Ухвала
від 11.11.2024 по справі 925/1374/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

11 листопада 2024 року Черкаси Справа №925/1374/24

Суддя Господарського суду Черкаської області Зарічанська З.В., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Макк-Трейд", ідентифікаційний код 35220747, вул. Чехова, 53, м. Черкаси, 18006,

до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "ПБК-Стройтрейд", ідентифікаційний код 36774237, бульв. Шевченка, 266/1, кім.01, м. Черкаси, 18000,

про стягнення 452 435,73 грн

УСТАНОВИЛА:

06.11.2024 до Господарського суду Черкаської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Макк-Трейд" з вимогою стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПБК-Стройтрейд" суму заборгованості за Договором купівлі - продажу майнових прав на нерухоме майно від 16.05.2017 у розмірі 452 435,73 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем взятих на себе зобов`язань за Договором купівлі - продажу майнових прав на нерухоме майно від 16.05.2017 в частині повної та своєчасної оплати. Правовими підставами позову є ст. 525, 526, 530, 629 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України.

Розглянувши зазначену позовну заяву, суддя дійшла висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки, ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо змісту позовної заяви та документів, які додаються до позовної заяви, які не повністю дотримано позивачем.

Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так, позивач в позовній заяві зазначає такі обставини.

На виконання своїх зобов`язань за вказаним вище Договором, станом на 20.07.2024 ТОВ "Макк-Трейд" перераховано на рахунок ТОВ "ПБК-Стройтрейд" грошові кошти в сумі 2 500 000 грн.

У відповідності до пункту 1.3. Договору сторони визначили, що майнові права на нерухоме майно за цим Договором передаються від ТОВ "ПБК-Стройтрейд" покупцю шляхом підписання Акту прийому-передачі нерухомого майна (як сукупності майнових прав) (надалі - "Акт прийому-передачі"). Акт прийому-передачі підписується сторонами після прийняття в експлуатацію завершеного будівництвом об`єкта будівництва, та за умови повної оплати покупцем ціни майнових прав на нерухоме майно.

Згідно сертифікату готовності об`єкта будівництва, його прийнято в експлуатацію 31.12.2021, як закінчений.

Всупереч вимогам ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач не додає до позовної заяви вищезазначені докази, а саме:

- докази сплати на суму 2 500 000 грн;

- Акт прийому передачі нерухомого майна;

- сертифікат готовності об`єкта будівництва, відповідно до якого його прийнято в експлуатацію 31.12.2021, як закінчений.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Дослідивши позовну заяву, суддя встановила, що позивач заявляє майнову вимогу на суму 452 435,73 грн.

Так ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до підп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду встановлено такий розмір та порядок сплати судового збору: за позовними заявами майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за позовними заявами немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно зі ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць становить 3 028 гривень.

Отже, за подання до суду позовної заяви з вимогою майнового характеру на суму 452 435,73 грн позивач має сплатити 6 786,54 грн (452 435,73 х 1,5 %, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Позивач надав докази лише часткової сплати судового збору у сумі 6 786,52 грн, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України.

Згідно з вимогами ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Судом встановлено, що на копіях доказів, які подані позивачем, мітиться відмітка про їх засвідчення адвокатом Горобцем С. О., проте замість підпису на таких копіях застосовано механічний засіб відтворення власноручного підпису - факсиміле.

Факсиміле - це печатка, кліше, що відтворює власноручний підпис, аналог останнього.

У свою чергу, підпис - це графічне накреслення, що позначає виконавця підпису та наноситься ним з метою посвідчення. Як почерковий об`єкт підпис має характерні риси. Зокрема, це посвідчувальний знак обов`язково певної особи; виконується нею власноруч у вигляді графічного креслення; наноситься на документ з метою посвідчення різних фактів та подій.

Отже, факсиміле - це печатка, за допомогою якої відтворюється підпис, який є копією підпису певної особи. Факсиміле від власноручного підпису відрізняється тим, що відсутня можливість стверджувати, що документ містить дійсну волю особи, чий підпис відтворено.

За приписами частини 3 статті 207 Цивільного кодексу України, використання при вчиненні правочинів факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, електронного підпису або іншого аналога власноручного підпису допускається у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, або іншим чином врегульовується порядок його використання сторонами.

Враховуючи те, що використання факсиміле при засвідченні додатків до позовної заяви не передбачено чинним законодавством, суд дійшов висновку, що заявником не дотримані вимоги статті 164 Господарського процесуального кодексу України, оскільки в якості "доказів" заявником до позову додано копії документів, які не містять належних відміток про засвідчення копії, передбачених ст. 91 ГПК України, а саме, особистого підпису особи, яка засвідчує копію.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України - в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

За ч. 3-4 ст. 174 ГПК України - якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст. 162, 164, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Макк-Трейд" залишити без руху.

У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу усунути недоліки позовної заяви, а саме надати суду:

- на виконання ч. 2 ст. 164 ГПК України належним чином засвідчені копії таких документів:

- докази сплати на суму 2 500 000 грн;

- Акт прийому передачі нерухомого майна;

- сертифікат готовності об`єкта будівництва, відповідно до якого його прийнято в експлуатацію 31.12.2021, як закінчений;

- на виконання п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України докази сплати судового збору в розмірі 0,02 грн за такими реквізитами:

Отримувач коштів: ГУК у Черк.обл./тг м.Черкаси/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37930566

Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.)

Рахунок отримувача: UA518999980313161206083023759

Код класифікації доходів бюджету: 22030101

Призначення платежу 101


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Господарський суд Черкаської області (назва суду, де розглядається справа);

- на виконання ст. 91 ГПК України належним чином завірені копії доказів, що додаються до позовної заяви з зазначенням "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи (без використання факсиміле), яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії;

- докази направлення копій таких документів відповідачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Господарський суд повідомляє, що реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі. Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі ВИКЛЮЧНО за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом. (абз. 1, 2 ч. 8 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України)

Копію ухвали надіслати позивачу за допомогою системи "Електронний суд".

Суддя Зоя ЗАРІЧАНСЬКА

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення11.11.2024
Оприлюднено14.11.2024
Номер документу122957099
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —925/1374/24

Ухвала від 02.12.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні