печерський районний суд міста києва
Справа № 757/49490/24-к
пр. 1-кс-42312/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2024 року м. Київ
Печерський районний суд міста Києва у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
з участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12024000000000066 від 10.01.2024,
УСТАНОВИВ:
Короткий виклад обставин клопотання
До слідчого судді надійшло клопотання сторони кримінального провадження про накладення арешту на майно, а саме: на земельну ділянку з кадастровим номером: 1822384400:08:000:0009, власником якої є територіальна громада, Ушомирська сільська рада (код ЄДРПОУ 04348131) з забороною відчуження, розпорядження, надання в користування (оренду) і користування та зміни її цільового призначення.
Як вбачається з клопотання, Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні № 12024000000000066 від 10.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 240 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що група осіб, діючи за попередньою змовою, організувала незаконний видобуток корисних копалин - граніт з родовищ на території Коростенського району Житомирської області.
Крім того, встановлено, що працівники, службові особи ТОВ "ТЕХРОЗРОБКА" (код ЄДРПОУ 38115738) та інші юридичні і фізичні особи на території Житомирської області здійснюють незаконний видобуток корисних копалин поза межами координат на які надано спеціальний дозвіл.
Арешт прокурорпросив накласти з метою збереження речових доказів.
Явка сторін кримінального провадження
Прокурорподав заяву про розгляд клопотання без його участі. Вимоги клопотання підтримав у повному обсязі.
Представник власника майна в судове засідання не прибув, будучи належно повідомленим про день, час та місце розгляду справи.
Відповідно до положень ст. 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.
Правове обґрунтування
Статтею 2 КПК України передбачено, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).
Вилучене майно є речовим доказом у кримінальному провадженні та може містити в собі інформацію щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно з п. 1 ч. 2 статті 167 КПК України підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та/або зберегли на собі його сліди.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Враховуючи положення ст. 170 КПК України, арешт майна може передбачати заборону будь-якій особі розпоряджатися будь-яким чином та використовувати його майно, яке набуте внаслідок кримінального правопорушення та зберегло сліди злочинних дій. Отже, вищезазначені предмети підпадають під визначений кримінальним процесуальним законодавством перелік майна, на яке може бути накладений арешт.
З наведених підстав арешт майна у виді вилучення вказаного речового доказу є необхідним заходом, що забезпечить дієвість розслідування у кримінальному провадженні та збереження речового доказу.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є, зокрема, доказом злочину.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК.
Мотиви слідчого судді
Дослідивши матеріали справи та враховуючи, що згідно листа Ушомирської сільської ради Коростенського району Житомирської області за вих. № 838/02-20 від 02.10.2024 встановлено, що на земельну ділянку із кадастровим номером 1822384400:08:000:0009 площею 48,0334 га договір оренди Ушомирською сільською радою не укладався, тобто на вказаній земельній ділянці здійснюється видобуток корисних копалин без належних правових підстав для її використання, а тому вище вказана земельна ділянка відповідає критеріям, вказаним у ст. 98 КПК України, та могла використовуватись підозрюваним як знаряддям вчинення кримінального правопорушення, містити на собі сліди злочину та відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про арешт майна з метою забезпечення кримінального провадження та можливого використання майна як доказу у вказаному кримінальному провадженні.
На підставі викладеного вище, керуючись ст. 170, 173, 309, 376 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання - задовольнити.
Накласти арешт на майно, а саме: на земельну ділянку з кадастровим номером: 1822384400:08:000:0009, власником якої є територіальна громада, Ушомирська сільська рада (код ЄДРПОУ 04348131) з забороною відчуження, розпорядження, надання в користування (оренду) і користування та зміни її цільового призначення.
Заборонити державним реєстраторам прав на нерухоме майно та органам державної реєстрації прав (в тому числі Міністерству юстиції України та його територіальним органам, виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській, Севастопольській міській, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям, акредитованим суб`єктам, нотаріусам, іншим особам та органам, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень») вчиняти будь-які реєстраційні дії, в тому числі, але не обмежуючись, державну реєстрацію права власності та інших речових прав, державну реєстрацію обтяжень речових прав, скасування державної реєстрації речових прав та їх обтяжень, а також вносити до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно записи про державну реєстрацію права власності та інших речових прав та їх обтяжень, записи про скасування державної реєстрації речових прав та їх обтяжень, зміни до таких записів, щодо земельної ділянки з кадастровим номером 1822384400:08:000:0009.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_4
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122947364 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Гуртова Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні