Справа № 302/1611/24
Провадження 2-о/302/121/24
Номер рядка звіту 26
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12.11.2024 селище Міжгір`я
Міжгірський районний суд Закарпатської області
в складі: головуючого судді Повідайчика О.І.,
за учатсі секретаря судового засідання Сита Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с-ще Міжгір`я цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Хустський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про надання права на шлюб,
В С Т А Н О В И В :
01 листопада 2024 року заявниця ОСОБА_1 звернулася до Міжгірського районного суду Закарпатської області із заявою про надання їй права на шлюб.
На обґрунтування поданої заяви зазначає, що вона, ОСОБА_1 , народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає по АДРЕСА_1 . У 2024 році вона познайомилася із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та між нею та ОСОБА_2 склалися дуже теплі і щирі стосунки, вони мають взаємні міцні почуття любові та поваги один до одного та прийняли рішення укласти шлюб. Також заявниця зазначила, що на теперішній час вона є вагітною, термін вагітності становить 6-7 тижнів, тому вона та ОСОБА_2 мають намір офіційно зареєструвати (укласти) шлюб в органі РАЦС, створити сім`ю, щоб їхня майбутня дитина народилася у повноцінній зареєстрованій сім`ї. Звернувшись до Хустського відділу ДРАЦС у Хустському районі Закарпатської області, з метою подати заяву про реєстрацію шлюбу, їм було роз`яснено, що оскільки їй ще не виповнилося 18 років, то вона вважається особою, яка не досягла віку, з якого можна зареєструвати шлюб, як це передбачено сімейним законодавством України. За цих підстав, до заяви необхідно подати судове рішення про надання права на укладення шлюбу.
Ухвалою Міжгірського районного суду Закарпатської області від 04 листопада 2024 року заяву ОСОБА_1 прийнято до розгляду та відкрито провадження по справі в порядку окремого провадження.
В судове засідання заявниця ОСОБА_1 не з`явилася, про день та час розгляду справи була повідомлена судом своєчасно та належним чином, проте на адресу суду подано письмову заяву в якій вона просить заяву про надання права на шлюб розглянути за її відсутності, заявлені вимоги підтримує у повному обсязі, просить заяву задовольнити за обставинами, які викладені у ній.
Зацікавлена особа: ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, про день та час розгляду справи був повідомлений судом своєчасно та належним чином, проте подав до суду заяву, в якій просить розглянути заяву ОСОБА_1 за його відсутності, заявлені вимоги, викладені у її заяві про надання права на шлюб, підтримує у повному обсязі та просить таку задовольнити у повному обсязі.
В судове засідання представник заінтересованої особи ОСОБА_3 (матері заявниці) адвокат РішкоС.І. не з`явився, про день та час розгляду справи був повідомлений судом своєчасно і належним чином, проте на адресу суду надано заяву, в якій просить заяву ОСОБА_1 про надання права на шлюб розглядати за його відсутності та відсутності ОСОБА_3 , заявлені ОСОБА_1 вимоги про надання права на шлюб підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити за викладеними у заяві підставами.
Представник заінтересованої особи Хустського відділу ДРАЦСу у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції в судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомленим про час і місце розгляду справи, що підтверджується довідкою про доставку 05.11.2024 електронного листа, однак причини неявки суду не повідомлено.
Повно та всебічно з`ясувавши обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи, давши їм оцінку у сукупності з оголошеними та дослідженими матеріалами справи, суд вважає, що подана ОСОБА_1 заява підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст.51 Конституції України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка.
Згідно ст.4 Сімейного кодексу України, особа, яка досягла шлюбного віку, має право на створення сім`ї. У випадках, передбачених частиною другою статті 23 цього Кодексу, сім`ю може створити особа, яка не досягла шлюбного віку. Сім`ю може створити особа, яка народила дитину, незалежно від віку.
У відповідності до вимог ст.22 Сімейного Кодексу України шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.
Положеннями ч.2 ст.23 Сімейного Кодексу України передбачено, що за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Пунктом 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, які враховуються судом як стала практика право засування відповідних норм матеріального права, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» №11 від 21.12.2007 року встановлено, що головним критерієм для задоволення заяви про надання права на шлюб є встановлення судом факту про відповідність такого права інтересам заявника.
Крім того, виходячи з положень п.2 вказаної Постанови Пленуму Верховного Суду України, суд надає право на шлюб (а не знижує шлюбний вік), а також рішення суду має містити прізвище, ім`я, по батькові особи, право на шлюб з якою надається судом.
Відповідно до ч.3 ст.293 ЦПК України у порядку окремого провадження розглядаються також справи про надання права на шлюб.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 (а.с.7), паспортом громадянина України № НОМЕР_2 (а.с.5) та з якого вбачається, що ОСОБА_1 на теперішній час досягла 16-річного віку.
Як вбачається з довідки №441, виданої 19.08.2024 КНП ЛПУ «Міжгірська районна лікарня» Міжгірської селищної ради Хустського району Закарпатської області, станом на 19.08.2024 ОСОБА_1 є вагітною, строк якої становить 6-7 тижні (а.с.8).
Відтак, беручи до уваги ті обставини, що заявниця ОСОБА_1 не досягла шлюбного віку, на теперішній час є вагітною, що підтверджується медичними документами, наявними у справі, та ОСОБА_1 має намір народити дитину у шлюбі, зареєструвавши шлюб із ОСОБА_2 , тому суд вважає, що надання права на шлюб відповідає інтересам заявниці ОСОБА_1 .. Крім того, між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 склалися теплі та щирі стосунки, вони мають взаємні почуття любові та поваги один до одного, спільні погляди на життя та плани на майбутнє, що підтверджується наданими ними заявами, матеріалами цивільної справи та не оспорюється іншими учасниками цивільного процесу.
Враховуючи надані суду медичні документи, видані КНП ЛПУ «Міжгірська РЛ» Міжгірської селищної ради Хустського району Закарпатської області на підтвердження вагітності заявниці ОСОБА_1 та з урахуванням вищенаведених підстав суд вважає, що подана ОСОБА_1 заява про надання права на шлюб відповідає її інтересам, а тому підлягає задоволенню у повному обсязі.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 22, 23 СК України, ст. 9, 12, 13, 81, 259, 263-265, 268, ч.3 ст.293 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Хустський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про надання права на шлюб, задовольнити.
Надати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_3 ), право на шлюб з громадянином України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (зареєстрований та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_3 ).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Закарпатського апеляційного суду безпосередньо протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.
Головуючий суддя: О.І. Повідайчик
Суд | Міжгірський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122950884 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи, що виникають із сімейних правовідносин, з них: про надання права на шлюб |
Цивільне
Міжгірський районний суд Закарпатської області
Повідайчик О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні