Справа №402/606/24
Р І Ш Е Н Н Я
І МЕ Н Е М У К Р А Ї Н И
( заочне)
"13" листопада 2024 р. Ульяновський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого судді - Ясінського Л.Ю.
секретаря судового засідання - Ільченко Л.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Благовіщенське Кіровоградської області цивільну справу в порядку загального провадження, за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Благовіщенської міської ради про позбавлення батьківських прав,
В С Т А Н О В И В:
позивач ОСОБА_1 звернулася до Ульяновського районного суду Кіровоградської області з позовом до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав відносно спільних дітей - доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Позов до суду мотивований зі слідуючих підстав:
Між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 10 листопада 2011 року був укладений шлюб, який зареєстрований Великотроянівською сільською радою Ульяновського району Кіровоградської області за актовим записом №5. Від даного шлюбу у сторін народилося двоє спільних дітей : донька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
15 вересня 2016 року рішенням Ульяновського районного суду Кіровоградської області шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було розірвано.
02.04.2024 року позивач ОСОБА_1 вдруге уклала шлюб з ОСОБА_5 , про що було видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1 та створила нову сім`ю.
З вересня 2016 року відповідач ОСОБА_2 фактично не проживає разом з дітьми та не здійснює догляд за ними, не спілкується, не навідує їх, не допомагає матеріально, не дбає про фізичний, психологічний стан. Молодший син ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 є дитиною з інвалідністю з дитинства, про що свідчить посвідчення серії НОМЕР_2 від 27.06.2022 року. Відповідач не приділяє уваги вихованню та утриманню дитини інваліда, не піклується про життя та здоров`я дитини з інвалідністю, не надає коштів на лікування дитини. Таким чином, ОСОБА_2 самоусунувся від виховання малолітніх дітей. Станом на липень 2024 року місце перебування, проживання та знаходження відповідача не відомо, оскільки після розлучення він пішов в невідомому напрямку.
У зв`язку з викладеним, позивач просить суд позбавити відповідача батьківських прав, як такого, що ухиляється від своїх обов`язків по вихованню неповнолітніх дітей.
08 липня 2024 року ухвалою Ульяновського районного суду Кіровоградської області прийнято до розгляду справу та призначено до підготовчого судового засідання.
02 серпня 2024 року Ульяновським районним судом Кіровоградської області винесено ухвалу про закриття підготовчого судового засідання та призначення справи до розгляду.
Позивач, представник позивача в судове засідання не з`явилися, представник позивача направив до суду заяву, якою просить про розглядати справу у їх відсутності, позов підтримують у повному обсязі, проти винесення судом заочного рішення не заперечують.
Відповідач в судове засідання не з`явився. Про місце і час розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заяв та клопотань до суду не надавав. Правом на подання відзиву на позовну заяву не скористалася.
Представник Служби у справах дітей Благовіщенської міської ради в судове засідання не з`явилася, надіслала до суду заяву, якою не заперечує щодо позбавлення батьківських прав відповідача та просить розглядати справу у її відсутності. Крім того, представником надано до суду висновок про доцільність позбавлення батьківських прав відповідача ОСОБА_2 .
Відповідно до частини 1 статті 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
При викладених обставинах суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача, яка сповіщена про розгляд справи належним чином, від якої не надійшло повідомлення про причини неявки, ухваливши заочне рішення у справі, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України, так як надані матеріали є повними і достатніми для розгляду справи у відсутності відповідачів.
13 листопада 2024 року Ульяновським районним судом Кіровоградської області винесено ухвали про проведення заочного розгляду справи.
Вивченням доказів по справі судом встановлено:
Згідно інформації наданої Благовіщенською міською радою Кіровоградської області на запит суду від 10.07.202 року №243 зазначається, що відповідач ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ( а.с.38).
Судом встановлено, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 10 листопада 2011 року було укладено шлюбу, який був зареєстровано Великотроянівською сільською радою Ульяновського району Кіровоградської області за актовим записом №5 та рішенням Ульяновського районного суду Кіровоградської області від 15 вересня 2016 року шлюб між сторонами було розірвано ( а. с. 14-15).
Від шлюбу у сторін народилося двоє спільних дітей: донька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с.16) та син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ( а.с.17). Молодший син ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 є дитиною з інвалідністю з дитинства, про що свідчить посвідчення серії НОМЕР_2 від 27.06.2022 року (а.с.18).
Рішенням виконавчого комітету Благовіщенської міської ради №161 від 25 липня 2024 року затверджено висновок про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно двох малолітніх дітей: доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ( а.с.68).
У висновку, який затверджений рішенням виконавчого комітету Благовіщенської міської ради №161 від 30.05.2024 року, про доцільність позбавлення батьківських прав зазначається, що ОСОБА_1 (мати дітей) та ОСОБА_2 (батько дітей) перебували у зареєстрованому шлюбі з 10 листопада 2011 року по 15 вересня 2016 року. Від подружнього життя у батьків народились діти ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Після народження молодшого сина ОСОБА_6 (він є дитиною-інвалідом) з 2016 року по теперішній час ОСОБА_2 не виховує дітей, не приймає участі у їх матеріальному утриманні, життям та здоров`ям дітей не цікавиться. Зв`язок з колишньою дружиною ОСОБА_1 та дітьми протягом 8-ми років не підтримує, з дітьми не спілкується, місцезнаходження батька дітей невідоме.
Згідно заяви доньки ОСОБА_7 , батько дітей ОСОБА_2 залишив сім`ю та не спілкується з ними, останній раз донька ОСОБА_8 спілкувалась зі своїм батьком, коли їй було 6 років, і з того часу по сьогодні вони зв`язок не підтримують.
Згідно характеристики виданою Новоселицьким ліцеєм Благовіщенської міської ради дитина - ОСОБА_3 навчається у закладі освіти з 2018 року. Мама, ОСОБА_1 , бере активну участь в навчанні та вихованні свої доньки, підтримує контакт з класним керівником. Тато ОСОБА_2 , з родиною не проживає, навчанням та вихованням доньки не цікавиться
Факт усунення від участі у вихованні та навчанні сина ОСОБА_4 , підтверджує характеристика КЗ "Знамя`нська спеціальна школа Кіровоградської обласної ради", де навчається син ОСОБА_4 .
Відповідно до ст. 164 Сімейного кодексу України батьки можуть бути позбавлені батьківських прав по відношенню до своїх дітей за ухилення від виконання батьківських обов`язків.
Враховуючи інтереси дітей, з метою захисту їх особистих немайнових і майнових прав, орган опіки та піклування Благовіщенської міської ради вважає за доцільне позбавити батьківських прав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 відносно малолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ( а.с. 70).
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків: не спілкується з дітьми протягом тривалого періоду на протязі 8 років, не турбується про їх фізичний та духовний розвиток, не забезпечує дітей продуктами харчування, медичним доглядом, не надає матеріальної допомоги на утримання дітей, самоусунувся від виконання батківських обов`язків а тому має бути позбавлений батьківських прав.
Суд приходить до висновку, що до визначених судом правовідносин сторін підлягають застосуванню такі правові норми:
Згідно вимог статті 150 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов`язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Батьки зобов`язані поважати дитину.
Згідно із нормами ст.164 Сімейного кодексу України, ухилення від виконання своїх батьківських обов`язків по вихованню дитини є підставою для позбавлення батьківських прав.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про охорону дитинства» виховання в сім`ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. Виховання дитини має спрямовуватися на розвиток її особистості, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови, національних історичних і культурних цінностей українського та інших народів, підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві в дусі взаєморозуміння, миру, милосердя, забезпечення рівноправності всіх членів суспільства, злагоди та дружби між народами, етнічними, національними, релігійними групами. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров`я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов`язків відповідно до закону.
Відповідно п.16 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 р. № 3 „Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний, духовний розвиток дитини, не забезпечують дитині необхідного харчування, медичного догляду, тощо.
За змістом ч. 1 п. 1 ч. 3 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Відповідно до ст. 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Порядок розподілу судових витрат між сторонами визначений ст. 141 ЦПК України, у відповідності до ч. ч. 1, 2 якої судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
На підтвердження понесених витрат на правничу допомогу пов`язаних з розглядом даної справи, представником позивача - адвокатом Гончарук О.О. надано ордер про надання правничої допомоги серії ВА №1079429 від 12.06.024 року укладений з ОСОБА_1 ( а.с.28), угоду про надання професійної правничої допомоги від 12.06.2024 року укладений з ОСОБА_1 з додатком №1 до угоди ( аю.с.29, а.с.30-32), розрахунок опису виконаних робіт від 01.07.2024 року ( а.с.33-34), квитанцію до прибуткового касового ордеру №35/06-24 на суму 12000 грн. ( а.с.35).
Матеріалами справи підтверджується факт отримання позивачем послуг адвоката та понесення нею витрат на правничу допомогу.
Дослідивши подані представником позивача докази та матеріали справи, суд вважає, що в даному випадку розмір витрат на оплату послуг адвоката в сумі 4 000 грн 00 коп є співмірним зі складністю справи, з виконаною адвокатом роботою, часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт, обсягом наданих адвокатом послуг та ціною позову, а тому підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
В порядку ст.141 ЦПК України стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати в розмірі 1212 гривень та витрати на правову допомогу адвоката в розмірі 12000 гривень.
Керуючись: ст.ст. 150, 164 СК України, ст.59, ч.3 ст.60 ЦК України, ст.141 ст.263-265, 272, 280 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Благовіщенської міської ради про позбавлення батьківських прав - задовольнити .
Позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженця села Великі Трояни Ульяновського району Кіровоградської області батьківських прав відносно малолітніх дітей:
- доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2
Стягнути з відповідача ОСОБА_2 , паспорт серії НОМЕР_3 , виданий Ульяновським РВ УМВС України в Кіровоградській області 02 серпня 2008 року на користь позивача ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_4 судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 1212,20 грн.
Стягнути з відповідача ОСОБА_2 паспорт серії НОМЕР_3 , виданий Ульяновським РВ УМВС України в Кіровоградській області 02 серпня 2008 року на користь позивача ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_4
12 000 ( дванадцять тисяч) гривень понесених витрат на правові послуги адвоката.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Учасники справи:
Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 , місце проживання АДРЕСА_2 .
Відповідач: ОСОБА_2 , паспорт серії НОМЕР_3 виданий Ульяновським РВ УМВС України в Кіровоградській області 02 серпня 2008 року, місце проживання: АДРЕСА_3.
Третя особа: Служба у справах дітей Благовіщенської міської ради Кіровоградської області код ЄДРПОУ 05402697, місцезнаходження : Кіровоградська область Голованівський район місто Благовіщенське вулиця Промислова 23/54.
Суддя: Л.Ю.Ясінський
Суд | Ульяновський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122965953 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Ульяновський районний суд Кіровоградської області
Ясінський Л. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні