Ухвала
від 08.11.2024 по справі 753/7461/24
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/7461/24

провадження № 1-кс/753/3179/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" листопада 2024 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Дарницького УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.03.2024 за № 12024100020001325, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Дарницького УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Дарницької окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.08.2024 за № 12024100020001325, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до Дарницького УП ГУНП у м. Києві надійшли матеріали з ОКПП " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ДПСУ про виявлення каналу незаконного переправлення осіб призовного віку через державний кордон України.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що відповідно до ч. 5 ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 332 КК України, є тяжким, так як за його вчинення передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до семи років.

На виконання доручення в порядку ст. 40 КПК України, головним оперативно-розшуковим відділом ОКПП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » проведено ряд заходів, за результатами яких отримано оперативну інформацію щодо можливого вчинення злочинної діяльності, пов`язаної з незаконним переправленням чоловіків призовного віку через державний кордон України до країн Європейського Союзу з метою ухилення від мобілізації.

Так, в ході проведення оперативних заходів виявлено канал незаконного переправлення осіб через державний кордон України. Так, група осіб, налагодили процес виготовлення та збуту фіктивних документів, що надають право перетину державного кордону особам чоловічої статі призовного віку, чим усувають перешкоди при спробі перетину державного кордону України.

За наявною інформацією, чоловіки призовного віку звертаються до учасників групи за наданням допомоги в оформленні підробленого пакету документів та незаконному перетину державного кордону України за грошову винагороду.

Слідчий вказує, що в ході досудового розслідування та оперативного супроводження матеріалів кримінального провадження відносно осіб, що перевірялися на причетність до вчинення злочину, проводився ряд негласних слідчих (розшукових) дій, передбачених ст. 260 КПК України. - аудіо-, відео- контроль особи, ст. 261 КПК України - накладення арешту на кореспонденцію, ст. 262 КПК України - огляд і виїмка кореспонденції, ст. 263 КПК України, - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж, ст. 264 КПК України, - зняття інформації з електронних інформаційних систем, ст. 268 КПК України, - установлення місцезнаходження радіообладнання (радіоелектронного засобу), ст. 269 КПК України, - спостереження за особою, річчю або місцем, для пошуку та фіксації фактичних даних про причетність до незаконного переправлення осіб через державний кордон України, встановлення інших співучасників вчинення кримінального правопорушення, встановлення нових фактичних даних про протиправну діяльність вказаної групи осіб та отримання інших даних, які в подальшому можуть бути використані як докази по матеріалам досудового розслідування.

Також, вказує, що на підставі зібраних доказів в їх сукупності, було встановлено, що до протиправної діяльності, зокрема, причетний ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який, зокрема, виготовив собі підроблені документи, використовуючи які отримав в ІНФОРМАЦІЯ_3 посвідчення особи з інвалідністю, що надає право на безперешкодний перетин державного кордону України.

Слідчий зазначає що, відповідно до п. 2, 6 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю, особисте листування особи та інші записи особистого характеру.

З метою забезпечення кримінального провадження та встановлення обставин, що відповідно до ст. 91 КПК України підлягають доказуванню, слідчий вказує, що необхідно отримати тимчасовий доступ до речей та документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме оригіналів документів, що містяться у справі, сформованій за фактом розгляду документів, що стали підставою для видачі ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , посвідчення особи з інвалідністю.

Слідчий вказує, що в матеріалах кримінального провадження вбачаються достатні підстави вважати, що інформація, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 має значення для всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин вказаного кримінального правопорушення та може бути використана як доказ.

У судове засідання слідчий не з`явився, надав письмову заяву про розгляд клопотання без його участі. Особа, у володінні якої знаходяться документи, про тимчасовий доступ до яких вирішується питання, не з`явилася, про розгляд справи повідомлена належним чином.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню частково, з таких підстав.

Згідно зі ст. 84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Згідно із ч. 1 ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до положень ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Як вбачається з клопотання, відомості, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, не підпадають під категорію речей і документів, до яких заборонено доступ (ст. 161 КПК України), однак містять охоронювану законом таємницю (ст. 162 КПК України).

Відповідно до ст. 32 Конституції України, ст.ст. 39-1, 40 «Основ законодавства про охорону здоров`я», ст.ст. 10,11 Закону України «Про інформацію», ст.ст. 7,14 Закон України «Про захист персональних даних» відомості про стан здоров`я фізичної особи становлять лікарську таємницю та відносяться до конфіденційної інформації (інформації з обмеженим доступом), доступ до якої надається у випадках та в порядку, передбачених чинним законодавством.

Документація, до якої слідчий просить надати тимчасовий доступ, знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), та відповідно до ст. 162 КПК України, є документами, що становлять лікарську таємницю, особисте листування особи та інші записи особистого характеру, окрім того, містять персональні дані особи.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З урахуванням викладеного, слідчий суддя дійшов висновку, що слідчим у клопотанні достатньо доведено, що вказаний захід забезпечення кримінального провадження спрямований на з`ясування важливих обставин, які мають доказове значення у кримінальному провадженні, з урахуванням можливості використати цю інформацію як доказ відомостей, що містяться у ній та відсутності можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації, з метою встановлення належної кваліфікації та прийняття законного рішення у кримінальному провадженні.

Відтак, з метою виконання завдань кримінального провадження під час досудового розслідування, клопотання підлягає задоволенню в частині надання дозволу групі слідчих у кримінальному провадженні на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме оригіналів документів, що містяться у справі, сформованій за фактом розгляду документів, що стали підставою для видачі ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , посвідчення особи з інвалідністю з можливістю вилучення оригіналів вказаних документів, оскільки інформація, про витребування якої поставлено питання, необхідна для досягнення мети досудового розслідування та встановлення усіх обставин кримінального правопорушення.

Клопотання слідчого в частині надання тимчасового доступу до речей та документів особам, які не входять до складу групи слідчих, не відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу України, а отже в цій частині клопотання слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 159 - 166, 309 КПК України слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Дарницького УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.03.2024 за № 12024100020001325, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України- задовольнити частково.

Надати групі слідчих у кримінальному провадженні № 12024100020001325 від 08.03.2024 ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме оригіналів документів, що містяться у справі, сформованій за фактом розгляду документів, що стали підставою для видачі ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , посвідчення особи з інвалідністю з можливістю вилучення оригіналів вказаних документів.

В іншій частині клопотання відмовити.

Строк дії ухвали - до 08 січня 2025 року включно.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.11.2024
Оприлюднено14.11.2024
Номер документу122974437
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —753/7461/24

Ухвала від 12.11.2024

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Кулик С. В.

Ухвала від 12.11.2024

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Кулик С. В.

Ухвала від 12.11.2024

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Якусик О. В.

Ухвала від 08.11.2024

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Котенко Р. В.

Ухвала від 08.11.2024

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Котенко Р. В.

Ухвала від 08.11.2024

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Котенко Р. В.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Сирбул О. Ф.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Сирбул О. Ф.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Комаревцева Л. В.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Комаревцева Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні