чинним законодавством України суспільні відносини у сфері господарської діяльності, не будучи суб`єктом підприємницької діяльності, не маючи спеціального дозволу на право здійснення торгівлі підакцизними товарами (тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах та промисловими замінниками тютюну), що передбачено п.212.1.1 ст. 212, ст. 215, п.п. 226.1, 226.9 ст. 226 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 (зі змінами та доповненнями), всупереч порядку, встановленому статтями 9, 11, 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» №481/95-ВР від 19.12.1995 року (зі змінами та доповненнями) та Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» №222-VIII від 02.03.2015 року (зі змінами і доповненнями), на території м. Києва, незаконно придбав та зберігав з метою збуту незаконно виготовлені тютюнові вироби, а також здійснював збут незаконно виготовлених тютюнових виробів, які не придатні до реалізації на території України.
Так, на початку грудня 2023 року (більш точний час не встановлено), ОСОБА_3 , перебуваючи на території м. Києва, зустрівся з невстановленою досудовим розслідуванням особою на ім`я « ОСОБА_6 », який запропонував йому придбати по значно заниженій ціні, а саме по 30 грн. за пачку, незаконно виготовлені тютюнові вироби у вигляді сигарет різних найменувань з можливістю їх придбання у великих обсягах. При цьому ОСОБА_3 було повідомлено, що запропоновані для придбання тютюнові вироби не мають жодних документів щодо їх якості та походження.
Погодившись на вказану на пропозицію ОСОБА_3 , діючи у вказаний період часу та з метою незаконного зберігання тютюнових виробів, які він мав намір придбати у майбутньому, орендував за усною домовленістю у свого знайомого ОСОБА_7 нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_3 , яке, в свою чергу, було офіційно орендоване останнім на підставі договору № 38 від 01.01.2024 з ПрАТ «УКРТОРГМОНТАЖТЕХНІКА». Зокрема, згідно із вказаною усною домовленістю ОСОБА_3 міг користуватися частиною зазначеного нежитлового приміщення шляхом зберігання на ній належних йому речей.
У середині грудня 2024 року, ОСОБА_3 , діючи відповідно до попередньої домовленості (більш точний час та обставини не встановлено), зустрівся біля орендованого ним нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_3 , з раніше йому не відомими особами, які досудовим розслідуванням невстановлені, які доставили до вказаного місця замовлені ОСОБА_3 тютюнові вироби у вигляді сигарет загальною кількістю 24 500 пачок різних найменувань.
Перебуваючи у вказаний час та місці, а також за вказаних обставин, ОСОБА_3 придбав у зазначених осіб тютюнові вироби у вигляді сигарет різних найменувань у кількості 24 500 пачок за ціною 30 грн. за пачку, які розмістив в орендованій ним частині нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_3 , де їх зберігав. П
ри цьому, ОСОБА_3 , з метою зручності реалізації придбаних незаконно виготовлених тютюнових виробів у невеликих обсягах, перемістив того ж дня частину придбаних сигарет різних найменувань в кількості 500 пачок до місця свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 .
Надалі, ОСОБА_3 через телеграм канал « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснював продаж зазначених незаконно виготовлених тютюнових виробів у вигляді сигарет по ціні 40 грн. за пачку, реалізовувавши їх шляхом відправлення через оператора «Нова Пошта» та через безпосередню передачу замовникам 1180 пачок сигарет різних найменувань.
Надалі, в період з 04.01.2024 по 05.01.2024, з метою припинення протиправної діяльності ОСОБА_3 , працівниками правоохоронних органів було проведено обшук нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_3 , де останнім зберігались вказані незаконно виготовлені тютюнові вироби.
Зокрема, під час обшуку за вказаною адресою було виявлено та вилучено належні ОСОБА_3 незаконно виготовлені тютюнові вироби у кількості 22 820 пачок, а саме: тютюнові вироби «compliment» у кількості 2750 пачок; тютюнові вироби «DB» у кількості 1000 пачок; тютюнові вироби «oskar» у кількості 1000 пачок; тютюнові вироби «marlboro gold» у кількості 2350 пачок; тютюнові вироби «BL» у кількості 1000 пачок; тютюнові вироби «kalibri» у кількості 750 пачок; тютюнові вироби «man» у кількості 500 пачок; тютюнові вироби «mustang» у кількості 5000 пачок; тютюнові вироби «sobranie» у кількості 2000 пачок; тютюнові вироби «basio» у кількості 3000 пачок; тютюнові вироби «fredo» у кількості 1000 пачок; тютюнові вироби «marlboro micro» у кількості 1000 пачок; тютюнові вироби «president» у кількості 850 пачок; тютюнові вироби «plaigir» у кількості 420 пачок.
Надалі, а саме 06.01.2024, ОСОБА_3 , достовірно знаючи, що працівниками правоохоронних органів вилучено за адресою: АДРЕСА_3 належні йому незаконно виготовлені тютюнові вироби, свою протиправну діяльність не припинив та маючи замовлення на придбання сигарет через вказаний телеграм канал, прибув згідно попередньої домовленості із замовником до станції метро «Печерська», де реалізував невстановленій досудовим розслідуванням особі за ціною 40 грн. за пачку залишок придбаних ним за вказаних обставин незаконно виготовлених тютюнових виробів у вигляді 100 пачок сигарет, які до цього ним зберігалися за місцем його проживання за адресою: АДРЕСА_2 .
Вилучені під час обшуку підакцизні товари, а саме тютюнові вироби визнано речовими доказами у кримінальному провадженні та є предметом злочину. Зокрема, відповідно до висновку судової експертизи матеріалів, речовин та виробів №592/24-34 від 13.03.2024 надані на дослідження належні ОСОБА_3 тютюнові вироби, що вилучені під час обшуку за адресою: АДРЕСА_3 , не відповідають вимогам Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального», Закону України «Про захист прав споживачів» № 1023-XII від 12.05.1991, Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704-VIII та є непридатними до реалізації на території України.
Таким чином, ОСОБА_3 , своїми умисними діями за вказаних обставин та з корисливих мотивів, вчинив придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, а також збут незаконно виготовлених підакцизних товарів - тютюнових виробів, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204 КК України.
05 квітня 2024 року між прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у даному кримінальному провадженні, та обвинуваченим ОСОБА_3 в порядку, передбаченому ст. ст. 468, 469 та 472 КПК України, укладено угоду про визнання винуватості.
Згідно з угодою прокурор та ОСОБА_3 дійшли згоди щодо формулювання підозри, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин та правової кваліфікації дій ОСОБА_3 ч. 1 ст. 204 КК України.
Обвинувачений ОСОБА_3 у повному обсязі в межах висунутого обвинувачення беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні даного кримінального правопорушення.
Також сторонами угоди визначено узгоджене ними покарання, яке ОСОБА_3 мають понести, а саме: призначення покарання у виді штрафу у розмірі 5 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85 000 грн., з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів, а також стягнення судових витрат на користь держави.
Розглядаючи в порядку п. 1 ч. 3 ст. 314 КПК України питання про можливість затвердження даної угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.
Відповідно до правил ст. 468, 469 КПК України у кримінальному провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам, може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості. Укладання угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілий чи потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладання ним угоди.
Прокурор у судовому засіданні, вважаючи, що при укладенні даної угоди дотримані вимоги і правила КПК України та КК України, просив угоду затвердити і призначити обвинуваченим узгоджену в ній міру покарання.
Захисник обвинуваченого та обвинувачений у судовому засіданні також просили затвердити угоду про визнання винуватості і призначити узгоджену в ній міру покарання.
При цьому обвинувачений ОСОБА_3 беззастережно визнав себе винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, за обставин, як вони викладені в обвинувальному акті.
Таким чином, суд вважає, що обставини вчинення ОСОБА_3 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, знайшли своє об`єктивне підтвердження під час судового засідання.
Суд шляхом заслуховування пояснень сторін кримінального провадження переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, при цьому судом встановлено, що ОСОБА_3 повністю усвідомлює зміст угоди про визнання винуватості, характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винним, цілком розуміє свої права, визначені п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК України, а також наслідки укладення, затвердження даної угоди, передбачені ч. 2 ст. 473 КПК України, та наслідки її не виконання, передбачені ст. 476 КПК України.
Покарання сторонами угоди визначено у відповідності до положень ст. 50, 65-67 КК України, з урахуванням характеру та тяжкості висунутого ОСОБА_3 обвинувачення, даних про його особу, обставин, що пом`якшують покарання, зокрема, щирого каяття.
Враховуючи викладене, оскільки умови угоди про визнання винуватості між прокурором та ОСОБА_3 відповідають вимогам КПК та КК України, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для затвердження цих угод.
Цивільний позов не заявлений.
Процесуальні витрати у справі слід стягнути з обвинуваченого ОСОБА_3 .
Речові докази слід вирішити у порядку ст. 100 КПК України.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 50, 53, 65-67 КК України, ст. 314, 373, 374 та 474-476 КПК України, суд
У Х В А Л И В :
Затвердити угоду від 05 квітня 2024 року між прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_3 про визнання винуватості.
ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, і призначити йому узгоджене покарання у виді штрафу у розмірі п`яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 000 (вісімдесят п`ять тисяч) гривень з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави процесуальні витрати за проведення судової експертизи матеріалів, речовин та виробів № 592/24-34 від 13.03.2024, що становить 11359,20 грн.
Речові докази:
тютюнові вироби у загальній кількості 22 820 пачок, а саме:
-тютюнові вироби «compliment» у кількості 2750 пачок;
-тютюнові вироби «DB» у кількості 1000 пачок;
-тютюнові вироби «oskar» у кількості 1000 пачок;
-тютюнові вироби «marlboro gold» у кількості 2350 пачок;
-тютюнові вироби «BL» у кількості 1000 пачок;
-тютюнові вироби «kalibri» у кількості 750 пачок;
-тютюнові вироби «man» у кількості 500 пачок;
-тютюнові вироби «mustang» у кількості 5000 пачок;
-тютюнові вироби «sobranie» у кількості 2000 пачок;
-тютюнові вироби «basio» у кількості 3000 пачок;
-тютюнові вироби «fredo» у кількості 1000 пачок;
-тютюнові вироби «marlboro micro» у кількості 1000 пачок;
-тютюнові вироби «president» у кількості 850 пачок;
-тютюнові вироби «plaigir» у кількості 420 пачок, які передано на відповідальне зберігання ТОВ «СПЕЦ ТРАНС СКЛАД» (код ЄДРПОУ 44275943), - знищити.
Вирок набирає законної сили через тридцять днів з дня його проголошення, у разі не подачі на нього апеляції.
Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 394 КПК України, до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Копію вироку негайно вручити прокурору і обвинуваченим.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2024 |
Оприлюднено | 13.11.2024 |
Номер документу | 122934302 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Білоцерківець О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні