ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
"13" листопада 2024 р. м. Житомир Справа № 906/1228/22
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Давидюка В.К., розглянувши зяву представника позивача про участь у
судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ніка-Грейн"
до Товариства з обмеженою відповідальністю"КРАПТ"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача
Товариство з обмеженою відповідальністю "ОТП Лізинг"
про виконання гарантійних зобов`язань
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Ніка-Грейн" звернулося до Господарського суду Житомирської області з позовом, в якому просило суд зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Крапт" виконати свої гарантійні зобов`язання шляхом здійснення заміни дефектних цистерн, придбаних згідно з договором купівлі-продажу від 19.03.2021 № 8637-S/84.
Позовні вимоги позивач мотивував наявністю дефектів цистерн, виявлених у межах гарантійного строку, що унеможливлюють їх використання для перевезення небезпечних вантажів, зокрема аміаку, і ставлять під загрозу життя та здоров`я працівників позивача, а також інших фізичних осіб, робота яких пов`язана з їх обслуговуванням.
Ухвалою суду від 30.09.2024 підготовче засідання відкладено на 28.10.2024.
У судовому засіданні 28.10.2024 оголошено перерву до 11:00 год 15.11.2024.
12.11.2024 на адресу суду через систему "Електронний суд" від представника позивача надійшла заява про участь у судовому засіданні, призначеному на 11:00 год 15.11.2024, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Згідно зі ст.197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Пунктами 46, 50 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21, передбачено, що за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Враховуючи викладене, постановлення ухвали про розгляд справи в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій сторона бере участь.
З огляду на наявність у Господарському суді Житомирської області технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, з метою правильного та своєчасного розгляду справи, суд задовольняє заяву представника позивача про участь у судовому засіданні 15.11.2024 об 11:00 год в режимі відеоконференції.
Керуючись ст.ст. 197, 234, 235 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити заяву представника позивача Вронського Олексія Олександровича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
2. Судове засідання відбудеться "15" листопада 2024 р. об 11:00 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, зал судового засідання № 415.
3. Попередити представника позивача, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву; використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку (ч. 5, 11 ст.197 ГПК України).
4. Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції представнику необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Валерій Давидюк
Відправити через "Електронний суд"
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122981605 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Давидюк В.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні