Ухвала
від 11.11.2024 по справі 183/11575/24
НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 183/11575/24

№ 2/183/4740/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

11 листопада 2024 року м. Самар

Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Парфьонов Д. О., розглянувши матеріали позовної заяви Профспілки працівників банківського та фінансового сектору, ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «УКРСИББАНК» про визнання бездіяльності роботодавця неправомірною, встановлення факту мобінгу,

В С Т А Н О В И В:

07 листопада 2024 року до суду надійшла вказана позовна заява, передана головуючому судді 11 листопада 2024 року. У позовній заяві позивачі просять:

визнати неправомірною бездіяльність Акціонерного товариства «УКРСИББАНК» не пізніше як за три місяці до намічуваних звільнень щодо надання Профспілці працівників банківського та фінансового сектору інформації щодо ліквідації структурного підрозділу - Центру стратегії та фінансового контролю АТ «УКРСИББАНК», включаючи інформацію про причини наступних звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про терміни проведення звільнень, а також непроведення консультацій з з Профспілкоюпрацівників банківського та фінансового сектору про заходи щодо запобігання звільненням чи зведенню їх кількості до мінімуму або пом`якшення несприятливих наслідків будь-яких звільнень;

визнати факт мобінгу ОСОБА_1 з боку АТ «УКРСИББАНК» у формі невручення пропозицій посад під час вивільнення в порядку ч. 3 ст. 49-2 КЗпП України.

Розглянувши подані матеріали, вбачаються підстави для залишення позовної заяви без руху, виходячи з такого.

За ч. 1 ст. 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.

Згідно з ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява, окрім іншого, повинна містити:

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Так, подана за допомогою системи «Електронний суд» позовна заява не містить:

- відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету позивача-1, відповідача;

- відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, зокрема і щодо: результатів розгляду справи, вказаної у відповіді відповідача на адвокатський запит представника; звернень позивача-2 зі скаргою до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю;

- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Також, за п. 4 ч. 2 ст. 43 ЦПК України учасники справи зобов`язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.

Згідно з ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Так, звертаючись з позовом до суду позивачем-1 вказано, що 03 лютого 2019 року установчими зборами за участі працівників Акціонерного товариства «УКРСИББАНК» створено Профспілку працівників банківського та фінансового сектору та ухвалено її Статут.

Водночас, копії вказаного статуту позивачем-1 до позовну не надано, як і не долучено установчих документів позивача-1, отримання доступу до таких в електронній формі також не є можливим.

Крім того, згідно з ч. 4 ст. 175 ЦПК України якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

За ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

В позовній заяві позивачі вказують, що звільнені від сплати судового збору на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір». Доказів сплати судового збору суду не подано, в позовній заяві в якості додатків до позову не вказано.

Водночас, за п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Так, подана позовна заява не містить ані вимог про стягнення заробітної плати, ані вимог про поновлення на роботі. Вимоги позовної заяви, отриманої судом, стосуються визнання неправомірною бездіяльності відповідача щодо ненадання позивачу-1 інформації (не вчинення дій, передбачених нормами КЗпП України) та встановлення факту мобінгу.

Відповідно до підпункту 2 пункту 1 частити 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з Законом України «Про державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні з 01 січня 2024 року становить 3028,00 грн.

Так, ураховуючи обґрунтування позовної заяви позивачем-1, який є юридичною особою, заявлені вимоги про визнання неправомірною бездіяльності відповідача. Таким чином розмір судового збору за цією вимогою становить 3 028,00 грн.

Позивачем-2 заявлені вимоги про встановлення факту мобінгу. Таким чином розмір судового збору за цією вимогою становить 1 211,20 грн.

Відповідно, Профспілці працівників банківського та фінансового сектору та ОСОБА_1 , кожному окремо, належить сплатити судовий збір у вказаному розмірі, надавши суду докази такої сплати.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням зазначеного, відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, позовна заява підлягає залишенню без руху з повідомленням про це позивачів і наданням їм строку для усунення зазначених недоліків 3 дні з дня отримання копії цієї ухвали, - шляхом: подання уточненої позовної заяви з усунутими недоліками, з її копією для відповідача, подання позивачами всіх наявних у них доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги; сплати позивачем-1 судового збору у розмірі 3028,00 грн з поданням документа про його сплату; сплати позивачем-2 судового збору у розмірі 1211,20 грн з поданням документа про його сплату.

На підставі викладеного, керуючись ст. 175, 176, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя, -

У Х В А Л И В:

позовну заяву Профспілки працівників банківського та фінансового сектору, ОСОБА_1 залишити без руху.

Надати Профспілці працівників банківського та фінансового сектору та ОСОБА_1 триденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків позовної заяви шляхом:

¦надання позовної заяви у новій редакції, оформленій відповідно до вимог чинного законодавства (ст. 175 ЦПК України), з копіями для відповідача із зазначенням у ній:

- відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету позивача-1, відповідача;

- відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, зокрема і щодо: результатів розгляду справи № 754/2947/22; звернень позивача-2 зі скаргою до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю;

- зазначення щодо наявності у позивачів або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

¦подання до позовної заяви всіх наявних у Профспілки працівників банківського та фінансового сектору доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (статуту, установчих документів Профспілки);

¦сплати Профспілкою працівників банківського та фінансового сектору судового збору у розмірі 3028,00 гривень, з поданням суду документів про його сплату для долучення до матеріалів справи;

¦сплати ОСОБА_1 судового збору у розмірі 1 211,20 гривень, з поданням суду документів про його сплату для долучення до матеріалів справи.

Роз`яснити позивачам, що у разі невиконання цієї ухвали, у зазначені вище строки, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Копію ухвали направити представникові позивача-1 та позивачеві-2.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud0427/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала може бути оскаржена лише в частині визначення розміру судових витрат до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги заявником протягом 15 днів, починаючи з наступного за днем отримання її копії. В іншій частині ухвала окремому оскарженню не підлягає.

Ухвала суду складена і підписана 11 листопада 2024 року.

Суддя Д. О. Парфьонов

СудНовомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення11.11.2024
Оприлюднено13.11.2024
Номер документу122949216
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —183/11575/24

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Парфьонов Д. О.

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Парфьонов Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні