125/1634/24
2-о/125/80/2024
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02.10.2024 м. Бар Вінницької області
Барський районний суд Вінницької області у складі:
головуючої судді Салдан Ю. О.,
присяжних: Петренка Л. Л., Мельник Т. В.,
секретар судового засідання: Рашевська О.А.,
за участі:
заявника ОСОБА_1 ,
представника заявника адвоката Мурис О. А.,
заінтересованої особи ОСОБА_2 ,
дитини, щодо якої вирішується питання про усиновлення - ОСОБА_3 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні в порядку окремого провадження заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Служба у справах дітей Барської міської ради, про усиновлення дитини,
У С Т А Н О В И В :
Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про усиновлення дітей.
В заяві посилався на те, що між ним та ОСОБА_2 зареєстровано шлюб 09.06.2015. У них народились спільні діти - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . У його дружини є неповнолітня дочка ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Батько ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Зазначав, що вони проживають однією сім`єю з 2015 року. Дитина ОСОБА_3 сприймає заявника як рідного батька, а він, займається її вихованням та матеріально забезпечує. Заявник бажає усиновити ОСОБА_3 . Мати дитини не заперечує проти усиновлення ОСОБА_3 .
На підставі викладеного просив визнати ОСОБА_1 , громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4 , усиновлювачем дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внести зміни до актового запису №7 від 04.11.2009 про народження ОСОБА_3 , складеного виконкомом Кузьминецької сільської ради Барського району Вінницької області, у графі «прізвище» записати « ОСОБА_7 », у графі «по батькові» записати « ОСОБА_8 », у графі «батько» записати « ОСОБА_1 , громадянин України».
У судовому засіданні заявник ОСОБА_1 заявлені вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити. Надав пояснення, які за своїм змістом подібні тим, які викладені у заяві. Зазначив, що повністю розуміє правові наслідки усиновлення.
Заінтересована особа - ОСОБА_3 у судовому засіданні пояснила, що заявник їй як батько, виховує її як рідну дитину, і вона згодна і бажає усиновлення. Зазначила, що не заперечує проти зміни її прізвища та по батькові.
Заінтересована особа ОСОБА_2 в судовому засіданні просила суд задовольнити заяву про усиновлення, зазначила, що проживає разом із заявником у шлюбі однією сім`єю, заявник виховує її дочку як рідну дитину.
Представник заінтересованої особи органу опіки та піклування в судовому засіданні підтримав заяву про усиновлення, зазначив, що усиновлення ОСОБА_3 заявником ОСОБА_1 буде відповідати інтересам дитини.
Заслухавши учасників розгляду, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява ОСОБА_1 є обґрунтованою і підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про усиновлення.
Частиною 2 статті 315 ЦПК України передбачено, що у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до статті 207 Сімейного кодексу України (далі - СК України), усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Згідно з нормами статті 212 СК України усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п`ятнадцять років. Усиновлювачами можуть бути подружжя.
Відповідно до частини 1-2 статті 212 СК України не можуть бути усиновлювачами особи, які: обмежені у дієздатності; визнані недієздатними; позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені; були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім`ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини; перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері; зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами; не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу); страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я; є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини; були засуджені за кримінальні правопорушення проти життя і здоров`я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших кримінальних правопорушень; за станом здоров`я потребують постійного стороннього догляду; є особами без громадянства; перебувають у шлюбі з особою, яка відповідно до пунктів 3-6, 8 і 10 цієї статті не може бути усиновлювачем. Крім осіб, зазначених у частині першій цієї статті, не можуть бути усиновлювачами інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.
Згідно з частиною 1 статтею 217 СК України усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків. Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом.
Згідно з приписами частини 1-3 статті 218 СК України для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров`я. Дитина має бути проінформована про правові наслідки усиновлення. Усиновлення провадиться без згоди дитини, якщо вона у зв`язку з віком або станом здоров`я не усвідомлює факту усиновлення.
Згідно з частиною 4 статті 218 СК України згода дитини на усиновлення не потрібна, якщо вона проживає в сім`ї усиновлювачів і вважає їх своїми батьками.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 219 СК України усиновлення дитини провадиться без згоди батьків, якщо вони: протягом двох місяців після народження дитини не забрали її на виховання до себе в сім`ю та запис про них у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до статті 135 цього Кодексу.
Згідно з частиною 1 статті 220 СК України на усиновлення дитини одним із подружжя потрібна письмова згода другого з подружжя, засвідчена нотаріально.
Згідно з частиною 1 статті 224 СК України суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; мотиви того, чому другий із подружжя не бажає бути усиновлювачем, якщо лише один із подружжя подав заяву про усиновлення; взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; особу дитини та стан її здоров`я; ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити.
Відповідно до частини 2 статті 224 СК України при дотриманні всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини.
Згідно з частиною 1, 3 статті 229 СК України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.
Судом встановлені такі обставини.
Відповідно до свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 , виданого 09.06.2015 виконкомом Верхівської сільської ради Барського району Вінницької області, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстрували шлюб 09.06.2015, актовий запис № 2. Прізвище після реєстрації шлюбу чоловіка - ОСОБА_7 , дружини - ОСОБА_7 .
Згідно з даними свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого 04.11.2009 виконкомом Кузьминецької сільської ради Барського району Вінницької області, ОСОБА_3 народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 . Її батьками вказані: батько - ОСОБА_6 , мати - ОСОБА_9 .
Згідно з даними свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 , виданого 03.08.2015 виконкомом Верхівської сільської ради Барського району Вінницької області, у заявника ОСОБА_1 і заінтересованої особи ОСОБА_10 у період шлюбу народилась донька: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно з даними свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 , виданого 03.08.2015 виконкомом Верхівської сільської ради Барського району Вінницької області, у заявника ОСОБА_1 і заінтересованої особи ОСОБА_10 у період шлюбу народилась донька: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_5 , виданого 17.08.2010 Митрофанівською сільською радою Новгородківського району Кіровоградської області, ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , актовий запис № 08, у с. Митрофанівка, Новгородківського району Кіровоградської області.
Відповідно до висновку про стан здоров`я особи, виданого КНП «Барська міська лікарня» Барської міської ради Вінницької області, заявник ОСОБА_1 - на обліку в нарколога та психіатра не перебуває, здоровий.
Відповідно до витягу з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» Міністерства внутрішніх справ України ВР-004489674, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , станом на 22.07.2024 до кримінальної відповідальності не притягується, незнятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває.
Згідно з висновком органу опіки та піклування Барської міської ради Вінницької області про доцільність усиновлення в інтересах неповнолітньої дитини, є доцільним усиновлення неповнолітньої дитини ОСОБА_3 громадянином ОСОБА_1 . У висновку також вказано, що у родині склалися дружні, гармонійні та теплі стосунки. Неповнолітня ОСОБА_3 називає ОСОБА_1 своїм батьком.
Відповідно до акта обстеження фактичного проживання № 52 від 25.07.2024, складеного старостою Кузьминецького старостинського округу ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 , фактично проживав разом зі своєю родиною за адресою: АДРЕСА_1 з 2015 року до 01.10.2019 року без реєстрації, з 01.10.2019 року з реєстрацією за тою ж адресою по теперішній час. Склад його сім`ї наступний: дружина - ОСОБА_2 , дочка - ОСОБА_4 , дочка - ОСОБА_5 , падчерка - ОСОБА_3 . Вказане місце проживання також підтверджується витягами з реєстру територіальної громади від 16.06.2023.
ОСОБА_2 заявою від 24.07.2024 року надала нотаріально посвідчену згоду заявнику на удочеріння її неповнолітньої доньки ОСОБА_3 . Добровільність наданої згоди ОСОБА_2 підтвердила також і в судовому засіданні.
Перевіривши наявність передбачених законом підстав для усиновлення, суд дійшов висновку, що заявник згідно з нормами статей 211-212 СК України має право бути усиновлювачем. З огляду на те, що на час судового розгляду дитина проживає в сім`ї заявника і вважає його своїм батьком, що підтвердила дитина у судовому засіданні, а також підтверджується наявними у матеріалах справи письмовими доказами, то згідно з приписами частини 4 статті 218 СК України окремої згоди дитини на усиновлення не вимагається, проте суд враховує, що дитина згодна на усиновлення.
Наявний в матеріалах справи висновок органу опіки та піклування про доцільність усиновлення дитини заявником є належним чином вмотивованим і відповідає наявним в матеріалах справи доказам.
Суд також не вбачає перешкод для усиновлення з огляду на стан здоров`я заявника і дитини.
Крім того, суд враховує, що на час розгляду справи дитина проживає у сім`ї заявника, між заявником і дитиною склалися приязні стосунки, дитина вважає заявника своїм батьком, дитині забезпечені належні умови проживання.
Отже, за результатами судового розгляду, суд дійшов висновку, що усиновлення дитини заявником відповідає інтересам дитини і забезпечить їй належне сімейне виховання.
На підставі викладеного заяву слід задовольнити повністю.
Керуючись статтями 263-265, 273, 293, 294 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Служба у справах дітей Барської міської ради, про усиновлення дитини - задовольнити повністю.
Оголосити ОСОБА_1 , громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4 , усиновлювачем дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Внести зміни до актового запису №7 від 04.11.2009 про народження ОСОБА_3 , складеного виконкомом Кузьминецької сільської ради Барського району Вінницької області, а саме:
- у графі «прізвище» записати « ОСОБА_7 », у графі «по батькові» записати « ОСОБА_8 »;
- у графі «батько» записати « ОСОБА_1 , громадянин України».
Судові витрати залишити за заявником.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Вінницького апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до апеляційного суду, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення складено 11.10.2024.
Учасники справи:
Заявник:
ОСОБА_1 , громадянин України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_6 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ;
Заінтересовані особи:
ОСОБА_2 , громадянка України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_7 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ;
Служба у справах дітей Барської міської ради Жмеринського району Вінницької області, ідентифікаційний код 44028622, місце знаходження: вул. Святого Миколая, будинок 18, м. Бар, Жмеринський район, Вінницька область.
Суддя Юлія САЛДАН
Присяжні: Леонід ПЕТРЕНКО
Тетяна МЕЛЬНИК
Суд | Барський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122961056 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Барський районний суд Вінницької області
Салдан Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні