Справа № 698/496/24
Провадження № 2/698/233/24
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2024 р. Катеринопільський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Баранова О.І.,
секретаря Пугачовської Т.І.,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Банк Форвард» до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із вказаним вище позовом.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 07.05.2021 року ОСОБА_1 звернувся до АТ «Банк Форвард» із підписаною ним анкетою-заявою №200343228, яка в п.2.1 містить пропозицію про укладення кредитного договору. Банк акцептував (прийняв) пропозицію, викладену в заяві відповідача, і уклав з відповідачем кредитний договір №200343228, шляхом здійснення дій, які відповідно до п.2.1.1. Заяви вважаються акцептом, а саме, відкрив відповідачу поточний рахунок у гривні № НОМЕР_1 з назвою продукту Реструктуризація-25 строком на 2861 день шляхом зарахування суми кредиту 47586,23 грн. на рахунок позичальника. Разом з тим, у зв`язку із неналежним виконанням відповідачем умов Договору, в останнього станом на 22.05.2024 року виникла заборгованість за кредитним договором перед АТ «Банк Форвард» в сумі 53265,67 грн., з яких: 46023,47 грн. - прострочена заборгованість по кредиту; 7242,20 грн. - просторчена заборгованість по відсотках. Наявність непогашеної заборгованості, зумовило звернення позивача до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 26.07.2024 року відкрито провадження по справі, встановлено спрощений порядок розгляду справи.
В судове засідання 08 листопада 2024 року сторони не з`явились, сповіщались належним чином.
Суд, у зв`язку з ненаданням відповідачем відзиву на позов, зі згоди представника позивача, ухвалив слухати справу згідно ст.ст. 280-281 ЦПК України, при заочному розгляді на підставі наявних у справі доказів.
У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.
Суд, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, додані до неї документи приходить до наступного висновку.
Відповідно до рішення Правління Національного банку України від 07 березня 2023 № 90-рш «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ «Банк Форвард» та рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 18.09.2023 № 1140 «Про початок процедури ліквідації АТ «Банк Форвард» та делегування повноважень ліквідатора банку», розпочато процедуру ліквідації банку на три роки до 07.03.2026 р. включно та призначено уповноваженою особою на ліквідацію Караченцева А.Ю.
Будь який кредит підлягає поверненню, незалежно від обставин у яких знаходиться позичальник та фінансова установа. Умови кредиту, які прописані у договорі мають бути виконані, навіть, якщо Банк знаходиться у процесі ліквідації. Ця вимога врегульована ст. 1049 Цивільного кодексу України позичальник зобов`язаний повернути банку основну суму боргу та сплатити проценти у розмірі і у строках встановлені умовами кредитного договору. Така вимога стосується також заборгованості за платіжними картками.
Судом встановлено, що 07.05.2021 року між АТ «Банк Форвард» та ОСОБА_1 підписано кредитний договір №200343228, відповідно доумов якого,з моменту укладання договору клієнт зобов`язався погасити кредит, а також сплатити проценти за користування кредитом. Банк надав відповідачу кредит в сумі 47586,23 грн., шляхом зарахування суми кредиту на рахунок, що підтверджується випискою по особовим рахункам з 20.05.2021 року по 10.06.2023 року.
Заборгованість ОСОБА_1 по кредитному договору №200343228 від 07.05.2021 року станом на 22.05.2024 року становить 53265,67 грн., з яких: 46023,47 грн. - прострочена заборгованість по кредиту; 7242,20 грн. - просторчена заборгованість по відсотках.
Із позову вбачається, що відповідач свої зобов`язання за кредитним договором належним чином не виконує, не здійснює відповідні платежі щодо погашення кредиту, внаслідок чого у нього перед позивачем утворилася прострочена заборгованість за кредитом, що і стало підставою для звернення до суду з відповідним позовом.
Згідно статей 526, 527, 530 ЦК України зобов`язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог закону.
Таким чином, у порушення умов кредитного договору а також ст. 509, 526, 1054 ЦК України, відповідач зобов`язання за вказаним договором не виконав, хоча ст. 629 ЦК України визначено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання), тобто ухиляючись від сплати заборгованості за кредитом, Відповідач порушує зобов`язання за даним договором.
Згідно ст. 617 ЦК України відсутність у боржника необхідних коштів не є підставою для звільнення від відповідальності за порушення зобов`язання.
Відповідно до ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором кредитодавець зобов`язується надати грошові кошти позичальнику в розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Відповідно до ч. 2 ст. 1054 та ч. 2 ст.1050 ЦК України наслідками порушення Боржником зобов`язання щодо повернення чергової частини суми кредиту є право Заявника достроково вимагати повернення всієї суми кредиту.
Відповідно до ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Статтею 628 Цивільного кодексу України визначено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
За вимог ст. 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.
Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї зі сторін має бути досягнуто згоди (ст. 638 ЦК України).
На підставі вищенаведеного і враховуючи, що існування заборгованості за кредитом відповідачем не спростовано та зазначена заборгованість не погашена, суд вважає, що вимоги банку про стягнення з відповідача заборгованості за кредитом та заборгованості за відсотками є обґрунтованими та такими, що відповідають умовам кредитного договору та ст.1050 ЦК України.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог у розмірі 53265,67 грн.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Судом встановлено, що за подання даного позову позивач поніс витрати по сплаті судового збору в розмірі 3028,00 грн.
Відповідно до п. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Оскільки позов задоволено у повному обсязі, то з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в сумі 3028 грн.
Керуючись ст.ст. 263-265, 268, 280-282, 354 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов Акціонерного товариства «Банк Форвард» до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , на користь Акціонерного товариства «Банк Форвард» (код ЄДРПОУ 34186061) заборгованість за кредитним договором №200343228 від 07.05.2021 року у розмірі 53265 (П`ятдесят три тисячі двісті шістдесят п`ять) гривень 67 копійок та судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 3028 (Три тисячі двадцять вісім) гривень.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущенного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене до Черкаського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України, шляхом подачі до Черкаського апеляційного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Головуючий Баранов О.І.
Суд | Катеринопільський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122985261 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Катеринопільський районний суд Черкаської області
Баранов О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні