05.11.2024
Справа № 642/3762/24
Провадження № 1-кс/642/3861/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.11.2024 м. Харків
Ленінський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні вприміщенні залисудових засіданьЛенінського районногосуду м.Харкова клопотанняслідчого СВВП №2Харківського районногоуправління поліції№ 3Головного управлінняНаціональної поліціїв Харківськійобласті старшоголейтенанта поліції ОСОБА_3 ,погоджене зпрокурором Новобаварськоїокружної прокуратуриміста Харкова ОСОБА_4 ,про наданнятимчасового доступудо документів,які містятьохоронювану закономтаємницю укримінальному провадженні,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза № 12024221220000649 від 17.04.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 190 КК України,
встановив:
До слідчого судді надійшло вищезазначене клопотання, в якому слідчий просить надати слідчому СВ ВП № 2 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , які містять банківську таємницю, а саме: всієї інформації: дата, час та з якої IP- адреси було здійснено транзакції, повні анкетні дані особи яка реєструвалась (прізвище, ім?я, номер телефону отримувача, адреса мешкання, спосіб оплати, місця доставки замовленого товару, документи, які подавалися на відкриття рахунку та інші відомості, які можуть мати значення для розслідування кримінального провадження на клієнта, який володіє карткою № НОМЕР_1 , та який 14.04.2024 здійснював транзакції за допомогою платіжного сервісу ІНФОРМАЦІЯ_2 за період з 14.04.2024 по теперішній час.
Клопотання обґрунтованотим,що впровадженні СВ ВП № 2 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області знаходиться кримінальне провадження № 12024221220000649від 17.04.2024 року.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 14.04.2024 о 19:00 невстановлена особа отримала доступ до банківської картки " ІНФОРМАЦІЯ_3 " № НОМЕР_2 , після того, як потерпіла ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 знайшла сайт для надання грошової допомоги "ЄДопомога" з посиланням ІНФОРМАЦІЯ_5 , на якому перейшла по фіктивному посиланню на додаток " ІНФОРМАЦІЯ_6 " ІНФОРМАЦІЯ_7 та ввела пароль від свого справжнього додатку. Невстановлена особа, шляхом переказу на невстановлені реквізити, заволоділа грошовими коштами загальною сумою 4317 грн, чим заподіяла матеріальну шкоду.
В ході досудового розслідування до АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » було направлено вимогу в порядку ст. 93 КПК України та ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» з вих. № 5167/119-64/01/16-2024 від 18.04.2024. До ВП № 2 Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області з вх. № 3283 від 06.05.2024 надійшла відповідь на вищевказаний запит з інформацією на оптичному диску. 10.05.2024 вих. № 652д/119-64/16-2024 до СКП ВП № 2 Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області було направлено доручення з метою аналізу інформації на вищевказаному диску. 20.05.2024 до СВ ВІ № 2 Харківського РУП № 3 ГУНІ в Харківській області надійшов рапорт старшого оперуповноваженого СКП ВП № 2 Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_6 про те, що в ході аналізу отриманої інформації було встановлено, що 14.04.2024 з рахунку № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » потерпілої ОСОБА_5 були здійснені сім транзакцій за допомогою платіжного сервісу ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: о 19:35, на суму 100 грн, з комісією в сумі 5 грн, о 19:35, на суму 180 грн, з комісією в сумі 5 грн, о 19:36, на суму 300 грн, з комісією в сумі 5 грн, о 19:37, на суму 400 грн, з комісією в сумі 5 грн, о 19:37, на суму 900 грн, з комісією в сумі 5 грн, о 19:38, на суму 1 500 грн, з комісією в сумі 7,50 грн, о 19:39, на суму 900 грн, з комісією в сумі 5 грн.
В подальшому було проведено тимчасовий доступ в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». В ході аналізу отриманої інформації, було встановлено, що вищевказані транзакції були здійснені на картку № НОМЕР_1 , видану ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на ім?я ОСОБА_7 .
Таким чином, для повного та всебічного розслідування кримінального провадження, встановлення осіб, які можуть бути причетні до скоєння вищезазначеного кримінального правопорушення встановлення інших важливих обставин у кримінальному провадженні необхідно отримати документи, які містять інформацію щодо руху грошових коштів на картці/рахунку та їх власника: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 , за період часу з 14.04.2024 по теперішній час, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », та має доказове значення по справі, а в інший шлях доказів не отримати, тому органу досудового розслідування необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , щодо переліку банківських терміналів, із зазначенням їх точного розташування, через які здійснювалось зняття грошових коштів з рахунку із зазначенням точних дат та часу фактів зняття грошових коштів, та наданням фото- відеозаписів з даних банківських терміналів, які здійснювались під час кожного факту зняття грошових коштів з вказаного рахунку після 14.04.2024, з зазначенням IP- адрес входу до банкінгу, GPS- розташування та МАС- адрес з моменту його відкриття до дати винесення ухвали суду за цим клопотанням.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що інформація щодо руху грошових коштів на банківській картці та рахунку TOB « ІНФОРМАЦІЯ_8 » № НОМЕР_1 , за період з 14.04.2024 по теперішній час, може мати доказове значення по справі, а в інший шлях отримати дану інформацію не надається можливим, тому органу досудового розслідування необхідно отримати тимчасовий доступ до документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо руху коштів на вищевказаній картці.
Представник особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у володінні якого знаходяться документи, доступ до яких просить надати слідчий, не з`явився, про дату та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином.
Прокурор ОСОБА_8 та слідчий ОСОБА_9 у судове засідання не з`явились. Слідчий та прокурор подали через канцелярію суду заяви, в яких просили розглянути клопотання без їх участі на підставі наявних матеріалів справи, клопотання задовольнити.
Відповідно до частини четвертої статті 163 КПК України неприбуття за судовим викликом вказаних осіб без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
На підставі частини четвертої статті 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя доходить висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до частини першої статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до частини першої статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5, 6 частини другої статті 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Згідно зі статтею 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Як зазначено у частині першій статті 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з частинами п`ятою - шостою статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до частини сьомої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що існують обставини, які обгрунтовують вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням, може бути виконане.
Слідчий суддя вважає, що дізнавачем доведено, що документи, про тимчасовий доступ до яких заявлено клопотання, перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (за адресою: АДРЕСА_1 ).
Вищезазначена інформація, до якої слідчий просить надати доступ, у сукупності з іншими документами кримінального провадження, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити відомості, які підлягають доказуванню, неможливо.
Щодо вимоги слідчого про надання тимчасового доступу на час виконання ухвали, суд зазначає, що слідчий не навів підстави, якими обгрунтовує необхідність задоволення цього клопотання саме на час виконання ухвали, тому клопотання підлягає задоволенню щодо надання доступу до відповідної інформації на час постановлення цієї ухвали.
На підставі вищевикладеного слідчий суддя доходить висновку про наявність правових підстав для задоволення клопотання частково.
На підставі викладеного та керуючись статтями 132, 160, 162, 163 КПК України, суд
ухвалив:
клопотання слідчого СВ ВП № 2 Харківського районного управління поліції № 3 Головного управління Національної поліції в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Новобаварської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024221220000649 від 17.04.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 190 КК України задовольнити частково.
Надати слідчому СВ ВП № 2 ХРУП № 3 ГУНІ в Харківській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , які містять банківську таємницю, а саме: всієї інформації: дата, час та з якої IP- адреси було здійснено транзакції,повні анкетні дані особи яка реєструвалась (прізвище, ім?я, номер телефону отримувача, адреса мешкання, спосіб оплати, місця доставки замовленого товару, документи, які подавалися на відкриття рахунку та інші відомості, які можуть мати значення для розслідування кримінального провадження на клієнта, який володіє карткою № НОМЕР_1 , та який 14.04.2024 здійснював транзакції за допомогою платіжного сервісу ІНФОРМАЦІЯ_2 за період з 14.04.2024 по теперішній час.
У задоволеннііншої частиниклопотання - відмовити.
Строк дії ухвали - 2 (два) місяці з дня її постановлення (до 05.01.2025 включно).
Відповідно до частини першої статті 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2024 |
Оприлюднено | 13.11.2024 |
Номер документу | 122938273 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Балабай С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні