Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Справа № 692/42/20
номер провадження 1-кп/695/38/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 листопада 2024 рокум. Золотоноша
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника адвоката ОСОБА_4 ,
обвинувачених ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Золотоноша кримінальне провадження № 12019250120000334 від 07.09.2019 року стосовно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_2 ,
що обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Золотоніського міськрайонного суду перебуває кримінальне провадження стосовно ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , що обвинувачуються за ч. 4 ст. 246 КК України.
Судом у судове засідання неодноразово викликалися свідки ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , який неодноразово не з`являються до суду, не повідомивши про причини неявки.
Суд, заслухавши прокурора, що заявив клопотання про примусовий привід свідків та їх допит в режимі відеоконференції з приміщення Драбівського районого суду за їх місцем проживання, вважає за необхідне застосувати щодо свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_8 примусовий привід через органи поліції з наступних підстав.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 66 КПК України свідок зобов`язаний прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду.
Відповідно до ч.,ч. 1, 2 ст. 139 КПК України якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з`явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, до нього, окрім іншого, може бути застосовано привід
Згідно з ч.,ч. 1, 3 ст. 140 КПК України привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений час. Привід може бути застосований до підозрюваного, обвинуваченого або свідка.
Отже, суд, заслухавши думку учасників процесу, а також враховуючи, що без участі свідків неможливо провести повний та об`єктивний розгляд справи, приходить до висновку про застосування примусового приводу свідків.
Відповідно до вимог ст. 336 КПК України у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні з поважних причин судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження).
Суд, враховуючи, що свідки проживають на значній відстані від Золотоніського міськрайонного суду, беручи до уваги клопотання прокурора про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з приміщення Драбівського районного суду, вважає за можливе проводити судове засідання в режимі відеоконференції з приміщення Драбівського районного суду, куди доставити примусовим приводом вищезазначених свідків.
На підставі вищезазначеного та керуючись ст. 140
ст., ст. 314, 323, 327, 336 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Судове засідання по розгляду кримінального провадження стосовно ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , що обвинувачуються за ч. 4 ст. 246 КК України, відкласти на 12 лютого 2025 року на 11:00 годин.
Здійснювати розглядкримінального провадженнястосовно ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , що обвинувачуються за ч. 4 ст. 246 КК України, у судовому засіданні, яке призначено на 12.02.2025 року на 11:00 год. в режимі відеоконференції з приміщення Драбівського райцонного суду за участю свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , прокурора ОСОБА_3 , захисника адвоката ОСОБА_4 , обвинувачених: ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .
Виконання ухвали суду в частині забезпечення відеозв`язку із Драбівським районним судом доручити відповідній службовій особі, згідно з вимогами ч., ч. 4, 5 ст. 336 КПК України, перевірити документи, що посвідчують особи учасників процесу та перебувати поряд з ними до закінчення судового засідання.
Застосовувати в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології здатні забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судомі провадження, а також інформаційну безпеку.
Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені КПК України.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.
Застосувати примусовий привід до Драбівського районного суду на 12.02.2025 року на 11:00 год. до свідків:
ОСОБА_7 , що проживає за адресою: АДРЕСА_2 ;
ОСОБА_8 , що проживає за адресою: АДРЕСА_3 .
Виконання примусовогоприводу вищезазначених свідківдоручити працівникамВПД №1 Золотоніського РВП ГУНП України в Черкаській області, куди направити копію ухвали для виконання.
Копію ухвали направити керівнику Золотоніської окружної прокуратури для контролю.
Копію ухвали направити Драбівському районному суду для виконання в частині забезпечення відеозв`язку із Золотоніським міськрайонним судом.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122960347 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконна порубка лісу |
Кримінальне
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Середа Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні