Рішення
від 12.11.2024 по справі 927/908/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Іменем України

12 листопада 2024 року м. Чернігівсправа № 927/908/24 Господарський суд Чернігівської області, в складі судді Романенко А.В., за правилами спрощеного позовного провадження розглянув справу

за позовом: Приватного виробничо-комерційного підприємства Вектор-Б,

вул. Некрасова, 26, м. Чернігів, 14000;

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Алекс Вуд,

вул. Сагайдачного, 49, м. Корюківка, Чернігівська область, 15300;

предмет спору: про стягнення боргу в сумі 71690,19 грн

без виклику (повідомлення) сторін

УСТАНОВИВ:

23.09.2024, надійшов позов Приватного виробничо-комерційного підприємства Вектор-Б (далі ПВКП Вектор-Б) до Товариства з обмеженою відповідальністю Алекс Вуд (далі ТОВ Алекс Вуд) про стягнення боргу в сумі 71690,19 грн за послуги за Договором № 130624 на перевезення вантажів автомобільним транспортом у внутрішньому та міжнародному сполученні від 13.06.2024 (далі Договір), заявкою від 13.06.2024 № 13/06 до нього та актом надання послуг від 19.06.2024 № 2496. Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем умов Договору в частині своєчасної оплати наданих послуг з перевезення.

Суд прийняв позовну заяву до розгляду; відкрив провадження в справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та без повідомлення (виклику) сторін; установив сторонам строки для подачі письмових заяв по суті позовних вимог (ухвала від 27.09.2024).

Ухвала про відкриття провадження в справі від 27.09.2024 доставлена сторонам до їх Електронних кабінетів в ЄСІТС 27.09.2024 о 14:21, що підтверджується довідками про доставку електронного листа.

Відповідач правом на подання відзиву на позов в установлений судом строк не скористався, проти заявлених вимог не заперечив.

За частиною 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) в разі ненадання відповідачем відзиву в установлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Судочинство в господарських судах здійснюється на засадах диспозитивності та змагальності сторін (статті 13, 14 ГПК України).

Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, установлених законом.

Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, установлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 248 ГПК України суд розглядає справи в порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження в справі.

Суд також врахував, що в силу вимог частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.

Суд констатує, що сторонами не заявлені клопотання щодо розгляду даної справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи, в порядку визначеному статтею 252 ГПК України. Право сторін на подачу до суду клопотань наведеного змісту роз`яснене при відкритті провадження в справі в ухвалі суду від 27.09.2024.

Господарський суд розглянув подані документи і матеріали, з`ясував фактичні обставини справи, дослідив докази, які мають юридичне значення для вирішення спору, та

ВСТАНОВИВ:

13.06.2024, між ТОВ Алекс Вуд (замовник) та ПВКП ВЕКТОР-Б (перевізник) укладений Договір № 130624 на перевезення вантажів автомобільним транспортом у внутрішньому та міжнародному сполученні, відповідно до пунктів 1.1., 1.2. якого замовник доручив, а перевізник прийняв на себе зобов?язання щодо перевезення вантажів замовника автомобільним транспортом по території України та іноземних держав за замовленнями замовника, які є невід?ємною частиною цього Договору.

Кількість і вид вантажу, вимоги до транспортного засобу, особливості та інші вимоги виконання послуг обумовлюються разовими замовленнями додатково перед кожним конкретним перевезенням або групою перевезень.

За змістом п. 2.1. Договору замовник зобов?язаний оформити письмове замовлення на перевезення вантажу з зазначенням маршруту, адреси завантаження та доставки вантажу, дати подачі транспортного засобу, найменування, ваги, габаритів вантажу, а також інші особливості перевезення вантажу; своєчасно та в повному обсязі сплачувати послуги перевізника, а перевізник, відповідно до п. 2.2. Договору зобов?язаний організувати перевезення вантажів у відповідності до умов замовлення; доставити ввірений замовником вантаж у пункт призначення та передати його уповноваженому представнику вантажоотримувача в зазначений термін, у належному стані та в кількості, зазначеній в товарно-супровідних документах.

Пунктами 3.1. - 3.3. Договору визначено, що по закінченню виконання замовлення перевізник оформлює акт виконаних робіт, який підписується уповноваженими представниками сторін та скріплюєшся печатками підприємств.

Разом з актом виконаних робіт перевізник зобов`язується надати замовнику такі документи: рахунок-фактуру, СМR (чи ТТН) оригінал чи копія, якщо замовник зазначить у замовленні, податкову накладну. Другий примірник акту виконаних робіт після затвердження замовником повертається перевізнику.

Замовник зобов`язаний підписати акт виконаних робіт у десятиденний термін з моменту його отримання або надати письмові аргументовані заперечення чи зауваження.

За пунктами 4.1. - 4.3. Договору ціна на кожне перевезення узгоджується сторонами окремо і зазначається в разових замовленнях замовника, які становлять невід`ємну частину даного Договору.

Розрахунки здійснюються в безготівковій формі (якщо інше не передбачене замовленням).

Замовник зобов`язаний перерахувати перевізнику належну суму коштів за виконані послуги протягом 5 банківських днів з моменту отримання від перевізника рахунку-фактури, CMR та підписання акту виконаних робіт, якщо інше не передбачене в транспортному замовленні.

Цей Договір набирає чинності з моменту підписання його сторонами та діє до 31.12.2024, а щодо фактично взятих, але не виконаних сторонами, зобов`язань, впродовж дії цього Договору до повного їх виконання. В разі відсутності письмових вимог сторін щодо розірвання цього Договору за 10 днів до закінчення терміну його дії, він вважається автоматично продовженим на наступний календарній рік (п. 9.1. Договору).

Заявкою на перевезення вантажів в міжнародному сполученні № 13/06 від 13.06.2024, яка підписана сторонами та скріплена їх печатками, узгоджені, зокрема, пункти завантаження (м. Чернігів, Україна) та розвантаження (м. Рига, Латвія), назву та вагу вантажу, марку та номер автомобіля, дату завантаження 14.06.2024, умови та вартість 1650 євро по курсу НБУ на день розвантаження.

З матеріалів справи вбачається, що зобов`язання з перевезення вантажу виконане належним чином за вказаним у заявці маршрутом, що підтверджується міжнародною товарно - транспортною накладною (CMR) серії А № 650874 від 14.06.2024 з відмітками митних органів та вантажоодержувача про отримання вантажу 19.06.2024, а також актом надання послуг № 2496 від 19.06.2024, підписаним сторонами та скріпленим їх печатками, згідно з яким вартість наданих послуг з перевезення вантажу склала 71690,19 грн.

Виставлений рахунок-фактура № 2496 від 19.06.2024 на суму 71690,19 грн замовником не оплачений.

Направлена позивачем відповідачу рекомендованою кореспонденцією претензія вих. № 1 від 20.08.2024 на суму 71690,19 грн з вимогою сплатити заборгованість (а.с. 17-19), відповідачем не виконана.

За п. 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до частини 1 статті 173 Господарського кодексу України (далі ГК України) господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, в тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, в тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Відповідно до частини 1 статті 174 ГК України господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Частиною 1 статті 627 ЦК України передбачено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Частина 1 статті 626 ЦК України встановлює, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідно зі статті 909 ЦК України за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов`язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов`язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату. Договір перевезення вантажу укладається в письмовій формі. Укладення договору перевезення вантажу підтверджується складенням транспортної накладної (коносамента або іншого документа, встановленого транспортними кодексами (статутами). Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору перевезення вантажу.

Згідно з частиною 1 статті 530 ЦК України, якщо в зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню в цей строк (термін).

Відповідно до частини 1 статті 193 ГК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання відповідно до вимог, що в певних умовах звичайно ставляться.

Аналогічні положення містяться в частині 1 статті 526 ЦК України.

Нормами статей 193 ГК України та 525 ЦК України визначено, що одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом не допускається.

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (стаття 629 ЦК України).

За статтею 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його в строк, установлений договором або законом.

Судом установлений факт укладення сторонами договору № 130624 на перевезення вантажів автомобільним транспортом у внутрішньому та міжнародному сполученні від 13.06.2024 та Заявки № 13/06 від 13.06.2024, на виконання умов яких позивачем надані відповідачу транспортні послуги з перевезення вантажу по маршруту: м. Чернігів (Україна) м. Рига (Латвія), що підтверджується міжнародною товарно-транспортною накладною (CMR) серії А № 650874 від 14.06.2024 та актом надання послуг № 2496 від 19.06.2024 на суму 71690,19 грн.

Заперечень та спростувань щодо інформації, зазначеної в товарно-транспортній накладній (CMR) серії А № 650874 від 14.06.2024 та акті надання послуг № 2496 від 19.06.2024 на суму 71690,19 грн, складеного за підписом відповідача, від останнього не надходило.

З урахуванням приписів п. 4.3. Договору замовник (відповідач) зобов?язаний був перерахувати перевізнику належну суму коштів за виконані послуги протягом 5 банківських днів з моменту отримання від перевізника рахунку-фактури, CMR та підписання акту виконаних робіт, якщо інше не передбачене в транспортному замовленні.

Відтак, враховуючи факт підписання сторонами акту надання послуг № 2496 від 19.06.2024, кінцева дата оплати - 26.06.2024, включно.

Виставлений рахунок-фактура № 2496 від 19.06.2024 на суму 71690,19 грн замовником не оплачений.

За загальним правилом обов`язок доказування певних обставин покладається на особу, яка посилається на ці обставини. Обов`язок доказування та подання доказів розподіляється між сторонами, виходячи з того, хто посилається на юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги та заперечення. Це стосується позивача, який повинен доказати факти, на підставі яких пред`явлений позов, а також відповідача, який має можливість доказувати факти, на підставі яких він будує заперечення проти позову.

За статтею 13 ГПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.

Обов`язок доказування і подання доказів установлений статтею 74 ГПК України, за якою кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви в добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, установлених цим Кодексом (частина 1 статті 14 ГПК України).

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги підлягають задоволенню в частині стягнення з відповідача 71690,19 грн боргу.

При ухваленні рішення в справі, суд у тому числі вирішує питання щодо розподілу судових витрат між сторонами.

Відповідно до п. 2 частини 1 статті 129 ГПК України судовий збір покладається в спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

З огляду на те, що позов підлягає задоволенню, за рахунок відповідача відшкодовуються судові витрати по сплаті судового збору в сумі 3028,00 грн.

Виходячи з приписів статті 123 ГПК України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.

Відповідно до статті 124 ГПК України разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

У позовній заяві зазначено, що позивачем внаслідок звернення до суду за захистом порушених прав були понесені витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 12000,00 грн.

Згідно з частинами 1 - 4 статті 126 ГПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Згідно зі статтею 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.

За змістом статей 1, 30 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність, договір про надання правової допомоги це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

На підтвердження доказів понесення витрат на професійну правничу допомогу позивач надав: договір про надання правничої допомоги від 02.09.2024; акт прийому-передачі виконаних робіт від 20.09.2024 з розрахунком витраченого часу для підтвердження розміру оплати послуг адвоката (гонорару) за Договором; квитанцію до прибуткового касового ордеру від 20.09.2024 на суму 12000,00 грн.

На підтвердження наявності в представника позивача адвоката Серкіна К.Ю. статусу адвоката, суду надана копія ордеру на надання правничої (правової) допомоги серії СВ № 1028947, виданого 20.09.2024.

Відповідно до умов Договору про надання правничої допомоги від 02.09.2024, укладеного між ПВКП Вектор-Б (замовник) та адвокатом Серкіним К.Ю. (виконавець), останній надає замовнику юридичну допомогу (послуги), з питань представництва інтересів замовника перед юридичними і фізичними особами, зокрема в судах всіх юрисдикцій, пов`язаних із судовим розглядом справ, із наданням усіх прав, які належать позивачу, в суді першої інстанції щодо стягнення суми заборгованості з ТОВ «Алекс Вуд».

Виконавець зобов`язується своєчасно та якісно надавати послуги, відповідно до умов Договору та має право представляти інтереси клієнта, приймати участь у судових засіданнях, розробити правову позицію в справі, скласти позовну заяву, підготувати позовні матеріали та подати їх в суд, користуватися іншими процесуальними правами встановленими ГПК.

Замовник зобов`язаний надавати виконавцю всю необхідну інформацію по справі, в тому числі документи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, заперечення, докази по справі.

Вартість юридичних послуг за даним договором 12000 грн.

Договір починає дію з моменту його підписання сторонами і до 31.12.2025.

20.09.2024, підписаний акт прийому-передачі виконаних робіт з розрахунком витраченого часу для підтвердження розміру оплати послуг адвоката (гонорару) за Договором, згідно з яким адвокатом фактично затрачено 8 годин робочого часу: ознайомлення з матеріалами наданими довірителем 1 год 30 хвилин; вивчення документів, моніторинг законодавства та аналіз судової практики при вивченні матеріалів справи, побудова стратегії захисту прав клієнта 1 год 30 хвилин; написання проєкту позовної заяви 5 год 00 хвилин.

Вартість 1 години роботи за домовленістю сторін складає 1500,00 грн. Загальна вартість послуг (гонорар) за домовленістю складає 12000,00 грн, що оплачено позивачем згідно з квитанцією до прибуткового касового ордеру від 20.09.2024.

Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що позивачем доведене надання йому вказаних послуг адвокатом Серкіним К.Ю. у заявленому розмірі, що є співрозмірним з обсягом фактично виконаних робіт.

Приймаючи до уваги, що позовні вимоги задоволені повністю, з урахуванням приписів частини 4 статті 129 ГПК України, витрати на професійну правничу допомогу підлягають відшкодуванню позивачу за рахунок відповідача в розмірі 12000,00 грн.

Керуючись статтями 13, 73, 74, 76, 77, 79, 86, 123, 124, 126, 129, частиною 2 статті 178, статтями 233, 238, 241, 247, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1. Задовольнити повністю позовні вимоги Приватного виробничо-комерційного підприємства Вектор-Б (вул. Некрасова, 26, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 24840360) до Товариства з обмеженою відповідальністю Алекс Вуд (вул. Сагайдачного, 49, м. Корюківка, Чернігівська область, 15300, код ЄДРПОУ 41559767) про стягнення 71690,19 грн.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Алекс Вуд (вул. Сагайдачного, 49, м. Корюківка, Чернігівська область, 15300, код ЄДРПОУ 41559767) на користь Приватного виробничо-комерційного підприємства Вектор-Б (вул. Некрасова, 26, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 24840360) 71690,19 грн боргу, 3028,00 грн судового збору та 12000,00 грн витрат на професійну правничу допомогу.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасоване, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови в відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду, відповідно до статті 256 ГПК України, подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні були оголошені лише вступна та резолютивна частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Північного апеляційного господарського суду в порядку визначеному статтею 257 ГПК України.

Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до приписів частин 5-8 статті 6 та частин 5, 6 статті 242 ГПК України, пунктів 5.6, 5.8, 10, 16, 17, 29, 37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, учасникам справи (їх представникам), які є користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, судові рішення в паперовій формі не надсилаються і не вручаються. Суд надсилає такі рішення в електронній формі до електронного кабінету таких осіб, і вони вважаються врученими в день отримання повідомлення про доставку копії судового рішення на офіційну електронну адресу учасника справи (його представника), з якого і починається перебіг процесуального строку, встановленого законом або судом. Обмін процесуальними документами в електронній формі між судом та/або особами, що є (повинні бути) користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, мають здійснюватися виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://cn.arbitr.gov.ua/sud5028/.

Суддя А.В. Романенко

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення12.11.2024
Оприлюднено14.11.2024
Номер документу122957183
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування

Судовий реєстр по справі —927/908/24

Судовий наказ від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Романенко А.В.

Рішення від 12.11.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Романенко А.В.

Ухвала від 27.09.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Романенко А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні