Ухвала
від 12.11.2024 по справі 521/18382/24
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 521/18382/24

Провадження № 2/521/7210/24

УХВАЛА

про залишення без руху

12 листопада 2024 року м. Одеса

Суддя Малиновськогорайонного судуміста ОдесиГаношенко С.А.,розглянувши матеріалицивільної справиза позовом ОСОБА_1 до Одеської міської ради, третьої особи: Малиновської державної нотаріальної контори, про визнання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач 07.11.2024 року звернувся до Малиновського районного суду міста Одеси з позовом до Одеської міської ради, третьої особи: Малиновської державної нотаріальної контори, про визнання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, який отримано суддею 08.11.2024 року.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі суддя встановив наступне.

Під час вивчення матеріалів указаної позовної заяви судом встановлено її невідповідність вимогам цивільного процесуального законодавства.

Перевіривши позовну заяву та додані до неї документи, приходжу до висновку, що позовна заява подана з порушенням вимог ст. 175 ЦПК України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху виходячи з наступного.

Статтями 174-177 ЦПК Українивстановлені вимоги до заяв по суті справи, які подаються учасниками справи до суду.

Відповідно до 1ст. 177 ЦПК Українипозивач повинен додати до позовноїзаяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43 цього Кодексу.

Позовна заява подана до суду не в електронній формі шляхом направлення поштою до суду, а тому відповідно до чинного законодавства позивач повинен додати до позовної заяви її копію та копії всіх додатків, що додаються до неї, для відповідача та третьої особи.

Відповідно доч.1ст.48ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.

Проте у позовній заяву ОСОБА_1 вказує себе заявником, що суперечить ЦПК України, оскільки відповідно до ч. 3, 4ст. 294 ЦПК Українисправи окремогопровадження розглядаютьсясудом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом. Справи окремого провадження суд розглядає за участюзаявника і заінтересованих осіб.

Також, слід зазначити, що позивач звернувся до суду з вимогою про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Як роз`яснено у п. 24постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» № 7 від 30 травня 2008 року, суди відкривають провадження в такій справи у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина другастатті 1272 ЦК України), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, не прийняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особи відповідальних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

У постанові Верховного Суду від 30 квітня 2020 року у справі № 352/382/18 зазначено, що позов спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини, про визначення йому додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини порушує права іншого спадкоємця, який спадщину прийняв, а тому належними відповідачами у спорах про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини є спадкоємці, які прийняли спадщину. За відсутності таких спадкоємців відповідачем виступає територіальна громада в особі органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Аналогічні висновки викладені зокрема у постановах Верховного Суду від 25 березня 2020 року по справі № 140/871/16-ц (провадження № 61-38046св18), від 15 січня 2020 року по справі № 200/9984/16-ц (провадження № 61-11977св19).

Отже, відповідачами у спорах про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини є спадкоємці, які прийняли спадщину, а при відсутності спадкоємців або неприйняття ними спадщини чи відмови від неї - територіальні громади в особі органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, якою є Одеська міська рада.

Однак позивачем не надано відмову Малиновської державної нотаріальної контори, яка відмовила ОСОБА_1 у прийнятті спадщини після померлої її матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Тобто, подана позовна заява не відповідає вимогам, встановленим законодавством.

Вищевикладене не дає підставу суду зробити висновок про належне оформлення позовної заяви у відповідності до ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

З огляду на вищенаведене, суддя приходить до висновку, що подана позовна заява не відповідає вимогам, встановленим законодавством та підлягає залишенню позовної заяви без руху, для усунення вказаних недоліків в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Отже, з огляду на викладене суд приходить до висновку про залишення позову без руху та надання позивачу строку для їх усунення.

Заяву про усунення недоліків разом з виправленою позовною заявою та долученими документами необхідно надати до Малиновського районного суду м. Одеси через канцелярію суду.

Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 258, 260 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Одеської міської ради, третьої особи: Малиновської державної нотаріальної контори, про визнання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини залишити без руху.

Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.

У разі не усунення зазначених недоліків у встановлений строк позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.

Ухвала набуває законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Сергій ГАНОШЕНКО

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення12.11.2024
Оприлюднено14.11.2024
Номер документу122951534
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —521/18382/24

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Ганошенко С. А.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Ганошенко С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні