Ухвала
від 13.11.2024 по справі 381/5224/24
ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua


2/381/2167/24

381/5224/24

УХВАЛА

13 листопада 2024 року суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Соловей Г.В. розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Служби у справах дітей ВК Фастівської міської ради, третя особа Фастівський відділ ДРАЦС у Фастівському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) про встановлення батьківства, -

ВСТАНОВИВ:

07.11.2024 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до відповідача Служби у справах дітей ВК Фастівської міської ради про встановлення батьківства, відповідно до якого просить визнати його батьком ОСОБА_2 та внести відповідні зміни в актовий запис про її народження.

Згідно ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюванних прав, свобод чи інтересів.

Звертаючись до суду, як на підставу позову зазначив, що оскільки мати дитини померла, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першоїстатті 135 СК України, визнання батьківства цієї дитини може бути визначено тільки за рішенням суду, в порядкуст. 128 СК України.

Статтею 128 СК Українивизначено, що за відсутності заяви, право на подання якої встановленостаттею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно доЦивільного процесуального кодексу України. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першоїстатті 135 цього Кодексу.

Виходячи із вказаної норми, у спорі про визнання батьківства, у випадку його пред`явлення особою яка вважає себе батьком дитини, та коли відомості про батька зазначені за вказівкою матері, належним відповідачем за таким позовом є мати дитини.

Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_2 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , її батьками зазначено: ОСОБА_3 (батько), ОСОБА_4 (мати). Разом з тим, ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Оскільки спірні правовідносини випливають з особистих немайнових відносин, то правонаступництво у таких спорах не допускається.

Пред`явлення позивачем ОСОБА_1 позову про визнання батьківства до Служби у справах дітей ВК Фастівської міської ради, є безпідставним, оскільки спір з вказаним органом у позивача відсутній.

Між сторонами у справі не виникло цивільно-правового спору, який би підлягав вирішенню у порядку позовного провадження

Разом з тимст. 130 СК Українивизначено, що заява про встановлення факту батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першоїстатті 135 цього Кодексу. Заява про встановлення факту батьківства може бути подана особами, зазначеними у частині третійстатті 128 цього Кодексу.

Виходячи з положень ч. 3 ст.128та ч. 2 ст.130 СК Україниіз заявою про встановлення факту батьківства може звернутись особа, яка вважає себе батьком дитини, у випадку якщо запис про батька у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першоїстатті 135 цього Кодексу.

Як роз`яснено у п. 15постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення", суд розглядає заяви про встановлення факту батьківства в разі смерті особи, яку заявник вважає батьком дитини. Заяви про встановлення фактів батьківства чи визнання батьківства розглядаються судом, якщо у свідоцтві про народження певна особа не вказана батьком дитини і можуть бути подані матір`ю, опікуном чи піклувальником дитини чи самою дитиною після досягнення повноліття.

Зазначене кореспондується з п. 7постанови Пленум Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 "Про застосування судами окремих норм СК України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів", де вказано, що у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір`ю дитини, або смерті жінки, котра вважалась матір`ю останньої, факт їхнього батьківства (материнства) може бути встановлено за рішенням суду в окремому провадженні. Заяви про встановлення факту як батьківства, так і материнства суд приймає до розгляду, якщо запис про батька (матір) дитини в Книзі реєстрації народжень учинено згідно зіст. 135 СК України. Із заявою про встановлення факту батьківства до суду мають право звернутися матір, опікун (піклувальник) дитини, особа, яка її утримує та виховує, а також сама дитина, котра досягла повноліття. Усі вони беруть участь у справі як заявники, а органи опіки та піклування й інші особи (залежно від обставин справи) як заінтересовані особи.

Виходячи із того, що мати дитини померла, то враховуючи що спір щодо батьківства малолітньої ОСОБА_2 відсутній, заявнику слід було звернутись в суд із заявою про встановлення факту батьківства, а не із позовом про визнання батьківства.

Враховуючи неналежність обраного позивачем способу вирішення питання встановлення батьківства, позовна заява підлягає поверненню позивачу.

Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Служби у справах дітей ВК Фастівської міської ради, третя особа Фастівський відділ ДРАЦС у Фастівському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) про встановлення батьківства повернути позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення.

Учасник справи,якому ухваласуду небула врученау деньїї проголошенняабо складення,має правона поновленняпропущеного строкуна апеляційнеоскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Головуючий суддя Г.В. Соловей

СудФастівський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення13.11.2024
Оприлюднено15.11.2024
Номер документу122984123
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —381/5224/24

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні