Провадження № 2-о/639/186/24 Справа № 639/6728/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2024 року м. Харків
Жовтневий районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Марченка В.В.,
за участю секретаря судового засідання Василевської Л.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судув приміщенні Жовтневого районного суду м. Харкова цивільну справу № 639/6728/24
заявник: ОСОБА_1 (адреса місця проживання: АДРЕСА_1 )
заінтересовані особи:Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (адреса місцезнаходження: пл. Свободи, 5 держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків), Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (адреса місцезнаходження: Київський майдан, 6, м. Луцьк, Волинська область)
провстановлення факту належності правовстановлюючого документу, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, заінтересовані особи: Головне управлінняПенсійного фондуУкраїни вХарківській області,Головне управлінняПенсійного фондуУкраїни уВолинській області в якій просить встановити факт належності їй трудової книжки НОМЕР_1 заповненої 12.09.1980 року.
В обґрунтування своїх вимог заявник зазначає, після досягнення пенсійного віку, вона звернулася із заявою до Головного управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області з метою оформлення та призначення пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Однак отримала рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області від 07.09.2023 року № 204950019352 про відмову у призначенні пенсії через відсутність необхідного страхового стажу. Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області у даній відмові зазначило, що до загального стажу не зараховано період роботи згідно записів трудової книжки НОМЕР_1 від 12.09.1980, оскільки на титульній сторінці трудової книжки наявне виправлення прізвища, що виконане з порушенням вимог Інструкції № 58 (не зазначене документ на підставі якого внесено виправлення), страховий стаж роботи врахований п: індивідуальних даних про застраховану особу. У зв`язку з цим, у заявниці виникли ускладнення при оформленні пенсії за віком, чим порушилося моє право на державне пенсійне забезпечення, тому виникла необхідність встановити факт належності правовстановлюючого документу, а саме трудової книжки НОМЕР_1 .
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Харкова від 14.10.2024 року відкрито провадження по справі.
Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Надала до суду заяву в якій просить розглянути справу без її участі, вимоги заяви підтримую в повному обсязі.
Представник заінтересованої особи Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області про дату, час та місце розгляду справи повідомлено у встановленому законом порядку, в судове засідання представника не направив.
Представник заінтересованої особи Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області в судове засіданні не з`явився про час та місце розгляду справи повідомлено належним чином. Представником ОСОБА_2 подано до суду пояснення в яких просила розгляд справи провести без їхньої участі та винести рішення на розсуд суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, враховуючи неявку в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено,що відповідно докопії паспортусерії НОМЕР_2 від 05 грудня 2001 року виданого Жовтневим РВ ХМУ УМВС України в Харківській обл., прізвище, ім`я, по-батькові заявника вказано - ОСОБА_1 .
Як вбачається з копії трудової книжки серії НОМЕР_1 заповненої 12.09.1980 року російською мовою прізвище, ім`я по-батькові заявника на титульній сторінці зазначено - " ОСОБА_1 ", однак було здійснено виправлення прізвища на " ОСОБА_3 " та здійснено відмітку мовою оригіналу: "исправлен на Багрич верить".
З копії рішення Головного Пенсійного фонду України у Волинській області про відмову у призначенні пенсії № 204950019352 від 07.09.2023 року вбачається, що ОСОБА_1 було відмовлено в призначення пенсії за віком у зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу передбачено ст. 26 ЗУ "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", оскільки до загального стажу не зараховано період роботи згідно записів трудової книжки НОМЕР_1 від 12.09.1980, так як на титульній сторінці трудової книжки наявне виправлення прізвища, що виконане з порушенням вимог Інструкції № 58 (не зазначене документ на підставі якого внесено виправлення), страховий стаж роботи врахований по індивідуальних даних про застраховану особу.
Згідно ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно з ч. 2 цієї статті у судовому порядку можуть встановлюватися також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року за № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, в також архівними установами.
З огляду на наведене, судом може бути встановлено факт належності особі трудової книжки, як документа, що підтверджує трудовий стаж та дає право на призначення пенсії.
Відповідно до п. 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України №58 від 29 липня 1993 року, трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації усіх форм власності або у фізичної особи понад п`ять днів. Згідно з п. 2.2. Інструкції до трудової книжки вносяться, зокрема, відомості про працівника: прізвище, ім`я та по батькові, дата народження; відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення.
Відповідно до п. 2.11 Інструкції відомості про працівника записуються на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Прізвище, ім`я та по батькові (повністю, без скорочення або заміни імені та по батькові ініціалами) і дата народження вказується на підставі паспорту або свідоцтва про народження. Згідно з п. 2.12. Інструкції після зазначення дати заповнення трудової книжки працівник своїм підписом завіряє правильність внесених відомостей. Першу сторінку (титульний аркуш) трудової книжки підписує особа, відповідальна за видачу трудових книжок, і після цього ставиться печатка підприємства (або печатка відділу кадрів), на якому вперше заповнювалася трудова книжка.
Судом встановлено, що із наданої заявником трудової книжки вбачається, що на першій сторінці здійснено виправлення прізвища заявника, що зумовило необхідність звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності трудової книжки.
Із аналізу досліджених судом доказів вбачається, що трудова книжка серії НОМЕР_1 заповненої 12.09.1980 року належить заявнику ОСОБА_1 .
Встановлення цього факту потрібне заявнику для оформлення пенсії за віком, оскільки виправлення у написанні її прізвища у трудовій книжці, перешкоджає це зробити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4,5,13,76-83,265, 315-319 ЦПК України
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Головне управлінняПенсійного фондуУкраїни вХарківській області,Головне управлінняПенсійного фондуУкраїни уВолинській областіпро встановленняфакту належностіправовстановлюючого документу задовольнити.
Встановити фактналежності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП: НОМЕР_3 )трудової книжки НОМЕР_1 заповненої 12 вересня 1980 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Заявник: ОСОБА_1 (адреса місця проживання: АДРЕСА_1 )
Заінтересовані особи:Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (адреса місцезнаходження: пл. Свободи, 5 держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, код ЄДРПОУ 14099344),
Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (адреса місцезнаходження: Київський майдан, 6, м. Луцьк, Волинська область, код ЄДРПОУ 13814885).
Повний текст рішення складено 13.11.2024 року.
Суддя: В. В. Марченко
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122973361 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Марченко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні