Ухвала
від 13.11.2024 по справі 370/2555/24
МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Димитрія Ростовського, 35, смт Макарів, Бучанський район, Київська область, 08001,

тел/факс (04578) 5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" листопада 2024 р. Справа № 370/2555/24

Провадження № 2-о/370/121/24

Макарівський районний суд Київської області у складі:

- головуючої судді Сініциної О.С.

- присяжних: Димарчука Л.О., Нестеренка В.В.;

із секретарем судового засідання Гребінською Н.П.

за участі:

- представника заявника адвоката Криворученка Д.П.

- особи стосовно якої розглядається справи про визнання її недієздатною

ОСОБА_1

- захисника ОСОБА_1 , адвоката Прокопенка М.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про призначення експертизи у справі за заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа Виконавчий орган Макарівської селищної ради Бучанського району Київської області про визнання ОСОБА_1 недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна,

у с т а н о в и в:

Представник заявника, адвокат Криворученко Дмитро Парфентійович у судовому засіданні клопотав про призначення судово-психіатричної експертизи щодо визначення психічного стану ОСОБА_1 .

Відповідно до частини першої статті 103 Цивільного процесуального кодексу України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Згідно із пунктом 2 частини першої статті 105 Цивільного процесуального кодексу України, призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити зокрема психічний стан особи.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 252 Цивільного процесуального кодексу України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі зокрема у випадку призначення судом експертизи.

Ураховуючи викладене, суд вважає, що для вирішення питання про визнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною, потрібні спеціальні знання у галузі медицини, тому у справі необхідно призначити судово-психіатричну експертизу.

Оскільки для проведення експертизи необхідно значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.

Керуючись статтями 103-105, 252, 259, 260, 298 Цивільного процесуального кодексу України, суд

п о с т а н о в и в:

Призначити у справі № 370/2555/24 за заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа Виконавчий орган Макарівської селищної ради Бучанського району Київської області про визнання ОСОБА_1 недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна судово-психіатричну експертизу.

На вирішення якої поставити наступні питання:

1. Чи страждає, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на хронічні, стійкі психічні розлади, і якщо так, то на які саме?

2. Чи може ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у зв`язку встановленими психічними захворюваннями усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?

Проведення судово-психіатричної експертизи доручити експертам Комунального закладу Київської обласної ради «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання» (вулиця Вокзальна, 8, смт Глеваха, Васильківський район, Київська область, 08630).

Попередити експертів про кримінальну відповідальність згідно статтями 384, 385 Кримінального кодексу України.

На огляд експертів надати матеріали цивільної справи № 370/2555/24, провадження № 2-о/370/121/24 та медичні картки амбулаторної хворої ОСОБА_1 .

На час проведення експертизи провадження у справі № 370/2555/24 зупинити.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.С. Сініцина

Присяжні Л.О. Димарчук

В.В. Нестеренко

СудМакарівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення13.11.2024
Оприлюднено15.11.2024
Номер документу122983978
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —370/2555/24

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Сініцина О. С.

Ухвала від 01.10.2024

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Сініцина О. С.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Сініцина О. С.

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Сініцина О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні