Дата документу 13.11.2024Справа № 554/10508/24 Провадження № 2-о/554/392/2024
У Х В А Л А
13 листопада 2024 року суддя Октябрського районного суду м.Полтави Савченко Л.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Територіальне управління БЕБ у м. Києві , про встановлення факту, що має юридичне значення, -
в с т а н о в и в :
Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення , визначивши заінтересованою особою Територіальне управління БЕБ у м. Києві. Ухвалою Октябрського районного суду м. Полтави від 30 вересня 2024 року заяву залишено без руху, заявнику надано строк на усунення недоліків, 10 днів з дня отримання ухвали, яку направлено на адресу, вказану заявником у позовній заяві, рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Однак конверт повернувся до суду з відміткою «за закінченням строку зберігання».
Ініціювавши судовий розгляд справи, позивач насамперед повинен активно використовувати визначені законом процесуальні права, здійснювати їх з метою, з якою такі права надано. Реалізація особою процесуальних прав невіддільна від виконання нею процесуального обов`язку щодо сприяння встановленню в судовому процесі дійсних обставин у справі з метою отримання правосудного судового рішення. На цьому акцентувала увагу Велика Палата Верховного Суду у постанові від 12 січня 2023 року по справі № 9901/278/21.
Слід також враховувати правову позицію Європейського суду з прав людини, зокрема у справі «Пономарьов проти України», згідно з якою сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження.
Недоліки вказані в ухвалі Октябрського районного суду м. Полтави від 30 вересня 2024 року заявником не усунуто.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи те, що заявником не усунуто недоліки у вказаний в ухвалі про залишення позовної заяви без руху від 30 серпня 2024 року строк, вважаю необхідним повернути заяву заявнику .
Керуючись ст. ст.185, 260, 353 ЦПК України, суддя,-
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 ,заінтересовані особиТериторіальне управлінняБЕБ ум.Києві ,про встановленняфакту,що маєюридичне значення вважати неподаною та повернути заявнику.
Розяснити, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повної ухвали суду.
СуддяЛ.І.Савченко
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122972855 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Октябрський районний суд м.Полтави
Савченко Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні