Рішення
від 12.11.2024 по справі 917/1130/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.11.2024 Справа №917/1130/24.

Суддя Господарського суду Полтавської області Дмитро Сірош, розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «СТОЛИЦЯСЕРВІС» про винесення додаткового рішення (вх. № 14717) у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Столиця Сервіс", вул. Героїв України, 16, м. Бровари, Броварський район, Київська область, 07400, код ЄДРПОУ 37284412

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Агро", вул. Січових Стрільців, будинок 235, м. Пирятин, Полтавська область, 37002, код ЄДРПОУ 36313569

про стягнення суми основного боргу

УСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Полтавської області від 28.10.2024 у справі № 917/1130/24 позов задоволено повністю. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс Агро» на користь Товариства з обмеженою відповідальність «СтолицяСервіс» заборгованість у розмірі 1 500 000,00 та 22 500,00 судового збору.

Проте суд не вирішив питання щодо стягнення з відповідачів на користь позивача витрат на правничу допомогу.

04.11.2024 позивач звернувся до суду із заявою про винесення додаткового рішення (вх. № 14717).

Відповідно до статті 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» договір про надання правової допомоги - це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт

зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Статтею 30 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» визначено, що гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в

договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

Згідно зі статтею 16 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

Однією з основних засад (принципів) господарського судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (пункт 12 частини третьої статті 2 Господарського процесуального кодексу України).

Статтею 123 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з

розглядом справи, належать, зокрема витрати на професійну правничу допомогу.

Згідно з частиною 1, 3 статті 124 Господарського процесуального кодексу України, разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Попередній розрахунок розміру судових витрат не обмежує сторону у доведенні іншої фактичної суми судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами за результатами розгляду справи.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 126 Господарського процесуального кодексу України витрати,

пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і

виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Разом з тим розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо) (частина восьма статті 129 Господарського процесуального кодексу України).

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги (частина 3 статті 126 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до статті 244 Господарського процесуального кодексу України суд, який ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, в тому числі, якщо судом не вирішено питання про судові витрати. Суд, який ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Так, у позовній заяві зазначалося, що орієнтовна сума судових витрат, які позивач планує понести у зв`язку із розглядом судової справи складається із суми судового збору 22 500,00 грн та суми витрат на правничу допомогу у розмірі 30 000,00 грн.

01.07.2024 Товариство з обмеженою відповідальністю «СТОЛИЦЯСЕРВІС» та адвокат Заліський Юрій Миколайович уклали договір про надання правової допомоги.

Станом на 03.07.2024 (день складення позовної заяви) позивач поніс витрати на правничу допомогу у розмірі 7 000,00 грн.

Всього позивач поніс витрат на правничу допомогу в сумі 11 000,00.

На підтвердження зазначених витрат позивач надав суду: копію акту прийняття-передачі наданих послуг від 28.10.2024, копію квитанції прибутково - касового ордеру № 6 від 28.10.2024 на суму 11 000,00 грн.

Відповідно статті 244 Господарського процесуального кодексу України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: судом не вирішено питання про судові витрати.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про те, що витрати на правничу допомогу згідно з договором є доведеними у розмірі 11 000,00 грн та підлягають відшкодуванню на користь позивача.

Керуючись статтями 123, 124, 129, 244 Господарського процесуального кодексу України суд

УХВАЛИВ:

Заяву про ухвалення додаткового рішення задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс Агро» (вул. Січових Стрільців, будинок 235, м. Пирятин, Полтавська область, 37002, код ЄДРПОУ 36313569) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СтолицяСервіс» (вул. Героїв України, 16, м. Бровари, Броварський район, Київська область, 07400, код ЄДРПОУ 37284412) витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 11 000,00 грн.

Видати наказ після набрання додатковим рішенням законної сили.

Додаткове рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Східного апеляційного господарського суду.

Суддя Дмитро СІРОШ

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення12.11.2024
Оприлюднено15.11.2024
Номер документу122982981
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори

Судовий реєстр по справі —917/1130/24

Рішення від 12.11.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Сірош Д.М.

Рішення від 28.10.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Сірош Д.М.

Ухвала від 22.07.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Сірош Д.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні