Справа №155/1871/24
Провадження №2-о/155/205/24
ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
12 листопада 2024 року місто Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Яремчук С.М., вивчивши заяву Берестечківського психоневрологічного інтернату про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення над нею опіки, заінтересована особа - Орган опіки та піклування Берестечківської міської ради, -
ВСТАНОВИЛА:
11 листопада 2024 року заявник Берестечківський психоневрологічний інтернат звернувся до суду в порядку окремого провадження із заявою про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення над нею опіки, заінтересована особа: Орган опіки та піклування Берестечківської міської ради.
Однак, вважаю, що дану заяву слід залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного), окремого провадження.
Справи про усиновлення, відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Подання заяви має відбуватись з дотриманням певних умов, які передбачені, зокрема, в ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Однак, в порушення зазначених вимог заявником не надано відомостей про наявність або відсутність у нього та у заінтересованої особи електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, заявником не долучено до матеріалів заяви копії довідки МСЕК, яка зазначена у додатках, про що працівниками Горохівського районного суду Волинської області було складено Акт №220 від 11 листопада 2024 року про втрату документів.
Частиною першою статті 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суддя наголошує, що згідно з ч. 4 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Таким чином, заявнику слід виправити недоліки заяви, зазначені у даній ухвалі.
З врахуванням викладеного та відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України заяву Берестечківського психоневрологічного інтернату про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення над нею опіки, заінтересована особа - Орган опіки та піклування Берестечківської міської ради, слід залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення зазначених недоліків.
Приведену у відповідність до ст. 175, 177 ЦПК України заяву, заявнику слід направити суду з копією та копіями доданих до неї документів для сторін.
Керуючись ст. 185, 293 ЦПК України, суддя,
ПОСТАНОВИЛА:
Заяву Берестечківського психоневрологічного інтернату про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення над нею опіки, заінтересована особа - Орган опіки та піклування Берестечківської міської ради - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків терміном, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, роз`яснивши, що в іншому випадку його заява може бути визнана неподаною і повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області С.М. Яремчук
Суд | Горохівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 13.11.2024 |
Номер документу | 122942791 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Горохівський районний суд Волинської області
Яремчук С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні