Ухвала
від 07.11.2024 по справі 537/4434/24
КРЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Провадження № 2/537/1412/2024

Справа № 537/4434/24

УХВАЛА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07.11.2024 року Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі: головуючого судді - Хіневича В.І., за участі: секретаря судового засідання Бакай М.С., позивача ОСОБА_1 , представника відповідача ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці за правилами спрощеного позовного провадження, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , про зменшення розміру аліментів та зміну способу стягнення аліментів,

встановив:

В провадженні Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області перебуває на розгляді цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , про зменшення розміру аліментів та зміну способу стягнення аліментів.

18.10.2024 року від відповідача ОСОБА_3 надійшла зустрічна позовна заява до ОСОБА_1 про позбавлення його батьківських прав відносно малолітньої доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В судовому засіданні представник відповідача за первісним позовом ОСОБА_3 - ОСОБА_2 прохав прийняти зустрічну позовну заяву до спільного розгляду з первісним позовом вказавши що з метою забезпечення прав дитини позови слід об`єднати та вони є взаємопов`язаними.

В судовому засіданні позивач за первісним позовом ОСОБА_1 заперечував проти прийняття зустрічної позовної заяви та її спільного розгляду з первісним позовом вказавши вони не є взаємопов`язаними та їх спільний розгляд не є доцільним.

Суд, заслухавши думку учасників справи, дослідивши матеріали справи та зустрічної позовної заяви приходить до наступного.

Пунктом 3 ч.2 ст. 49 ЦПК України передбачено, що відповідач має право подати зустрічнийпозов у строки, встановлені цим Кодексом.

Частино 1 ст. 193 ЦПК України передбачено, що відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Частиною 6 статті 30 ЦПК України визначено, що зустрічний позов та позов третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, незалежно від їх підсудності пред`являються в суді за місцем розгляду первісного позову. Це правило не застосовується, коли відповідно до інших визначених у цій статті правил виключної підсудності такий позов має розглядатися іншим судом, ніж тим, що розглядає первісний позов.

Згідно вимог ч.1 ст. 194 ЦПК України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогамстатей 175і177цього Кодексу.

Згідно положень ч.2, ч.3, ст. 193 ЦПК України зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.

Заслухавши учасників справи дослідивши матеріали, суд не вбачає підстав, передбачених ст. 193 ЦПК України для об`єднання зустрічної позовної заяви в одне провадження з первісною, так як позови не є взаємопов`язаними, а спільний їх розгляд не є доцільним, і задоволення зустрічного позову не може виключити повністю або частково задоволення первісного позову так як обов`язок батьків щодо утримання дитини існує незалежно від наявності чи відсутності батьківських прав відносно дитини.

А тому суд дійшов висновку про відмову у прийнятті зустрічної позовної заяви та об`єднання її в одне провадження з первісним позовом.

Керуючись ст. 30, 49,193-194, 260, 261 ЦПК України,

постановив:

Відмовити уприйняті зустрічноїпозовної заяви ОСОБА_3 до ОСОБА_1 пропозбавлення батьківськихправ,до спільногорозгляду зпервісною позовноюзаявою таповернути зустрічнупозовну заявузаявнику.

Роз`яснити ОСОБА_3 , що повернення зустрічної позовної заяви не позбавляє її права подати позов з відповідними вимогами на загальних підставах.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя В.І. Хіневич

СудКрюківський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення07.11.2024
Оприлюднено14.11.2024
Номер документу122972695
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —537/4434/24

Рішення від 08.11.2024

Цивільне

Крюківський районний суд м.Кременчука

ХІНЕВИЧ В. І.

Рішення від 08.11.2024

Цивільне

Крюківський районний суд м.Кременчука

ХІНЕВИЧ В. І.

Ухвала від 07.11.2024

Цивільне

Крюківський районний суд м.Кременчука

ХІНЕВИЧ В. І.

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Крюківський районний суд м.Кременчука

ХІНЕВИЧ В. І.

Ухвала від 24.09.2024

Цивільне

Крюківський районний суд м.Кременчука

ХІНЕВИЧ В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні