Справа № 350/1666/24
Номер провадження 2/350/591/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 листопада 2024 року селище Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Бейко А.М., ознайомившись із клопотанням представника позивачки ОСОБА_1 адвоката БігунВікторії Петрівни про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду,
в с т а н о в и в:
У провадженні Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області перебуває цивільна справа №350/1666/24 за позовом ОСОБА_1 до Перегінської селищної ради Калуського району Івано-Франківської області про відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, шляхом визнання незаконними рішення та скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку, розгляд якої призначено у підготовчому судовому засіданні на 18.11.2024 о 11 год. 30 хв.
Представник позивачаки - адвокат Бігун В.П. звернулася до суду із клопотанням, у якому посить надатиїй можливістьбрати участьу судовихзасіданнях уцій справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використання власних технічних засобів. У заяві адвокат також зазначила, що вона ознайомлений з вимогами Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку та ходу відеозапису і результатів процесуальних дій.
Ознайомившись із матеріалами цивільної справи, дослідивши мотиви клопотання, суд прийшов до таких висновків.
Згідно з ч. 1 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Відповідно доч.3ст.212ЦПК України, учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповідно до п. 2 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 (далі - Положення), Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи у складі всіх підсистем (модулів).
Пунктом 45 Положення закріплено, що підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі.
Згідно із пунктом 50 Положення суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Отже, цивільним процесуальним законодавством регламентовано право учасника цивільного процесу на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Враховуючи вищевикладене, для забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, враховуючи віддаленість місця знаходження представника позивача, наявну технічну можливість проведення судового засідання в такому режимі, суд вважає за необхідне надати можливість представнику позивачки у цій справі взяти участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів відеоконференцзв`язку.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 212, 260, 261 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника позивачки ОСОБА_1 адвоката БігунВікторії Петрівни про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у цивільній справі №350/1666/24 задоволити.
Судове засідання, яке призначене на 18.11.2024 о 11 год. 30 хв. та всі наступні судові засідання в ході розгляду цивільної справи №350/1666/24 проводити із представником позивачки ОСОБА_2 дистанційно у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відповідно до вимог Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, якій доручити забезпечити проведення відеоконференцій з використанням власних технічних засобів та електронного підпису, з обов`язковою його участю.
Попередити, що відповідно до ч.5 ст.212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали надіслати сторонам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя А.М. Бейко
Суд | Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2024 |
Оприлюднено | 13.11.2024 |
Номер документу | 122938054 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
Бейко А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні