Ухвала
від 12.11.2024 по справі 296/6017/24
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/6017/24

1-кп/296/751/24

Ухвала

Іменем України

12 листопада 2024 року м.Житомир

Корольовський районний суд м. Житомира в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

законного представника ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

особи, щодо якої вирішується

питання про застосування

примусових заходів

медичного характеру ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі клопотання прокурора Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_3 про застосування примусових заходів медичного характеру відносно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Житомира, українця, громадянина України, безробітного, не одруженого, не має на утриманні дітей, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024060400001104 від 11.04.2024 року за ч.2 ст.15 ч.4 ст. 185 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До суду на розгляд надійшло клопотання про застосування відносно ОСОБА_4 примусових заходів медичного характеру у вигляді його госпіталізації до закладу з наданням психіатричної допомоги (відділення) зі звичайним наглядом.

З матеріалів клопотання вбачається, що 10.04.2024 приблизно о 21 год. 50 хв. ОСОБА_4 , перебував в приміщенні магазину «ФОРА» ТОВ «ФОРА», що за адресою: м. Житомир, вул. Бориса Лятошинського, 2.

В цей же день, час, місці та за вказаних обставин у ОСОБА_4 , з корисливих мотивів, виник злочинний умисел, направлений на таємне викрадення чужого майна у період воєнного стану, із вказаного магазину, що належить ТОВ «ФОРА».

Реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на таємне викрадення чужого майна у період воєнного стану, ОСОБА_4 , керуючись корисливим мотивом, пересвідчившись в тому, що за його діями ніхто не спостерігає та вони залишаються непоміченими, шляхом вільного доступу, таємно викрав чуже майно, а саме:

- жіночі «MaySocks з п`яткою pamuk p.23-25» у кількості 2 штуки вартістю 49 грн 83 коп. без ПДВ,

- шкарпетки чоловічі «Житомир пара Прем 100% б с.сір d3 р25-2» в кількості одна пара вартістю 45 грн 75 коп. без ПДВ,

- шкарпетки жіночі «Житомирська пара d6 р.23-25» у кількості одна пара вартістю 16 грн 58 коп. без ПДВ,

- тампони «16 KotexSuper» вартістю 74 грн 00 коп. без ПДВ,

- зубну пасту Biomed Superwhite вартістю 86 грн 67 коп. без ПДВ,

- вафлі «Hanuta B*» вартістю 27 грн 42 коп. без ПДВ,

- крем «Beauty Derm Kids універ екстракт календ-чедер вартістю 41 грн 66 коп. без ПДВ,

- шкарпетки чоловічі в асортименті D 2, вартістю 58 грн 25 коп. без ПДВ,

- батончик Twix Extra печиво/карамель у молочн. Шоколаді, вартістю 24 грн 99 коп. без ПДВ,

- зубну нитку «Smartoral» вартістю 74 грн 16 коп. без ПДВ,

- шкарпетки жіночі «Siela Comfort 20 glace p.23-25», у кількості 2 пари вартістю 41 грн 58 коп. без ПДВ,

- коньяк «Aznauri 3*» у кількості 3 штуки вартістю 136 грн 22 коп. без ПДВ,

- гольфи жіночі «Siela Comfort 40 daino» у кількості 2 пари вартістю 49 грн 92 коп. без ПДВ,

- мило рідке «Safeguard» вартістю 79 грн 99 коп. без ПДВ,

- батончик «Nuts King size» вартістю 38 грн 91 коп. без ПДВ,

- батончик «Snickers Super» вартістю 34 грн 41 коп. без ПДВ,

- батончик «Nestle Lion» вартістю 20 грн 16 коп. без ПДВ,

- лаваш «Київхліб Вірменський» вартістю 17 грн 17 коп. без ПДВ,

- лаваш «Кулиничі Кавказький» вартістю 19 грн 57 коп. без ПДВ,

- часник вартістю 6 грн 93 коп. без ПДВ,

- торбинку для овочів та фруктів «Добра господарочка» вартістю 31 грн 58 коп. без ПДВ.

В подальшому, утримуючи вказане майно у такий спосіб при собі, з метою доведення злочинного умислу до кінця, ОСОБА_4 , не розрахувавшись за викрадений товар, минаючи касову зону, направився до виходу з магазину та намагався покинути приміщення магазину, таким чином виконав усі дії, які вважав необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було закінчено з причин, які не залежали від його волі, оскільки його протиправні дії були виявлені та припинені охоронцем вищезазначеного магазину.

Таким чином, ОСОБА_4 намагався спричинити ТОВ «ФОРА» майнової шкоди на загальну суму 975 грн 75 коп.

В судовому засіданні захисник ОСОБА_4 адвокат ОСОБА_5 звернулася до суду із письмовим клопотанням про закриття даного кримінального провадження на підставі п.4-1ч.1ст.284 КПК України, оскільки сума вчиненої крадіжки не перевищує 3028 грн, станом на 01 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028 грн, оскільки майнова шкода, яка була завдана кримінальним правопорушенням становить 975 грн. 75 коп., дана сума не перевищує 3028 грн, таким чином дане кримінальне провадження підлягає закриттю.

ОСОБА_4 та законний представник просили клопотання захисника задовольнити.

При цьому судом роз`яснено, що вказана підстава для закриття провадження у справі є нереабілітуючою.

Прокурор не заперечувала проти клопотання захисника, висловила свою думку про можливість закриття даного кримінального провадження на підставі п.4-1 ч.1 ст.284 КПК України.

Представник потерпілого у судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі.

За загальним правилом, закріпленим у частині другій статті 4 КК, злочинність, караність, а також інші кримінально-правові наслідки діяння визначаються законом про кримінальну відповідальність, який діяв на час його вчинення. Припинення законної сили кримінально-правової норми тягне неможливість її застосування до діянь, що передбачені чи передбачалися у КК раніше як злочини і скоєні після втрати цією нормою чинності. Водночас у випадках, коли новий закон про кримінальну відповідальність покращує юридичне становище особи, він поширюється і на діяння, вчинені до набрання ним чинності, тобто застосовується принцип ретроактивності.

Згідно з п. 5 підрозділу 1 розділу ХХ Податкового кодексу України якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року. Відповідно до підпункту 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV Податкового кодексу України податкова соціальна пільга дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб на 01.01.2024 року встановлено в сумі 3028 грн.

Таким чином, з огляду на зміст положень Податкового кодексу України та Закону №3886-ІХ, на момент вчинення злочину ОСОБА_4 , передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, розмір вартості викраденого майна, з якого настає кримінальна відповідальність за ст. 185 КК України, становив 3028 грн. 00 коп.

Положеннями ч. 1 ст. 3 КК України встановлено, що законодавство України про кримінальну відповідальність становить КК України, який ґрунтується на Конституції України та загальновизнаних принципах і нормах міжнародного права. При цьому зміни до законодавства України про кримінальну відповідальність можуть вноситися виключно законами про внесення змін до цього Кодексу та/або до кримінального процесуального законодавства України, та/або до законодавства України про адміністративні правопорушення (ч. 6 ст. 3 КК України).

Відповідно до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

За змістом ч. 1 ст. 5 КК України, закон про кримінальну відповідальність, що скасовує злочинність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.

Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів» від 18 липня 2024 року № 3886-IX (далі Закон №3886-ІХ), який набрав чинності 09.08.2024 року, встановлено, що дії щодо викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати у розмірі до двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян є дрібною крадіжкою, за яку настає відповідальність за ст.51 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Тобто, з 09.08.2024 змінився «розмір крадіжки», який визначає кримінальну відповідальність за такі дії (раніше для кримінальної відповідальності вартість викраденого майна перевищувала 302,8 грн.).

Таким чином, внесені законодавцем зміни про кримінальну відповідальність призвели до часткової декриміналізації діяння, і дія Закону має зворотну дію у часі, тому скасовує кримінальну відповідальність у разі заподіяння злочином меншої шкоди, ніж встановлено нормою закону.

Як зазначалось вище, згідно з клопотанням прокурора ОСОБА_4 інкримінується вчинення крадіжки на загальну суму 975 грн. 75 коп. і такі дії кваліфікувались за ч. 4 ст. 185 КК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 479-2 КПК України якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, втратив чинність закон, яким встановлювалася кримінальна протиправність діяння, суд зупиняє судовий розгляд і запитує згоду обвинуваченого на закриття кримінального провадження з підстави, передбаченої пунктом 4 - 1 частини першої статті 284 цього Кодексу. Суд закриває кримінальне провадження на цій підставі, якщо обвинувачений проти цього не заперечує. За відсутності згоди обвинуваченого та в разі, якщо судом встановлено вчинення ним діяння, кримінальна протиправність якого була встановлена законом, що втратив чинність, суд постановляє ухвалу про закриття кримінального провадження з підстави, передбаченої пунктом 1 - 2 частини другої статті 284 цього Кодексу. Якщо судом не встановлено, що обвинуваченим вчинено діяння, кримінальна протиправність якого була встановлена законом, що втратив чинність, суд ухвалює виправдувальний вирок.

Пунктом 4-1 частини 1 статті 284 КПК України визначено, що кримінальне провадження закривається, якщо втратив чинність закон, яким встановлювалася кримінальна протиправність діяння.

Вказане вище узгоджується з позицією Верховного суду справа №567/507/23 постанова від 22.08.2024 року.

Суд вважає, що оскільки Законом №3886-ІХ підвищилась межа, з якої настає кримінальна відповідальність за крадіжку, то вказані обставини є у даному випадку підставою для закриття кримінального провадження за п.4-1 ч.1 ст.284 КПК України.

Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 11.04.2024 року на шкарпетки жіночі MaySocks з п`яткою раmuk р.23-25 2 пари; шкарпетки чоловічі Житомир пара Прем 100% б с.сір d3 р25-27 1 пара; шкарпетки жіночі Житомирська пара d6 р.23-25 1 пара; тампони Kotex Super 1 упаковка; паста зубна Biomed Superwhite 1 упаковка; вафлі Hanuta B* 1; крем Beauty Derm Kids універ екстракт календули-череди в кількості 1 шт.; шкарпетки чоловічі в асортименті D'2; батончик Twix Extra печиво/карамель у молочному шоколаді в кількості 1 шт.; нитка зубна Smartoral 50 м в кількості 1 шт.; шкарпетки жіночі Siela Comfort 20 glace p.23-25 1 пара; коньяк Aznauri 3* в кількості 3 шт. ємністю по 0, 1 л.; гольфи жіночі Siela Comfort 40 daino 1 пара; мило рідке Safeguard Класичне Яскраво Біле антибактеріальне в кількості 1 шт.; батончик Nuts King size шоколадний в кількості 1 шт.; батончик Snickers Super з арахісом у молочному шоколаді в кількості 1 шт.; батончик Nestle Lion з арахісом в кількості 1 шт.; лаваш Київхліб Вірменський в кількості 1 шт.; лаваш Кулиничі Кавказький в кількості 1 шт.; часник вагою 0,044 г в кількості 1-ї головки; торбинка для овочів/фруктів Добра господарочка 25*32 см в кількості 1 шт. підлягає скасуванню.

Даним кримінальним правопорушенням потерпілому ТОВ «ФОРА» матеріальної шкоди не завдано.

Цивільний позов не заявлявся.

Процесуальні витрати у даному кримінальному провадженні пов`язані із залученням експертів відсутні.

Питання речових доказів у кримінальному провадженні слід вирішити відповідно до ст. 100 КПК України.

На підставі вищевикладеного, керуючись п. 4 ст. 284, ст.372 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання захисника ОСОБА_5 про закриття кримінального провадження № 12024060400001104 від 11.04.2024 року за ч.2 ст.15 ч.4 ст. 185 КК України задовольнити.

Кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.15, ч. 4 ст. 185 КК України закрити, згідно п.4-1 ч.1 ст.284 КПК України, а саме: тому, що втратив чинність закон, яким встановлювалася кримінальна протиправність діяння.

Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 11.04.2024 року на шкарпетки жіночі MaySocks з п`яткою раmuk р.23-25 2 пари; шкарпетки чоловічі Житомир пара Прем 100% б с.сір d3 р25-27 1 пара; шкарпетки жіночі Житомирська пара d6 р.23-25 1 пара; тампони Kotex Super 1 упаковка; паста зубна Biomed Superwhite 1 упаковка; вафлі Hanuta B* 1; крем Beauty Derm Kids універ екстракт календули-череди в кількості 1 шт.; шкарпетки чоловічі в асортименті D'2; батончик Twix Extra печиво/карамель у молочному шоколаді в кількості 1 шт.; нитка зубна Smartoral 50м в кількості 1 шт.; шкарпетки жіночі Siela Comfort 20 glace p.23-25 1 пара; коньяк Aznauri 3* в кількості 3 шт. ємністю по 0, 1 л.; гольфи жіночі Siela Comfort 40 daino 1 пара; мило рідке Safeguard Класичне Яскраво Біле антибактеріальне в кількості 1 шт.; батончик Nuts King size шоколадний в кількості 1 шт.; батончик Snickers Super з арахісом у молочному шоколаді в кількості 1 шт.; батончик Nestle Lion з арахісом в кількості 1 шт.; лаваш Київхліб Вірменський в кількості 1 шт.; лаваш Кулиничі Кавказький в кількості 1 шт.; часник вагою 0,044 г в кількості 1-ї головки; торбинка для овочів/фруктів Добра господарочка 25*32 см в кількості 1 шт. скасувати.

Речові докази:

- DVD-диск залишити в матеріалах провадження;

- шкарпетки жіночі MaySocks з п`яткою раmuk р.23-25 2 пари; шкарпетки чоловічі Житомир пара Прем 100% б с.сір d3 р25-27 1 пара; шкарпетки жіночі Житомирська пара d6 р.23-25 1 пара; тампони Kotex Super 1 упаковка; паста зубна Biomed Superwhite 1 упаковка; вафлі Hanuta B* 1; крем Beauty Derm Kids універ екстракт календули-череди в кількості 1 шт.; шкарпетки чоловічі в асортименті D'2; батончик Twix Extra печиво/карамель у молочному шоколаді в кількості 1 шт.; нитка зубна Smartoral 50м в кількості 1 шт.; шкарпетки жіночі Siela Comfort 20 glace p.23-25 1 пара; коньяк Aznauri 3* в кількості 3 шт. ємністю по 0, 1 л; гольфи жіночі Siela Comfort 40 daino 1 пара; мило рідке Safeguard Класичне Яскраво Біле антибактеріальне в кількості 1 шт.; батончик Nuts King size шоколадний в кількості 1 шт.; батончик Snickers Super з арахісом у молочному шоколаді в кількості 1 шт.; батончик Nestle Lion з арахісом в кількості 1 шт.; лаваш Київхліб Вірменський в кількості 1 шт.; лаваш Кулиничі Кавказький в кількості 1 шт.; часник вагою 0,044 г в кількості 1-ї головки; торбинка для овочів/фруктів Добра господарочка 25*32 см в кількості 1 шт. залишити в користуванні власника.

Копію ухвали після її проголошення вручити учасникам судового провадження.

Ухвала суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення12.11.2024
Оприлюднено14.11.2024
Номер документу122971364
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —296/6017/24

Ухвала від 12.11.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Дідоренко А. Е.

Ухвала від 15.10.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Дідоренко А. Е.

Ухвала від 01.07.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Дідоренко А. Е.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні