Справа № 738/1204/24
№ провадження 2-сз/738/8/24
Ухвала
12 листопада 2024 року місто Мена Чернігівської області
Менський районний суд Чернiгiвської областi в складі судді Парфененко О. Я., розглянувши заяву ОСОБА_1 про повернення судового збору у справі за позовною заявою ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до Закритого акціонерного товариства - Фірма «Сантехмонтаж-1» про визнання права власності на майно за набувальною давністю,
встановив:
1.Короткий зміст позовної заяви.
07 листопада 2024 до Менського районного суду Чернігівської області в електронній формі надійшла заява ОСОБА_1 про повернення судового збору, у справі за позовною заявою ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до ЗАТ - Фірма «Сантехмонтаж-1» про визнання права власності на майно за набувальною давністю. Заявник, посилаючись на вимоги пункту 5 частини першої статті 257 ЦПК України просить повернути йому сплачений судовий збір в розмірі 2 280,24 грн.
2.Суть питання, що вирішується ухвалою.
Ухвалою вирішується питання щодо відповідності заяви вимогам статті 183 ЦПК України.
3.Мотиви, з яких суд дійшов висновків, норми закону, якими керується суд, постановляючи ухвалу.
Заява повинна відповідати вимогам, викладеним у статті 183 ЦПК України.
Відповідно до положень частини четвертої статті 183 ЦПК суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Відповідно до частини другої статті 183 ЦПК України, письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Згідно із частиною восьмою статті 43 ЦПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Електронний документ - це документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа. Склад та порядок розміщення обов`язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством. Електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму. Візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для приймання його змісту людиною (стаття 5 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»).
Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа (частини перша та друга статті 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»).
Електронний підпис - це електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис (пункт 12 частини першої статті 1 Закону України «Про електронні довірчі послуги»).
Кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису (ч. 4 ст. 18 Закону України «Про електронні довірчі послуги»).
За змістом абзацу 2 частини восьмої статті 14 ЦПК України особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Частинами першою і другою статті 6, частиною першою статті 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» передбачено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Отже, надсилання до суду документів в електронному вигляді передбачає використання сервісу «Електронний суд», розміщеному за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua/login, відповідно з попередньою реєстрацією офіційної електронної адреси (Електронного кабінету) та з обов`язковим використанням власного електронного підпису.
Суд встановив, що заява ОСОБА_1 про повернення судового збору не сформована в системі «Електронний суд», надійшла на електронну адресу Менського районного суду Чернігівської області в електронній формі без накладення електронного цифрового підпису, а тому вважається такою, що не підписана особою, яка її подала.
Отже, подана заява, не підписана особою, яка її подала. Заява є електронною копією паперового документа, не є паперовим відповідником електронного оригіналу заяви, оскільки вона не подана через систему «Електронний суд» або шляхом надсилання електронною поштою на офіційну електронну адресу суду, із засвідченням електронним цифровим підписом, у зв`язку з чим суд позбавлений можливості перевірити такий процесуальний документ на належність його особі, яка подає вказану заяву.
Суд дійшов висновку, заяву ОСОБА_1 про повернення судового збору повернути заявнику, оскільки заява подана без додержання вимог, викладених у статті 183 ЦПК України.
На пiдставi викладеного, керуючись статтями 151, 153 ЦПК України, суд
постановив:
Заяву ОСОБА_1 проповернення судовогозбору усправі запозовною заявою ОСОБА_2 , ОСОБА_1 доЗакритого акціонерноготовариства -Фірма «Сантехмонтаж-1»про визнанняправа власностіна майноза набувальноюдавністю - повернути заявнику.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню заявника до суду з такою заявою, після усунення умов, що стали причинами для її повернення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення до Чернігівського апеляційного суду.
Суддя Парфененко О. Я.
Суд | Менський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122969761 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші процесуальні питання |
Цивільне
Менський районний суд Чернігівської області
Парфененко О. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні