ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
12 листопада 2024 року Черкаси Справа №925/1385/24
Суддя Господарського суду Черкаської області Зарічанська З.В., розглянувши матеріали позовної заяви Приватного акціонерного товариства "Черкаське хімволокно", ідентифікаційний код 00204033, проспект Хіміків, 76, м. Черкаси, Черкаська обл., 18036, в особі Відокремленого підрозділу "Черкаська ТЕЦ", ідентифікаційний код 33282969, проспект Хіміків, 76, м. Черкаси, Черкаська обл., 18036,
про стягнення 13 189,88 грн,
УСТАНОВИЛА:
07.11.2024 до Господарського суду Черкаської області надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства "Черкаське хімволокно" в особі Відокремленого підрозділу "Черкаська ТЕЦ" з вимогою стягнути з ПП Торговельна компанія "Світ-Авто" суму боргу за спожиту теплову енергію за період з грудня 2022 по вересень 2023 р. включно у розмірі - 13 189,88 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач порушивши умови Договору № 21, не повністю оплатив за спожиту теплову енергію. Правовими підставами позову є ст. 530, 612, 629 Цивільного кодексу України.
Розглянувши зазначену позовну заяву, суддя дійшла висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки, ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо змісту позовної заяви та документів, які додаються до позовної заяви, які не повністю дотримано позивачем.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Позивач у позовній заяві зазначає такі відомості про відповідача - ПП Торговельна компанія "Світ-Авто", ідентифікаційний код 32796126, вул. Сумгаїтська, 14/245, місто Черкаси, 18024.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань здійсненого судом, за ідентифікаційним кодом 32796126 зареєстрована юридична особа - Приватне підприємство "Торговельна компанія "Світ - Авто", з адресою місцезнаходження - вул. Хоменка, буд. 14, м. Черкаси, Черкаська обл., 18008.
Отже, позивачем порушено вимогу п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, а саме неправильно зазначено найменування та місцезнаходження відповідача.
Суд враховує, що у позовній вимозі позивач також зазначає неправильну інформацію щодо найменування та місцезнаходження відповідача, тому суд вважає за необхідне зобов`язати позивача уточнити такі відомості і у позовній вимозі.
Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, позивач в позовній заяві зазначає таке.
Між Публічним акціонерним товариством "Черкаське хімволокно", в особі директора відокремленого підрозділу "Черкаська ТЕЦ" ПАТ "Черкаське хімволокно", з однієї сторони, та ПП Торговельна компанія "Світ-Авто", з другої сторони, 19.10.2023 був укладений Договір №21 про постачання теплової енергії, який з 13.11.2021 року фактично був замінений на типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії (є договором приєднання), текст якого опубліковано 13.10.2021 на офіційному веб сайті виконавця, а також надсилався відповідні листи (роздруківка договору та листів додаються).
В додатках до позовної заяви позивач зазначив, що додає копію Договору №21 про постачання теплової енергії від 01.09.2017.
Працівниками канцелярії Господарського суду Черкаської області 11.11.2024 складено акт про те, що у позовній заяві ПАТ "Черкаське хімволокно" в особі Відокремленого підрозділу "Черкаська ТЕЦ", яка подана до канцелярії суду з доданими до неї документами, не виявилось копії Договору №21 про постачання теплової енергії від 01.09.2014 року з додатками та копії рахунків - фактур за спірний період, вказаних у додатку.
Так, суд встановив, що позивач додає копію Договору №21 на постачання теплової енергії від 19.10.2016. Отже, в порушення вимог ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач обґрунтовує свої позовні вимоги посилаючись та додаючи до позову Договори з різними датами та не надає пояснень такому.
Також, як зазначено вище, позивач зазначає, що додає до позовної заяви відповідні листи про заміну Договору на типовий індивідуальний договір, копії рахунків-фактур за спірний період та всупереч вимозі ч. 2 ст. 164 ГПК України не додає таких доказів.
Як зазначено вище, згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з вимогами ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Однак всі копії, подані позивачем засвідчені лише на останній сторінці кожного документу, чим порушено вимоги ст. 91 та ч. 2 ст. 164 ГПК України.
Згідно з п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Всупереч вимогам зазначеної норми, позивач не зазначає про наявність у нього або інших осіб оригіналів поданих ним копій доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України - в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За ч. 3-4 ст. 174 ГПК України - якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИЛА:
Позовну заяву Приватного акціонерного товариство "Черкаське хімволокно" в особі Відокремленого підрозділу "Черкаська ТЕЦ" залишити без руху.
У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу усунути недоліки позовної заяви, а саме надати суду:
- на виконання п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України уточнену позовну заяву з зазначенням правильного найменування та місцезнаходження відповідача, врахувавши його і у позовній вимозі;
- на виконання ст. 91 та ч. 2 ст. 164 ГПК України належним чином засвідчені копії доказів, що позивач додає до позовної заяви з зазначенням на кожній сторінці "Згідно з оригіналом", дати засвідчення, власного ім`я, прізвища особи, що здійснює таке засвідчення та її підпису;
- на виконання ч. 2 ст. 164 ГПК України надати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме належно засвідчені копії документів:
- Договір №21 від 19.10.2023, Договір №21 від 01.09.2017, пояснення щодо подання Договору №21 від 19.10.2016;
- листи про заміну Договору №21 на типовий індивідуальний Договір;
- рахунки фактури за спірний період;
- на виконання п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви;
- докази надсилання уточненої позовної заяви з додатками відповідачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Господарський суд повідомляє, що реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі. Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі ВИКЛЮЧНО за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом. (абз. 1, 2 ч. 8 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України)
Копію ухвали надіслати позивачу - за допомогою системи "Електронний суд".
Суддя Зоя ЗАРІЧАНСЬКА
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122957113 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Зарічанська З.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні