Ухвала
від 13.11.2024 по справі 295/16817/24
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/16817/24

Категорія 17

2-о/295/313/24

У х в а л а

Про залишення заяви без руху

13 листопада 2024 року

Суддя Богунського районного суду м. Житомира Стрілецька О.В.,

вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Житомирська державна нотаріальна контора, ОСОБА_2 , про встановлення факту перебування у фактичних шлюбних відносинах та прийняття спадщини, -

в с т а н о в и в:

Заявник звернулась до суду та просить постановити рішення, яким встановити факт перебування ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3 .

При вирішенні питання про відкриття провадження по справі суддею встановлено, що заява не відповідає вимогам ЦПК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 КПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Згідно з ч. 4 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і зацікавлених осіб.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити прізвище, ім`я та по батькові сторін та інших учасників справи, їх місце проживання чи перебування, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

В порушення вказаних вимог у заяві ОСОБА_1 про встановлення фактів відсутні анкетні данні заінтересованої особи ОСОБА_2 , дата його народження, поштовий індекс, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серія паспорта, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, що унеможливлює його належний виклик у судове засідання.

В заяві лише вказано, що ОСОБА_2 проходить військову службу, що є недостатнім для його належного повідомлення про судове провадження.

Крім того, всупереч положенням ч. 4 ст. 177 ЦПК України до заяви заявником не долучена квитанція про сплату судового збору, як і не надані документи, які підтверджують наявність пільг з його сплати.

Згідно з п.п. 4 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання заяви у справах окремого провадження фізичною особою сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За правиламип.2ч.3ст.6Закону України«Про судовийзбір» уразі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимоги немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 просить встановити два факти - перебування у фактичних шлюбних відносинах та прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 .

Відтак, за подання заяви про встановлення фактів підлягає сплаті судовий збір в розмірі 1211,20 грн (605,60х2).

На підтвердження сплати судового збору заявниці необхідно суду надати документ, що підтверджує його сплату.

У разі, якщо заявниця звільнена від сплати судового збору до суду необхідно надати докази, які підтверджують наявність пільг щодо сплати судового збору.

Водночас, суд роз`яснює заявниці, що відповідно до ст. 293 ЦПК Україниокреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Зі змісту ст.315ЦПК України вбачається, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Окреме провадження - це одностороннє провадження, в якому відсутній спір про право.

Характерною ознакою категорії справ окремого провадження є відсутність у них спору про право, метою яких є встановлення юридичного факту або стану. При цьому, в порядку окремого провадження може вирішуватися спір про факт, але не спір про право цивільне.

Встановлення факту, що має юридичне значення, в окремому провадженні можливе при умові, що факти, які підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто від них мають безпосередньо залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичної особи без повторного звернення до суду на підставі цього рішення та встановлення такого факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31 березня 1995 року "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" суд вправі розглядати справи про встановлення юридичних фактів, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки. Тобто, від встановлення такого факту залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян та встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

За правилами п. 1 ч. 1 ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено, який факт заявник просить встановити та з якою метою.

В поданій заяві заявниця не зазначає мету, для якої їй необхідне встановлення наведених фактів, як і не посилається на те, що встановлення даних фактів не пов`язане з наступним вирішенням спору про право.

У разі, якщо встановлення факту одночасно пов`язане з вирішенням спору про право, справа не підлягає вирішенню в порядку окремого провадження, а підлягає розгляду в порядку позовного провадження, що передбачено положеннями ч. 6ст. 294, ч. 4 ст. 315 ЦПК України.

Отже, заявниці слід визначити мету, для досягнення якої їй необхідне встановлення фактів, а також зазначити, чи не пов`язана потреба встановлення фактів в судовому порядку з наступним вирішенням спору про право із зацікавленими особами.

Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на те, що заявниця звернулась із заявою, яка не відповідає вимогам ст. 175, 177, 294, 315, 318 ЦПК України, не оплачена судовим збором, суддя вважає за необхідне залишити заяву без руху та надати заявниці строк, достатній для усунення виявлених недоліків.

Керуючись ст.ст.175,177,185,294,315,318України, суддя, -

п о с т а н о в и в:

Заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

Встановити заявниці для усунення виявлених недоліків строк, що не перевищує 7 (семи) календарних днів з моменту отримання копії ухвали.

Копію ухвали невідкладно направити заявниці.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Стрілецька

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення13.11.2024
Оприлюднено15.11.2024
Номер документу122982135
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —295/16817/24

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Стрілецька О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні