Ухвала
від 12.11.2024 по справі 910/12519/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення зустрічної позовної заяви без руху

м. Київ

12.11.2024Справа № 910/12519/24

Господарський суд міста Києва у складі судді Маринченка Я.В., розглянувши матеріали за зустрічним позовом Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам`яток історії, культури і заповідних територій до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Архіград» про зобов`язання вчинити дії, у справі №910/12519/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Архіград» до Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам`яток історії, культури і заповідних територій про стягнення 339594,51 грн,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Архіград» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам`яток історії, культури і заповідних територій про стягнення 339594,51 грн.

Ухвалою Господарського суд міста Києва від 17.10.2024 відкрито провадження у справі №910/12519/24.

04.11.2024 через систему Електронний суду до Господарського суду міста Києва від Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам`яток історії, культури і заповідних територій надійшла зустрічна позовна заява.

Розглянувши матеріали даної зустрічної позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.

Відповідно до ч.4 ст.180 Господарського процесуального кодексу України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 162, 164, 172, 173 цього Кодексу.

Крім того, відповідно до п.4 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

У своїй позовні заяві, Київський науково-методичний центр по охороні, реставрації та використанню пам`яток історії, культури і заповідних територій просить суд зобов`язати ТОВ Будівельна компанія «Архіград» безоплатно переробити проектно-кошторисну документацію по об`єкту «Ремонтно-реставраційні роботи монументу на честь надання м. Києву Магдебурзького права (пам`ятка історії національного значення - охоронний № 260035-Н, постанова Кабінету Міністрів України від 03.09.2009 № 928; пам`ятки архітектури національного значення - колона Магдебурзького права, охоронний №31, постанова Ради Міністрів Української РСР від 24.08.1963 № 970) за адресою: м. Київ, Подільський район, Набережне Шосе, 8. Коригування» у відповідність до умов договору та вимог чинного законодавства та передати її Київському науково - методичному центром по охороні, реставрації та використанню пам`яток історії, культури і заповідних територій.

Суд зазначає, що позовні вимоги мають бути сформульовані чітко і не залежати від настання тих чи інших обставин, а тому позивач вправі визначати один чи кілька способів захисту, які, однак, не будуть альтернативними чи обґрунтовуватись відповідними застереженнями щодо настання чи ненастання певних обставин тощо.

При цьому, суд зауважує, що судове рішення за результатами вирішення спору не може бути абстрактним або умовним, а повинно містити відповідні до закону або договору способи захисту прав та інтересів позивача з чітко визначеним переліком вимог.

Однак, всупереч наведеному, вищезазначена позовна вимога сформульована позивачем нечітко та не конкретно, зокрема, не вказано в якій саме частині проектно-кошторисної документації заявник просить зобов`язати відповідача її переробити та не вказано, яким саме умовам Договору та вимогам чинного законодавства України вона має відповідати.

Крім того, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з положеннями ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028 грн.

Згідно з п.п. 1, 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Також, відповідно до ч.3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору

Судом встановлено, що Київським науково-методичним центром по охороні, реставрації та використанню пам`яток історії, культури і заповідних територій зустрічну позовну заяву подано за допомогою системи «Електронний суд».

Як убачається із вказаної зустрічної позовної заяви, заявником заявлено 1 немайнову вимогу, за яку, враховуючи вищевказані положення законодавства, судовий збір підлягав сплаті в розмірі 2422,40 грн.

Суд зазначає, що документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення поштового зв`язку, які прийняли платіж, платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.

Проте, заявником не надано суду доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною четвертою цієї статті, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу. (ч. 5 статті 180 ГПК України)

Відповідно до ч.1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд зазначає, що заявнику необхідно подати заяву в якій чітко та конкретно сформулювати зустрічну позовну вимогу спрямовану на захист порушеного права заявника у передбачений законом спосіб, зокрема, вказати в якій саме частині проектно-кошторисної документації заявник просить зобов`язати відповідача її переробити та вказати яким саме умовам Договору та вимогам чинного законодавства України вона має відповідати, а також необхідно надати належні та допустимі докази сплати судового збору в розмірі 2422,20 грн.

Керуючись ст. 162, 164, 172, 174, 180, 232, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Залишити зустрічну позовну заяву Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам`яток історії, культури і заповідних територій без руху.

Встановити Київському науково-методичному центру по охороні, реставрації та використанню пам`яток історії, культури і заповідних територій строк на усунення недоліків зустрічної позовної заяви протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Дата підписання: 12.11.2024.

Суддя Я.В. Маринченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.11.2024
Оприлюднено14.11.2024
Номер документу122955535
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —910/12519/24

Ухвала від 25.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 12.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 17.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні