Ухвала
від 12.11.2024 по справі 910/5621/24
ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"12" листопада 2024 р. Справа№ 910/5621/24

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Остапенка О.М.

суддів: Отрюха Б.В.

Сотнікова С.В.

розглянувши матеріали апеляційної скарги розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Ампір Капітал" арбітражного керуючого Литвиненка Сергія Сергійовича на ухвалу Господарського суду міста Києва від 15.10.2024 року

за заявою розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Ампір Капітал" арбітражного керуючого Литвиненка Сергія Сергійовича

до особи, яка може отримати процесуальний статус відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Тамерлайн"

про забезпечення позову до пред`явлення позову

в межах справи № 910/5621/24 (суддя Чеберяк П.П.)

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Онікс"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія

"Ампір Капітал"

про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.10.2024 року у справі №910/5621/24 у задоволенні заяви розпорядника майна ТОВ "Фінансова компанія "Ампір Капітал" арбітражного керуючого Литвиненка С.С. про забезпечення позову до пред`явлення позову відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеною ухвалою місцевого господарського суду, розпорядник майна ТОВ "ФК "Ампір Капітал" арбітражний керуючий Литвиненко С.С. звернувся до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду міста Києва від 15.10.2024 у справі №910/5621/24 та прийняти нове рішення, яким заяву про забезпечення позову до пред`явлення позову задовольнити в повному обсязі.

Протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 21.10.2024 апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя Остапенко О.М., судді: Сотніков С.В., Отрюх Б.В.

Ухвалою суду від 28.10.2024 вищевказаною колегією суддів відкладено вирішення питання про відкриття чи відмову у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою розпорядника майна ТОВ "Фінансова компанія "Ампір Капітал" арбітражного керуючого Литвиненка С.С. на ухвалу Господарського суду міста Києва від 15.10.2024 року у справі №910/5621/24, повернення даної апеляційної скарги або залишення її без руху до надходження матеріалів справи до Північного апеляційного господарського суду та витребувано у Господарського суду міста Києва матеріали справи №910/5621/24.

07.11.2024 року супровідним листом Господарського суду міста Києва №910/5621/24/6367/24 від 06.11.2024 року витребувані матеріали даної справи надійшли до Північного апеляційного господарського суду.

Розглянувши апеляційну скаргу та додані до неї документи, апеляційний суд дійшов висновку, що вона має бути залишена без руху з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 6 ст. 12 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Так, статтею 258 ГПК України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги, відповідно до частини третьої якої до апеляційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до господарського суду апеляційної скарги на ухвалу суду судовий збір сплачується у розмірі 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб (пп. 7 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI).

Зазначене положення стосується подання апеляційних і касаційних скарг на всі без винятку ухвали господарського суду, які підлягають оскарженню, незалежно від того, чи передбачено Законом №3674-VI справляння судового збору за подання тих заяв, за результатами розгляду яких виносяться відповідні ухвали (правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 29.05.2018 року у справі №915/955/15 та в подальшому знайшла своє відображення у постанові Верховного Суду у складі суддів об`єднаної палати Касаційного господарського суду від 24.07.2020 року у справі №911/4241/15).

Згідно ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Абзацом 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" з 1 січня 2024 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 3028 гривень.

Скаржником в апеляційному порядку оскаржується ухвала Господарського суду міста Києва від 15.10.2024 року у справі №910/5621/24 про відмову у задоволенні заяви про забезпечення позову до пред`явлення позову, а відтак за подання даної апеляційної скарги за допомогою системи "Електронний суд" апелянтом мало бути сплачено судовий збір у розмірі 2422,40 грн., який розраховано шляхом помноження 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028 грн.) на коефіцієнт пониження розміру ставки судового збору (0,8).

Але, апелянтом, в порушення ст. 258 ГПК України, не подано жодних доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги у даній справі.

При цьому, в апеляційній скарзі апелянт вказує на те, що його звільнено від сплати судового збору на підставі п.7 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".

З цього приводу колегія суддів зазначає, що Згідно п. 7 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються громадяни, які у випадках, передбачених законодавством, звернулися із заявами до суду, щодо захисту прав та інтересів інших осіб.

Апелянт у даному випадку - арбітражний керуючий Литвиненко С.С., вважає себе саме таким громадянином, який у випадку передбаченому законом, звертається із даною апеляційною скаргою до суду щодо захисту прав та інтересів іншої особи, а саме -ТОВ "Фінансова компанія "Ампір Капітал".

Однак, дане твердження арбітражного керуючого Литвиненка С.С. є безпідставним, виходячи із наступного.

Згідно приписів КУзПБ арбітражний керуючий - фізична особа, яка отримала відповідне свідоцтво та інформація про яку внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

Розпорядник майна - арбітражний керуючий, призначений господарським судом для здійснення процедури розпорядження майном.

Про призначення розпорядника майна виноситься ухвала.

Арбітражним керуючим може бути громадянин України, який має вищу юридичну або економічну освіту другого (магістерського) рівня, загальний стаж роботи за фахом не менше трьох років або не менше одного року після отримання відповідної вищої освіти на керівних посадах, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.

Арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право звертатися до суду у випадках, передбачених цим Кодексом.

Отже, звертаючись до суду в установленому законом порядку, арбітражний керуючий Литвиненко С.С. діє не як фізична особа-громадянин в інтересах іншої особи, а здійснює свої повноваження за КУзПБ і виступає у якості розпорядника майна ТОВ "Фінансова компанія "Ампір Капітал". Тобто твердження про те, що Литвиненка С.С. слід вважати звільненим від сплати судового збору за подання даної апеляційної скарги є помилковим.

Частиною 2 статті 260 ГПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.

У свою чергу, частина 1 ст. 174 ГПК України містить положення, відповідно до якого суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст. 174 ГПК України).

За таких обставин, апеляційна скарга розпорядника майна ТОВ "Фінансова компанія "Ампір Капітал" арбітражного керуючого Литвиненка С.С. на ухвалу Господарського суду міста Києва від 15.10.2024 року у справі №910/5621/24 підлягає залишенню без руху у зв`язку з неподанням доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі з визначенням строку для усунення недоліків апеляційної скарги, зокрема, надати докази сплати судового збору у розмірі 2422,40 грн.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 234, 255, 258, 260 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд -

УХВАЛИВ:

1.Апеляційну скаргу розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Ампір Капітал" арбітражного керуючого Литвиненка Сергія Сергійовича на ухвалу Господарського суду міста Києва від 15.10.2024 року у справі №910/5621/24 залишити без руху.

2.Надати розпоряднику майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Ампір Капітал" арбітражному керуючому Литвиненку Сергію Сергійовичу строк не більше десяти днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених у мотивувальній частині ухвали.

3.Попередити скаржника, що у разі невиконання вимог зазначеної ухвали суду у встановлений пунктом 2 її резолютивної частини строк, апеляційна скарга вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.

4.Копію ухвали надіслати учасникам провадження у справі.

Головуючий суддя О.М. Остапенко

Судді Б.В. Отрюх

С.В. Сотніков

СудПівнічний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення12.11.2024
Оприлюднено14.11.2024
Номер документу122952806
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —910/5621/24

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 12.11.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Остапенко О.М.

Ухвала від 12.11.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Остапенко О.М.

Ухвала від 12.11.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Остапенко О.М.

Ухвала від 12.11.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Остапенко О.М.

Ухвала від 23.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 23.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні