125/1867/24
2-о/125/101/2024
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24.10.2024 м. Бар Вінницької області
Барський районний суд Вінницької області у складі:
головуючого судді Питель О.В.,
секретар судового засідання Матієць Д.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу № 125/1867/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Барський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Жмеринському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про встановлення факту, що має юридичне значення,
за участі: представника заявника ОСОБА_2 ,
свідків: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
УСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернулася до Барського районного суду Вінницької області з заявою про встановлення факту батьківства. Свої вимоги мотивувала тим, що у 2015 році вона познайомилася з ОСОБА_6 та між ними склалися дружні, теплі, щирі і ніжні стосунки, які були взаємними. ІНФОРМАЦІЯ_1 у них народився син ОСОБА_7 , реєстрація його народження проведена на підставі ст. 135 СК України, відомості про батька в актовому записі вказані зі слів матері. До народження сина вони не встигли подати заяву до суду щодо надання права на шлюб, так як на той час заявниці було лише шістнадцять років. Час пройшов у турботі за малим сином та його вихованні. Одразу після пологового будинку ОСОБА_6 забрав заявницю з сином до своїх батьків, які проживають у м. Бар, де вони проживали близько двох тижнів, а потім почали жити окремо у квартирі, яку винаймали, та усі подальші роки жили окремо від батьків. Разом проживали у громадянському шлюбі до 2015 року. У 2015 році заявниця разом із сином переїхали проживати у м. Вінницю. Уже після припинення спільного проживання ОСОБА_6 часто приїздив до сина та часто залишався на ніч з ним, проводив багато часу у спілкуванні з сином. До останнього часу вони були дуже близькі. ОСОБА_6 завжди визнавав сина, спілкувався, допомагав матеріально, приймав участь у його вихованні та виконував усі обов`язки батька, передбачені сімейним законодавством. 11.12.2023 ОСОБА_6 був призваний за загальною мобілізацією та направлений для проходження військової служби у військову частину НОМЕР_1 , а 01.07.2024 його мати ОСОБА_9 отримала сповіщення про те, що солдат ОСОБА_6 зник безвісті під час бойових дій 27.06.2024 у районі н.п. Старомайорське Волноваського району Донецької області. 17.07.2024 заявниця звернулася до медико-генетичного центру «Мама Папа» для проведення молекулярно-генетичного експертного дослідження з метою визначення чи є батьки ОСОБА_6 - ОСОБА_5 та ОСОБА_4 біологічними бабусею та дідусем ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Відповідно до висновку експерта медико-генетичного центру «Мама Папа» від 19.08.2024 за результатами молекулярно-генетичного експертного дослідження, ймовірність того, що ОСОБА_5 та ОСОБА_4 є біологічними бабусею та дідусем дитини ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у рамках проведеного дослідження складає 99.999993%. Заявник просила суд встановити факт, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є батьком ОСОБА_7 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У судовому засіданні представник заявниці ОСОБА_2 вимоги підтримала у повному обсязі з підстав, викладених у заяві, просила задовольнити вимоги.
Представник заінтересованої особи - Барського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Жмеринському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не надіслав.
За клопотанням заявника у судовому засіданні були допитані свідки: ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , яким достовірно відомо про взаємовідносини ОСОБА_6 із заявницею, та які підтвердили факт їх спільного проживання, участі ОСОБА_6 у вихованні сина ОСОБА_7 та визнання його своїм сином.
Заслухавши пояснення заявниці, її представника, свідків, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до даних копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , ОСОБА_7 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , його батьками записані: ОСОБА_12 та ОСОБА_1 .
Відповідно до даних копії військового квитка ОСОБА_6 , серії НОМЕР_3 , у графі «сімейний стан» зазначено, що ОСОБА_6 розлучений, син - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно з даними копії сповіщення сім`ї № 2311 начальника першого відділу ІНФОРМАЦІЯ_3 від 01.07.2024, солдат ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , стрілець помічник гранатометника 2 стрілецького відділення 3 стрілецького взводу 3 стрілецької роти військової частини НОМЕР_1 , зник безвісті під час бойових дій 27.06.2024 у районі н.п. Старомайорське Волноваського району Донецької області.
Відповідно до висновку молекулярно-генетичного експертного дослідження медико-генетичного центру «Мама Папа» № 438 від 19.08.2024, ймовірність того, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , є біологічною бабусею та біологічним дідусем дитини ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у рамках проведеного дослідження складає 99,999993%.
У судовому засіданні були оглянуті фотознімки, що були долучені заявником до матеріалів заяви, з яких вбачається, що ОСОБА_1 та ОСОБА_6 проживали однією сім`єю, вели спільне господарство, разом проводили дозвілля та влаштовували сімейні свята, виховували спільного сина ОСОБА_7 .
Відповідно до положень ст. 130 Сімейного кодексу України, у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір`ю дитини, факт його батьківства може бути встановлений за рішенням суду. Заява про встановлення факту батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу. Заява про встановлення факту батьківства може бути подана особами, зазначеними у частині третій статті 128 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 128 Сімейного кодексу України, позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.
Суд бере до уваги роз`яснення Верховного Суду України, відповідно до яких у якості доказів у справах даної категорії можуть виступати такі документи: докази, які підтверджують наявність цього юридичного факту (акти, погосподарські книги, виписки з домових книг та інші документи, які у собі містять відомості про родинні відносини осіб); довідки органів реєстрації актів цивільного стану про неможливість поновлення втрачених записів, внесення змін і доповнень, виправлень у записи актів цивільного стану; пояснення свідків, яким достовірно відомо про взаємовідносини померлого із заявником.
Верховний Суд у постановах від 23.10.2019 у справі № 382/2559/15-ц, та від 19.09.2018 у справі № 761/10732/16-ц, дійшов висновку про те, що тест ДНК (судово-медична (молекулярно-генетична) експертиза) станом на сьогоднішній день є єдиним методом точного встановлення батьківства стосовно конкретної дитини (точність позитивного результату ДНК-аналізу (тобто підтвердження батьківства) складає 99,999993%). Доказова цінність такого тесту переважає будь-який інший доказ на підтвердження або оспорення кровного споріднення та має вирішальне значення у вирішенні спору даної категорії справ.
Згідно з ч. 1 ст. 134 Сімейного кодексу України, на підставі рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове свідоцтво про народження.
У судовому засіданні на підставі наданих заявником та досліджених судом доказів, було доведено наявність родинних стосунків між ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , та встановлено, що останній є його батьком. Суд бере до уваги, що встановлення даного факту необхідне заявнику для реалізації прав дитини, а саме, для призначення пільг та інших виплат, та дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19, 81, 293, 294, 316, 318-319 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є батьком ОСОБА_7 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Вінниці Вінницької області.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його складання до Вінницького апеляційного суду. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заявник ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_4 ).
Заінтересована особа: Барський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Жмеринському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (площа Пам`яті, 19, м. Бар, Вінницька область, 23000, ЄДРПОУ 20088468).
Повний текст рішення суду складено 29.10.2024.
Суддя
Суд | Барський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122961049 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Барський районний суд Вінницької області
Питель О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні