Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/2249/24
Провадження № 2/935/874/24
РІШЕННЯ
Іменем України
30 жовтня 2024 року м.Коростишів
Коростишівський районнийсуд Житомирськоїобласті вскладі:головуючого суддіВасиленка Р.О.,із секретарем КриворучкоЯ.В.,за участю: представника позивача ОСОБА_1 , відповідача ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» в особі Житомирської філії до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ТОВ «Газорозподільні мережі України» в особі Житомирської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» звернулось в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 5527, 03 грн. та судові витрати.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що між Житомирською філією ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» та відповідачем ОСОБА_2 з урахуванням ст.633,634,641,642 ЦК України укладено та діє Типовий договір розподілу природного газу, що затверджений Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2498 від 30 вересня 2015 року.
ОСОБА_2 має під`єднаний до газорозподільної системи об`єкт, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , здійснює фактичне споживання природного газу за цією адресою, а також оплачував рахунки за надання послуг з розподілу природного газу та має відкритий особовий рахунок № НОМЕР_1 , як споживача природного газу, що свідчить про укладення Типового договору розподілу природного газу з позивачем.
Вказує, що 11.04.2024 року, працівниками Житомирської філії ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» здійснено перевірку вузла обліку природного газу на об`єкті, що належить ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 . В результаті обстеження вузла обліку природного газу, виявлено несанкціоноване підключення відповідачем водонагрівача проточного газового BOSH Therm 60000 WRB 13-26, що не передбачено робочим проєктом газопостачання житлового будинку, зумовлено перевищення максимального діапазону лічильника газу відповідача, Qmax якого становить 6.0 м3/год. В результаті чого складено акт про порушення № ZT 002530 від 11.04.2024 року.
За результатом розрахунку у період з березня 2024 року по квітень 2024 року ОСОБА_3 було донараховано необлікований об`єм спожитого природного газу у обсязі 1020,88 м3 на загальну суму 7727,03 грн. Зазначає, що відповідачем частково сплачено вартість не облікованого газу у сумі 2200 грн., однак не погашена заборгованість у повному обсязі, яка становить 5527, 03 грн. У зв`язку з тим, що на надіслану вимогу про оплату заборгованості у повному обсязі відповідач не реагує, тому товариство звернулося до суду за захистом своїх порушених прав.
Представник позивача - ОСОБА_1 у судовому засіданні позов підтримала з наведених у ньому підстав та просила суд його задовольнити. Вказала, що внаслідок несанкціонованого підключення газового бойлера, як додаткового приладу, без робочого проєкту, та наявного лічильника, який встановлений на об`єкті відповідача та має меншу пропускну потужність здійснювалося невірне обрахування обсягів спожитого газу.
Відповідач - ОСОБА_2 у судовому засіданні позов визнав частково. Погодився із викладеними у акті порушеннями обставинами, щодо підключення газового бойлера без робочого проєкту. Однак вказав, що він не користувався одночасно всім наявним у його будинку газовим обладанням. Порушення усунув, оскільки зняв газовий бойлер та користується електричним.
Суд, заслухавши учасників, дослідивши матеріали справи, на засадах змагальності та в межах позовних вимог, дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що між Житомирською філією ТОВ «Газорозподільні мережі України» та відповідачем ОСОБА_2 укладено типовий договір розподілу природного газу шляхом оприлюднення заяви-приєднання до умов розподілу природного газу (для побутового споживача), затвердженогопостановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послугах №2498 від 30.09.2015.
У довідці про фінансовий стан споживача вказано, що ОСОБА_2 , є побутовим споживачем природного газу за адресою: АДРЕСА_1 , на його ім`я відкрито рахунок № НОМЕР_2 EIC код 56XM12L00009768Q. Містяться відомості про оплату наданих послуг.
Позивач не заперечив, що він є споживачем послуг Житомирської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» з розподілу природного газу за вказаною адресою.
11 квітня 2024 року представниками Житомирської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» у присутності відповідача ОСОБА_2 , за адресою: АДРЕСА_1 , складено акт про порушення №ZT 002530, щодо несанкціонованого підключення газових приладів, внаслідок чого може перевищуватися діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу. (п.п. 5., 5.1, Глава 2, Розділ XI). Вказано, що газові прилади не відповідають робочому проєкту, а саме встановлено ВПГ(водонагрівач проточний газовий) «Bosch».
Робочим проєктом газопостачання за об`єктом відповідача за адресою: АДРЕСА_1 , передбачено підключення житлового будинку до мережі газопроводу з встановлення газової плити 2 шт., опалювального котла 1 шт., газового лічильника 4 м3/г, сигналізатора СГБ-1 1 шт. (ас. 9)
Згідно довідки Житомирської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» щодо відповідності типурозміру лічильника газу фактично встановленому газовому обладнанню за адресою: АДРЕСА_1 , слідує, що за вказаною адресою встановлені газові прилади: ПГ 1-4 1 одиниця, котел «Wiessmann» 1 одиниця, ВПГ «BOSCH». Для зазначених витрат рекомендований типорозмір G9(Qmax=10,0 м3/год), а фактично за адресою встановлений лічильник газу типорозміру G4 (Qmax=6.0 м3/год).
Вказано, що існуючий лічильник газу не задовільняє умовам п 4, глави 2, Розділу Х Кодексу ГРМ, в частині співвідношення максимальної годинної витрати ГСО та діапазону роботи лічильника.
Відповідно до актурозрахунку необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості споживачу Житомирської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» від 22.05.2024 року вартість не облікованого газу за адресою: АДРЕСА_1 , становить 7727,03 грн.
На підтвердження часткової оплати відповідачем донарахованого об`єму не облікованого газу на суму 2200 грн., надано платіжні інструкції від 26.06.2024 року та від 30.07.2024 року.
Частиною 1ст. 15 ЦК Українипередбачено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно з ч. 1ст. 16 ЦК Україникожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Відповідно до п.п. 5 п. 1 гл. 2 розд. ХІ Кодексу газорозподільних систем до порушеньспоживача танесанкціонованого споживача,які кваліфікуютьсяяк несанкціонованийвідбір природногогазу зГРМ тавнаслідок якихщодо нихздійснюється нарахуваннянеоблікованих об`ємів(обсягів)природного газу,зокрема належить несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок якого перевищується діапазон обчислення вузла обліку (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення вузла обліку).
Несанкціоноване підключення газових приладів - самовільне під`єднання споживачем газових приладів чи пристроїв (устаткування) на об`єкті, який обліковується за нормами споживання,або внаслідок під`єднання яких перевищується діапазон обчислення вузла обліку (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення вузла обліку)(Пункт 4 глави 1 розділу I Кодексу газорозподільних систем).
Відповідно до ч. 1 ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до вимог ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.
З матеріалів справи вбачається, що за результом проведеної позивачем перевірки за об`єктом відповідача, що за адресою: АДРЕСА_1 , виявлено порушення про що складено відповідний акт від 11.04.2024 року, обставини порушення викладені у акті не заперечуються і відповідачем.
Таким чином відповідачем допущене порушення внаслідок несанкціонованого підключення водонагрівача проточного газового «BOSH Therm 60000 WRB 13-26», що не передбачено робочим проєктом газопостачання житлового будинку. Як наслідок, це зумовило перевищення максимального діапазону лічильника газу відповідача, Qmax якого становить 6,0 м3/год. Однак враховуючи кількість фактично встановлених газових приборів за адресою відповідача необхідно було встановлення лічильнику газу більшого типурозміру Qmax якого становить 10,0 м3/год.. Внаслідок порушення споживачем вимог Кодексу газорозподільних систем, виникла заборгованість, що є вартістю донарахованого обсягу газу, яка не сплачена відповідачем у повному обсязі та становить 5527 ,03 грн.
Відповідачем не надано суду будь-яких доказів щодо відсутності заборгованості чи іншого ніж вказаного у позові розміру, тому суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог та стягнення з ОСОБА_2 на користь позивача заборгованості у розмірі 5527 ,03грн.
Відповідно дост.141 ЦПК України, суд стягує з відповідача на користь позивача судовий збір в розмірі2422,40 грн.
Враховуючи викладене вищета керуючись ст.ст.12,13,76-89,141,259,263-265-268, 354 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 , на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» в особі Житомирської філії, ЄДРПОУ: 45204957, заборгованість у розмірі 5 527 (п`ять тисяч п`ятсот двадцять сім) грн. 03 коп. та судовий збір у розмірі 2422 грн. 40 коп.
Рішення може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» в особі Житомирської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ», ЄДРПОУ: 45204957; місцезнаходження: вул. Фещенка-Чопівського, 35, м. Житомир, Житомирської області.
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Повне судове рішення складено 01.11.2024 року.
Суддя Роман ВАСИЛЕНКО
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122958121 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Василенко Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні