Справа № 953/10194/24
н/п 2-н/953/2714/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" листопада 2024 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Колесник С.А., розглянувши матеріали справи №953/10194/24 за заявою Житлового кооперативу «Околиця-6» про видачу судового наказу про стягнення солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заборгованості по внеску на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, -
ВСТАНОВИВ:
Представник Житлового кооперативу «Околиця-6» - адвокат Болоховцев Є.О. звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу про солідарне стягнення з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заборгованості по внеску на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території за період з 01.11.2022 по 31.10.2024, яка утворилась за адресою: АДРЕСА_1 у розмірі 12 823 (дванадцять тисяч вісімсот двадцять три) гривні 55 копійок.
Відповідно до ч.1 ст. 160 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 167 ЦПК України за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Вивчивши заяву про видачу судового наказу, вважаю, що необхідно відмовити у видачі судового наказу, виходячи з наступного.
Відповідно до Інформаційної довідки з Реєстру територіальної громади міста Харкова від 06.11.2024 вбачається, що у квартирі АДРЕСА_2 зареєстровано четверо осіб, а саме троє повнолітніх: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 та малолітній ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У заяві Житлового кооперативу «Околиця-6» просить солідарно стягнути з боржників заборгованість, у тому числі із малолітнього ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.1 ст. 30 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) цивільну дієздатність має фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними. Цивільною дієздатністю фізичної особи є її здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов`язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.
Згідно з ч.1 ст. 34 ЦК України повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття).
Дані обставини перешкоджають розгляду заяви по суті та видачі судового наказу.
Пунктом 9 Постанови Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ від 23 грудня 2011 року «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження» передбачено, що питання наявності спору про право вирішується суддею у кожному конкретному випадку, виходячи із характеру та обґрунтованості заявленої матеріально-правової вимоги і документів, доданих до заяви.
Відповідно до п. 10 вищевказаної Постанови норми ЦПК України не передбачають можливості часткового задоволення заяви про видачу судового наказу, оскільки він видається лише за умови безспірності вимог.
Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу.
Про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.
Таким чином, із заяви та доданих до неї матеріалів не вбачається виникнення права грошової вимоги на заявлені до стягнення суми заборгованості, а тому у видачі судового наказу належить відмовити.
Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку про відмову у видачі судового наказу про стягнення солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заборгованості по внеску на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території за період з 01.11.2022 по 31.10.2024, яка утворилась за адресою: АДРЕСА_1 у розмірі 12823 (дванадцять тисяч вісімсот двадцять три) гривні 55 копійок.
Керуючись ст.ст. 27, 160, 161, 162, 165, 166, 259, 260 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Відмовити у видачі судового наказу за заявою Житлового кооперативу «Околиця-6» про видачу судового наказу про стягнення солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заборгованості по внеску на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території.
Роз`яснити заявнику, що відповідно до ч. 1 ст. 166 ЦПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складання судового рішення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Повний текст ухвали складений та підписаний 11 листопада 2024 року.
Суддя С.А. Колесник
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2024 |
Оприлюднено | 13.11.2024 |
Номер документу | 122946196 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Колесник С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні