Ухвала
від 11.11.2024 по справі 922/2585/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"11" листопада 2024 р.м. ХарківСправа № 922/2585/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді: Міньковського С.В.

розглянувши справу

за заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_1 про неплатоспроможність

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою суду від 24.09.2024 суд відкрито провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи-підприємця Борзова Миколи Миколайовича (ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , громадянин України); введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру реструктуризації боргів боржника; призначено керуючим реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ) арбітражного керуючого Караченцева Юрія Леонідовича (свідоцтво № 361 від 26.02.2013); встановлено керуючому реструктуризацією боржника строк до 24.10.2024 для подачі до Господарського суду Харківської області відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду; встановлено строк проведення керуючим реструктуризацією виявлення, складання опису майна боржника (інвентаризації) та визначення його вартості до 08.11.2024; встановлено керуючому реструктуризацією боржника строк для підготовки та подання до Господарського суду Харківської області плану реструктуризації боргів боржника до 25.11.2024; попереднє засідання господарського суду призначено на 05.11.2024.

Оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 опубліковано на веб-сайті судової влади 24.09.2024 за № 74129; встановлено строк до 24.10.2024 року для подання заяв із грошовими вимогами до боржника.

Ухвалою суду від 05.11.2024 в попередньому засіданні зобов`язано керуючого реструктуризацією боргів боржника - арбітражного керуючого Караченцева Юрія Леонідовича письмово повідомити кредиторів зазначених боржником у заяві про відкриття провадження у справі та заборгованість перед якими стала підставою для відкриття судом провадження у справі про неплатоспроможність, щодо правових наслідків неподання ними у порушення вимог частини першої статті 45 КУзПБ заяви з грошовими вимогами до боржника; призначено судове засідання для вирішення питання про перехід до наступної судової процедури (процедури погашення боргів) чи закриття провадження у справі № 922/2585/24 на 03.12.2024 р.

До господарського суду 06.11.2024, надійшла заява Акціонерного товариства "Таскомбанк" подана представником ОСОБА_2 , в якій представник просить суд визнати вимоги Акціонерного товариства "Таскомбанк" до ОСОБА_1 на загальну суму 68774,90 грн, а також судовий збір в розмірі 6056,00 грн та включити їх до реєстру вимог кредиторів.

Розглянувши подану заяву кредитора та додані до заяви документи, суд зазначає наступне.

Згідно ч. 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, ГПК України, іншими законами України.

Порядок звернення кредиторів із вимогами до боржника у справі про банкрутство юридичних осіб та порядок розгляду судом відповідних заяв регламентовані, зокрема, статтями 45, 46, 47 КУзПБ.

Приписами частини першої статті 46 КУзПБ передбачено, що господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу.

Разом з тим, суд зазначає, що заяву від імені АТ "Таскомбанк" подано ОСОБА_2 , процесуальну дієздатність якої не підтверджено належним чином.

Відповідно до ч. 1 ст. 56 ГПК України, сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

За приписами ч. 3 ст. 56 ГПК України, юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

У відповідності до ст. 58 ГПК України, представниками у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1, 3, 4 ст. 60 ГПК України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами:

1) довіреністю фізичної або юридичної особи;

2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.

Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Повноваження адвоката як представника підтверджуються:

1) довіреністю;

2) ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність";

3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу".

Тобто, в порядку самопредставництва юридичну особу може представляти за посадою її керівник або інші особи, повноваження яких підтверджуються відповідно до ч. 3 ст. 56 ГПК України. Для визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, статуті, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначене її право діяти від імені такої юридичної особи (суб`єкта владних повноважень без права юридичної особи) без додаткового уповноваження (довіреності).

Як вказано Великою Палатою Верховного Суду в ухвалі від 08.06.2022 у справі № 303/4297/20, з 29 грудня 2019 року самопредставництво юридичної особи, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування (в адміністративному судочинстві - також суб`єкта владних повноважень, який не є юридичною особою) у цивільному, господарському й адміністративному судочинствах можуть здійснювати будь-які фізичні особи, уповноважені на це саме відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту). У разі, якщо такого договору (контракту) у письмовій формі немає чи у ньому зафіксований неповний перелік трудових (посадових) обов`язків працівника (наприклад, є посилання на посадову інструкцію), то поряд із підтвердженням наявності трудових відносин, такий працівник подає відповідний документ юридичної особи (зокрема, посадову інструкцію), у якому визначений його обов`язок представляти інтереси цієї особи в суді (діяти за правилами її самопредставництва), а за наявності - також обмеження відповідних повноважень.

Наявність або відсутність у ЄДР даних про такого працівника, який поряд із керівником має право вчиняти дії від імені юридичної особи, не впливає на обов`язок останньої підтвердити повноваження цього працівника діяти у судовому процесі на підставі закону, статуту, положення, трудового договору (контракту), зокрема обсяг цих повноважень.

Також Велика Палата Верховного Суду в указаній ухвалі зазначає, що вказане не виключає можливості додаткового подання до суду довіреності юридичної особи, проте самостійно вона не підтверджує повноваження діяти за правилами самопредставництва.

Отже, діяти від імені юридичної особи у господарських судах можуть: представники - адвокати або в порядку самопредставництва - керівник чи інша уповноважена особа відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту), повноваження якої на самопредставництво мають підтверджуватись документами, з яких вбачається належність такої особи до керівника або суб`єкта, якому надано право на самопредставництво положеннями закону, або статутом, положенням, трудовим договором (контрактом).

Верховний Суд неодноразово звертав увагу на те, що для визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, статуті, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначене її право діяти від імені такої юридичної особи (суб`єкта владних повноважень без права юридичної особи) без додаткового уповноваження (довіреності). Зокрема такий висновок наведений у постановах Верховного Суду від 22.04.2020 у справі № 911/933/19, від 28.04.2020 у справі № 910/10553/18, від 09.06.2020 у справі № 904/92/20, від 17.09.2020 у справі № 910/3850/19, від 08.12.2020 у справі № 905/2488/15.

Судом встановлено, що подану заяву з грошовими вимогами до боржника від заявника - Акціонерного товариства "Таскомбанк підписано представником Катериною Русовою.

Втім, заявницею не надано до заяви з грошовими вимогами до боржника доказів на підтвердження наявності у ОСОБА_3 повноважень на вчинення дій від імені заявника - Акціонерного товариства "Таскомбанк", зокрема на підписання та подання до суду заяви з грошовими вимогами до боржника в якості адвоката відповідно до ст. 60 ГПК України (довіреності, ордеру), або документів, визначених ч. 3 ст. 56 ГПК України (статуту, положення, трудового договору (контракту) тощо), які б підтверджували наявність у ОСОБА_4 повноважень, на вчинення дій від імені заявника - Акціонерного товариства "Таскомбанк" в порядку самопредставництва.

Відповідно до ч. 3 ст. 169 ГПК України, заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.

Згідно з п. 1 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає заяву і додані до неї документи також в разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Враховуючи вищевикладене, суд, на підставі п. 1 ч. 5 ст. 174 ГПК України, вважає за необхідне повернути заяву подану ОСОБА_2 від імені Акціонерного товариства "Таскомбанк з грошовими вимогами до боржника без розгляду.

На підставі вищенаведеного та керуючись п. 1 ч. 5 ст. 174, ст. 233-234 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Повернути заяву подану ОСОБА_2 від імені Акціонерного товариства "Таскомбанк" з грошовими вимогами до боржника без розгляду разом з додатками.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня підписання її суддею.

Ухвала підписана 11.11.2024.

Суддя Міньковський С.В.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення11.11.2024
Оприлюднено14.11.2024
Номер документу122956952
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —922/2585/24

Ухвала від 11.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 05.11.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 05.11.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 24.09.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 24.09.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 12.09.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 26.08.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні