Рішення
від 12.11.2024 по справі 295/13994/24
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/13994/24

Категорія 59

2/295/3293/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.11.2024 року м. Житомир

Богунський районний суд м. Житомира в складі:

головуючого - судді Полонця С.М.,

секретаря с/з - Лукасевич А.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Житомирської міської ради, третя особа - державний нотаріус Житомирської державної нотаріальної контори Житомирської області Поліщук Андрій Ігорович про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з даним позовом, в якому просить визначити їй додатковий строк в три місяці , достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 та яка на час смерті була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 . При цьому посилається на те, що вона пропустила встановлений законом строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин.

В судове засідання позивач не з`явилася, представник позивача надав заяву про розгляд справи без його участі та без участі позивача, в якій підтримав позов та просив його задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з`явилася, надала заяву про розгляд справи без її участі.

Третя особа в судове засідання не з`явилася, надала заяву про розгляд справи без її участі, в якій при вирішенні даної справи покладалася на розсуд суду.

Дослідивши матеріали справи, з урахуванням меж заявлених позовних вимог, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_2 належала на праві власності ОСОБА_2 на підставі свідоцтва № НОМЕР_1 про право власності на житло від 24.06.1996 року.

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 померла.

Постановою державного нотаріуса Житомирської державної нотіральної контори Житомирської області Поліщука А.І. від 17.09.2024 року, ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 матері ОСОБА_2 у зв`язку з пропуском строку для прийняття спадщини.

При цьому нотаріусом встановлено, що заява про прийняття спадщини від імені ОСОБА_1 до 6-ти місяців з дня смерті ОСОБА_2 подана не була. На день смерті спадкодавиці за однією адресою з нею заявниця зареєстрована не була, а отже, спадщину у встановлений законом строк не прийняла.

Відповідно до ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Згідно п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30.05.2008р. № 7 особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України. Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Позивач будучи єдиною дочкою ОСОБА_2 та єдиним спадкоємцем першої черги за законом на час відкриття спадщини була зареєстрована за місцем проживання та проживала за адресою: АДРЕСА_3 . Спадкодавець ОСОБА_2 на день смерті була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

Судом встановлено, що позивач не звернулася у встановлений законом строк до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини у зв`язку з тим, що вона вважала, що прийняла спадщину, оскільки доглядала матір у місті Житомирі до дня її смерті та здійснювала поховання матері, піклувалася про стан її здоров`я та надавала їй належну матеріальну допомогу, утримувала та утримує квартиру, яка належить матері.

Відсутність реєстрації місця проживання позивача за місцем проживання спадкодавця не може бути доказом того, що вона не проживала із спадкодавцем, оскільки сама по собі відсутність такої реєстрації не є абсолютним підтвердженням обставин про те, що спадкоємець не проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, якщо передбачені частиною третьою статті 1268 ЦК України обставини підтверджуються іншими належними і допустимими доказами.

Таким чином, суд визнає поважними причини пропуску позивачем строку для прийняття спадщини після смерті спадкодавця та визначає їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини в триа місяці.

Керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 81, 82, 259, 263, 265 ЦПК України, ст.ст. 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , додатковий строк тривалістю в три місяці, достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Житомирі, матері ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Позивач: ОСОБА_1 ; місце проживання: АДРЕСА_3 ; РНОКПП НОМЕР_2 .

Відповідач: Житомирська міська рада; місце знаходження: 10014, м. Житомир, майдан ім. С.П. Корольова, 4/2; код ЄДРПОУ 13576954.

Третя особа: державний нотаріус Житомирської державної нотаріальної контори Житомирської області Поліщук Андрій Ігорович; місце знаходження: 10014, м. Житомир, вул. Леха Качинського, 12, корп. А.

Суддя:

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення12.11.2024
Оприлюднено14.11.2024
Номер документу122957904
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —295/13994/24

Рішення від 12.11.2024

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Полонець С. М.

Ухвала від 20.09.2024

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Полонець С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні